1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Испукајте се од мажот

Дискусија во 'Брак' започната од LiquidLuna, 28 август 2024.

  1. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    16.687
    Допаѓања:
    34.965
    Пол:
    Женски
    @LizzyGrant кај мене е обратно. Го праќам во продавница и секој пат пола работи ги заборава. И погрешно купува :!: Ако му речам да купи кравјо сирење, он ќе купи мешано (facepalm)

    Многу се инаети. Не попушта никако. Како мало дете е. А јас сум уште поголем инает.
     
    На Irimiri, Antebellum, LizzyGrant и 2 други им се допаѓа ова.
  2. Трагедијаупмм

    Трагедијаупмм Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2023
    Пораки:
    239
    Допаѓања:
    779
    Пол:
    Женски
    Да се пријавам за рчењето
    Ама не прифаќа да спие у друга соба и смртно скарани сме биле пак си идеше во кревет :rofl:
    Сакам да те гушнам,мојов нема хбокс ,нема лаптоп ама во телефон игрици куп па ко ќе се забораи во подрум (таму пуши) со саати...
    Баш ко сама за себе да сум се мажила т е со свекрвата беше порано па она ме гледа сама седам и одма друштво да ми праи се црташе|(
    Среќа и помина таа навика.
    Јас па ко да сум кренала раце ни го молам ни ништо. Некогаш само од инат не фаќам и јас па се свестува помага уствари до крај идам па он фрла ѓубре ,собира играчки итн...
    Само не мие садови тоа жими еднаш го направи на одмор :rofl:
    Е одмор ,еве сеа баш се пакувам јас да смислам шо за него ,шо за ќерката ,шо за мене он кола си мие детето околу мене се врти и ко ќе забораам нешто после кажува сказни 8)

    Дали типов го фрли телефонот во шоља ?
    Ако даа ,значи крие нештоо :rofl:
     
    На LiquidLuna, Lisandra, Antebellum и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. Dennings

    Dennings Популарен член

    Се зачлени на:
    18 септември 2013
    Пораки:
    493
    Допаѓања:
    3.568
    Пол:
    Женски
    Во маркет по пазарење одиме најчесто заедно на големо кога зимаме, ама знаеме и он сам јас сама да се прикупи. Список никогаш немам влагам гледам што ни треба и зимам. Обожава да шета по маркети а и јас да бидам искрена. Секое одење во грција побитно му е да влезе во Лидл него плажа:D
    Е сега проблемот е што толку запазува некои работи толку памти брендови фирми, цени, ајас сум скроз обратно. Знам кај стои шунката што ја сакам одам и зимам. Не знам што фирма е, не знам што цена е.
    Он има детална анализа направено и ги има рангирано сите сланини и сирења:D
    За готвење знае јајце да свари и многу добро знае да нарача8)
    Од друга страна он е мојот персонален возач за секаде и никогаш не мрчи, потешко од тенџере немам кренато од како сме заедно да признаам дека малце и ме разлигави во тој поглед.
    Ако ви кажам дека мојот не знае како се ракува букинг и како се резервира, он е возач ,ја секретарка.
    Него имам едно прашање: дали се сите болни по чистота во колите? Мислам болен ќе легнеше кога виде дека од плажа сме донеле песок во кола. Мислам не бевме во кино нели:D Не може да гледа прљава кола, никад ги нема колите испрано на перална тоа е секогаш рачно гланцање , бришење,уште со јазик да ги излиже. Нерви немам кога гледам дека два саати пере кола.
    Е тоа му е голема мана и редовна кавга. Колите му се помили од очите:D
     
    На A Girl ^_^, snegulkata, Skyler81 и 11 други им се допаѓа ова.
  4. Spidy

    Spidy Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    4.940
    Допаѓања:
    12.355
    Пол:
    Женски
    Ова со колата исто типично.
    Кога се запознавме јас имав своја кола, он имаше само возачка што собира прашина 10год. Сегде идеше со такси. Го премолив да ја земе колата додека бев на породилно, да се учи (дека скоро 10год не седнал позади волан), не знаеш кога ќе ти затреба. Нејќеше, ајде си викам нетипичен маж, не му е гајле за кола.
    Ама земавме нова кола пред 5 години, јас пак одам секој ден на работа со колата, он дали еднаш неделно ја возеше за на кафе. Ама пред да влезе внатре прво ја кружи и прави инспеција. Па се јавува: зашто е флекана под кое дрво си се паркирала, зашто овде е гребната, зашо има кал на гумите.. после внатре: кај си го носела кучето, има влакна, кој се возел во колава седиштето е мрднато... врвот беше дека се возеше една другарка со мене, имала добиено, на совозачко седиште и протекло, една капка ама одма ја видел. Една недела само за тоа се збореше, па специјални средства за чистење, па навлаките на крај ги вадеше, ме пукна начисто.

    И недајбоже да го возам и да фатам некоја дупка или лежечи, како мајка му да сум ја прегазила се понаша. И секој муабет завршува со: абе ајде пред 5 години не знаеше паралелно да паркираш :rofl:
     
    На Mother of 2boys, A Girl ^_^, Inna и 10 други им се допаѓа ова.
  5. Antebellum

    Antebellum Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2012
    Пораки:
    2.093
    Допаѓања:
    7.074
    Со лимон, дека има Це витамин.
     
    На Fenix05 и Mumoftwo30 им се допаѓа ова.
  6. Dennings

    Dennings Популарен член

    Се зачлени на:
    18 септември 2013
    Пораки:
    493
    Допаѓања:
    3.568
    Пол:
    Женски
    Мојот е роден страствен љубител по колите. Од татко му ја има наследено таа “дијагноза” така ја викам зашто љубов е благ збор. Има негови 4 коли, јас не возам ама знаејќи го каква главоболка би бил фала и не сакам. Сега да му речам да ме носи било кај проблем не би направил. Е сега, неговово е малце забегано. На сите можни манифестации е присутен, бивши тркач, доста успешен ,па колите му се живот. Огромни пари за тоа се даваат ама и времето и вниманието што им ги посветува е лудачко. Од гаџети и реквизити нема што нема купено, секоја кола му е моделирана , има направено и бизнис од тоа ама морам да признаам дека ми смета на моменти што вниманието негово го делиме 50/50 јас и колите. Сега колите/јас и детето. Некогаш си се чудам што сум љубоморна на превозно средство, ама сум срам не срам ќе кажам:D
    Едвај чекам да го доживеам моментот да му се искака детето на тазе исчистената кола8)
     
    На 1209, snegulkata, Amelia. и 12 други им се допаѓа ова.
  7. Antebellum

    Antebellum Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2012
    Пораки:
    2.093
    Допаѓања:
    7.074
    Ова ако не е жртва не знам што е... :rofl::rofl::rofl:
     
    На Sunrise!!!, 1209, see.emily.play и 9 други им се допаѓа ова.
  8. Fenix05

    Fenix05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2022
    Пораки:
    3.204
    Допаѓања:
    7.764
    Пол:
    Женски
    Или онака сочно да ја исповрати :wasntme:

    Богами заслужува посебна тема: - честитки за мажот на Феникс
    :rofl:
     
    На tinkerbell22, Dennings и Antebellum им се допаѓа ова.
  9. Antebellum

    Antebellum Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2012
    Пораки:
    2.093
    Допаѓања:
    7.074
    И тоа со сите почести на форум.
     
    На Fenix05 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Adidas888

    Adidas888 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2022
    Пораки:
    4.554
    Допаѓања:
    18.375
    Пол:
    Женски
    Јас и мм разговараме за една вага за мерење дома шо ја имаме ама нема батерии.
    Јас: Дали треба баш кружни батерии за оваа, такви видов има во Росман.
    Мм: Ќе видам јас какви треба, незнам дали треба дебели или тенки.... (продолжува да збори)
    Јас: па оти такви кружни има во Росман
    Мм: ( уште збори) ...треба да одам до кај тие продавниците за компјутери, таму да видам дали има... ( уште збори)
    Јас: АБЕ ВО РОСМАН ТИ ВИКАМ ДЕКА ИМА, ГЛУВ ЛИ СИ :rofl::rofl::rofl:
     
    На snegulkata, tinkerbell22, Mahrisa и 3 други им се допаѓа ова.
  11. Fenix05

    Fenix05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2022
    Пораки:
    3.204
    Допаѓања:
    7.764
    Пол:
    Женски
    Технички мажО е во право овде, не знаеш дека има 5 видови кружни батерии, тенки,дебели,појаки,послаби. Го прашуваш дали треба кружни и он овде ти елаборира, За вага треба 2032.

    Прав си е човекот, мојот глас оди за Маж.
    Молам модераторите да отворат опција за гласање во вакви конфликтни ситуации :rofl:
     
    На Lisandra, iloveyou29, Ajronmen и 12 други им се допаѓа ова.
  12. Adidas888

    Adidas888 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2022
    Пораки:
    4.554
    Допаѓања:
    18.375
    Пол:
    Женски
    Значи, во Росман има многу видови на кружни батерии ! :rofl::rofl:
    Ај не ме нервирај и ти :rofl:
    И фала шо ми кажа која бројка е за вага :rofl:
     
    На Lisandra, iloveyou29, snegulkata и 3 други им се допаѓа ова.
  13. Fenix05

    Fenix05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2022
    Пораки:
    3.204
    Допаѓања:
    7.764
    Пол:
    Женски
    :* :hug:
    Ама ни човекот не знаел сакал да си види :rofl:
    Сега ти можеш да земеш од Росман и да го изненадиш. Скрши му го меракот да нема за што да оди во продавницата за компјутери 8)
     
    На snegulkata, Трагедијаупмм, SummerGirl и 2 други им се допаѓа ова.
  14. Adidas888

    Adidas888 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2022
    Пораки:
    4.554
    Допаѓања:
    18.375
    Пол:
    Женски
    Он ако влезе во продавницата за компјутери, ќе излезе со се само не со батерии :rofl:
     
    На tinkerbell22, Amelia., Dennings и 4 други им се допаѓа ова.
  15. Fenix05

    Fenix05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2022
    Пораки:
    3.204
    Допаѓања:
    7.764
    Пол:
    Женски
  16. Stela Maris

    Stela Maris Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2023
    Пораки:
    1.454
    Допаѓања:
    1.950
    Пол:
    Женски
    Imame bebe od 4 nedeli doma i mi vika lele glavata i visi vidi VIDI LELEEE...
    Mu vikam ne i visi nego taka ja držat site novorodenčinja, ne, ne i viselo kako na udavena kokoška. Nenormalen be. :D
    Se uvrediv pa ja ušte so hormoni preplavena deka taka kaža:x
     
    На Mother of 2boys, Lisandra, anggell и 10 други им се допаѓа ова.
  17. Трагедијаупмм

    Трагедијаупмм Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2023
    Пораки:
    239
    Допаѓања:
    779
    Пол:
    Женски
    Али јас шо сите 3 пати прочитав РОСОМАН уште па и се чудам зар нема на другоместо баш Росоман хахахах (facepalm)
    Да одам да си легнам а ? :rofl::rofl:
     
    На Anchita, strelec231992, TammiB5 и 12 други им се допаѓа ова.
  18. Adidas888

    Adidas888 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2022
    Пораки:
    4.554
    Допаѓања:
    18.375
    Пол:
    Женски
    За легнување си богами :rofl:
     
  19. Mahrisa

    Mahrisa Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2024
    Пораки:
    277
    Допаѓања:
    1.304
    Пол:
    Женски
    Ти му викаш донеси ми кујнски бришач,он ти носи ролна тоалет |(
    И накрај ти вика Добро де шо,исто е. :@
     
    На Lisandra, SummerGirl, Viktorijaaa5 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. mareane

    mareane Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    8.593
    Допаѓања:
    266.828
    Пол:
    Женски
    Морав да ви се вмешам околу пазарењво на мажи:
    Пошто ја сум од теткине од над 40 ка ;)еднааш одамна го пратив по коцка квасец а тој дојде со рексона стикче од тие малите порано ако ги памтите.
    А врв беше кога јас се доспремував виткам поклон за 1 роденден кај кумчето и го праќам по чоколада.Иде ја земам и ставам и неа во кутијата ама нешто чудна прв пат гледам ваква милка(ова пред 15 ина години кога имаше 2 3 врсти милки).Ја земам да видам иии читам за дијабетичари:devil:.Битно најскапата ја зел.
    Е одтогаш пазарењто во 99 %е моја обврска.
     
    На marama, nice-girl, Snowflake97 и 17 други им се допаѓа ова.