1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Испукајте се од мажот

Дискусија во 'Брак' започната од LiquidLuna, 28 август 2024.

  1. Anyshka

    Anyshka Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2022
    Пораки:
    7.169
    Допаѓања:
    32.277
    Пол:
    Женски
    Истата сум и јас. :D
    Сабајле пиеме кафе, на сред пиење ќе ми текне нешто да направам, мм само вика по мене "седи, пиј го кафето на раат".
    И чистејќи го пијам, или кога јадеме нешто ако измезиме јас веднаш мијам или ставам во машина на средствата јадење.
    За среќа и мм не може да гледа расфрлано, ама не до толку како мене
    Единствено најмногу што ме нервира е што пуши цигари (за среќа не внатре) и никако да ги откаже, и пред тоа што пишав додека правам нешто во кујна дека не сакам да ми се плетка, а сака и тој да учествува, ама ме нервира тоа.

    И за во маркет е ист, јас ќе му кажам две работи да купи, тој две ќеси полни, и тоа ме нервира ако немам место во фрижидерот, и не јадеме многу.
     
    На Marsi*, TrinityNeo, Трагедијаупмм и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. Emilija28

    Emilija28 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2024
    Пораки:
    351
    Допаѓања:
    219
    Пол:
    Женски
    Dali samo ja sum zena so karakteristiki na maz hahah
    Strasno me nervira haos
    Koga odam vo prodavnica se nesto na kraj mi fali
    Pravam zalihi od detergenti za perenje zasto se mi e strav da ne snemam vo moment , iako market imam na 5 min od doma
    Se banjam 45 min i uste tolku vreme mi treba da se sredam , pred da izlezam obavezno odam vo toalet ako mm me ceka na vrata so bebe
    Maz nekako pobrz za sve e ja sum si po klaj klaj
    Rucek za nas ako pravam pola den mi treba
    Mislam da ima tema on ke se zali od mene.
    Vika covek 100 obvrski ke ti zavrsi ti 101 ke mu najdes ne prekinuvas da zboris.
    E samo okolu bebe sum azurna , da go spremam, stokmam , najadam , prosetam
    Nekogas znae da zaglavi vo wc , ama posle odenje on mora da se banja pa nekad i po 3 pati dnevno se banja
    Za pazarenje pamti , mada poveketo koga kupuvame poveke raboti pazarime zaedno
    A naj me nervira so mob vo raka koga ke recam podaj mi nesto odma ne me registrira i prodolzuva da gleda vo mob, posle 3 min koga ke pocnam da vikam mi nosi sto mi treba
     
    На Трагедијаупмм му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Xxxx2

    Xxxx2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2015
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    125
    Пол:
    Женски
    Кај најдовте такви педантни мажи бе :wasntme: јас трчам по мојов повеќе отколку по бебето :sweat:
     
    На Dennings, deasmamas и Anyshka им се допаѓа ова.
  4. TheSecret

    TheSecret Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    4.528
    Допаѓања:
    8.364
    Пол:
    Женски
    Mojot piese sekoj den paracetamol mislejki deka pie vit c :D isti se pakovanjata vo onakvi aluminiumski lenti. I koga poslednoto go ispi primeti mi vika zatoa sekoj den ko da se potev :rofl:
     
    Последна измена: 1 септември 2024
    На Sunrise!!!, Anie93, see.emily.play и 25 други им се допаѓа ова.
  5. Easter

    Easter Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 април 2023
    Пораки:
    401
    Допаѓања:
    1.878
    Пол:
    Женски
    Неколку недели откако се роди бебе видно вознемирен трча накај мене и ми вика " Абее од што и е таа толкава дупка во главата?" (facepalm)
    Знаев дека збори за фонтанелата и ме носи да ми покаже и вика " види овде случајно допрев и се извадив од памет":D
     
    На strelec231992, FridaodaMk, marama и 8 други им се допаѓа ова.
  6. tanjaaa

    tanjaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    455
    Допаѓања:
    2.102
    Пол:
    Женски
    А заглавувањето во вц типично е за сите или? :D
    И кога ќе излези конечно после не знам колку време цел е укочен
     
    На lovely91 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    16.686
    Допаѓања:
    34.963
    Пол:
    Женски
    И мојот ги греши апчињата. Со оглед на тоа што не разбира германски, на сите пакувања напишав колку пати во денот се консумираат. Еднаш два пати се напи апче за притисок. :drunk:

    Кога одиме да купуваме облека секогаш ми вика Ајде побрзај. А он кога треба да купи нешто за него, се занесува и заборава на мене. :D Последниот пат кога купувавме патики, ги проба сите можни патики од таа марка. (facepalm)

    Работев во маркет и имаше смешни ситуации со мажи кои немаат појма за одредени производи. Доаѓа еден дечко и ми вика Имате течен детергент за алишта? Му викам Да. Ете ги право течните. Ми вика Јас не знам како изгледа тоа. (facepalm)

    Друг ми бараше хулахопки. Му викам Каква боја сакате? Има месо боја, кафеави, тегет и црни. Он ми вика Што е тоа месо боја? :x
     
    На PoisonGirl, strelec231992, FridaodaMk и 7 други им се допаѓа ова.
  8. tanjaaa

    tanjaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    455
    Допаѓања:
    2.102
    Пол:
    Женски
    имаат проблем со боите. Само трите основни ги разликуваат. Мојов ги меша крем и сива дали е можно :D
    А сум слушнала многу мажи исто
     
    На FridaodaMk, snegulkata, Mumoftwo30 и 4 други им се допаѓа ова.
  9. ArtemisSs

    ArtemisSs Активен член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2021
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    63
    Пол:
    Женски
    Da se prijavam i jas,nemozam da podnesam nered i pokraj dve deca na krajot na denot gledam da e se sredeno i naredeno. Me nevira kaj mm sto mi rasfrla corapi i frla alista za perenje vo wc, dodeka pak licno za nego e pre pedanten i opsto ako nesto zaprimeti da e necisto rastrureno (osven corapite i alistata sto gi frla koga se banja) sreduva. Ama corapi i alista koga ke vidam frleni vo wc strasno me nervira.
     
    На LiliM, Mumoftwo30 и SummerGirl им се допаѓа ова.
  10. LadyR

    LadyR Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2012
    Пораки:
    1.892
    Допаѓања:
    6.399
    Мм воопшто не разликува бои. Постојат 4-5 бои за него само. Црвено е и розевото, лилавото, бордо...
    Пред 4-5 години закажав преглед на очен заедно за двајцата. И ја терав докторката да му прави тест за далтонизам. И на крај дијагноза му дадоа - даутеранопија - тешко разликува меѓу зелени и црвени нијанси. :| Ама кога се во комбинација една во друга боите. Среќа семафорите не му се проблем. :D
     
    На snegulkata, Mumoftwo30, ArtemisSs и 5 други им се допаѓа ова.
  11. Adidas888

    Adidas888 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2022
    Пораки:
    4.554
    Допаѓања:
    18.369
    Пол:
    Женски
    Мојот си е едноставно глуп за бои.
    Овие од сликата за него се една боја. Не прави разлика. :rofl:
    GwY8k.png
     
    На FridaodaMk, Dennings, Mumoftwo30 и 3 други им се допаѓа ова.
  12. DELFINA81

    DELFINA81 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2019
    Пораки:
    2.291
    Допаѓања:
    8.898
    Пол:
    Женски
    Бога ми ова е и тежок спектар на бои :D
     
    На Mother of 2boys, snegulkata, H.VAGA и 4 други им се допаѓа ова.
  13. Stela Maris

    Stela Maris Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2023
    Пораки:
    1.454
    Допаѓања:
    1.950
    Пол:
    Женски
    Маж ми па за боите е цар. Какви се не нијанси разликува...
    Зелена резедо, зелена војничка, зелена млада трева, зелена папрат, лимета зелена, бор зелена хахаха
    Крв црвена, ферари црвена, велигденско јајце црвена, цигла црвена, бордо како црно вино црвена, зајдисонце црвенкаста..
     
    На PoisonGirl, Dennings, liliput22 и 5 други им се допаѓа ова.
  14. Miss_S

    Miss_S Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2022
    Пораки:
    2.366
    Допаѓања:
    4.742
    Пол:
    Женски
    Е мојов денес е за развод. Му се истурило кафе на тепих и си заминал на работа без да го исчисти.

    Секако ќе го исчисти после кога ќе се врати или ќе носи тепих на перење. Ама битно ми спои жички од рано утро. Јас баш денес кнап со време, дали да се спремам, дали дете да спремам за во градинка, да однесам на време и јас да стасам на работа, меѓу другото и потврда од матичен за дете земаме за во градинка.
     
    На Dennings, snegulkata, Mumoftwo30 и 2 други им се допаѓа ова.
  15. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    16.686
    Допаѓања:
    34.963
    Пол:
    Женски
    И мојот сакан сопруг ми прави неред со кафето. Одам во кујна да ја чистам. Го тргам тоа пластичното кај што се цедат садовите. Што да видам. Одоздола нескафе. Му се истурило и го пикнал под пластиката. (facepalm)

    Закачалката во спална е негова. :!: Има закачено маица, шорцеви, маица со прерамки, каиш, елек, дуксер. И на рачките од плакарот има негови алишта. Чорапите што ги носи ги става долу. Има три пара. За на работа, за надвор и за по дома :drunk:
     
    На Dennings, Mumoftwo30, LiquidLuna и 2 други им се допаѓа ова.
  16. Spidy

    Spidy Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    4.940
    Допаѓања:
    12.354
    Пол:
    Женски
    Не да ги бранам ама мажите општо статистички се повеќе далтонисти од жените, или некоја верзија на далтонисти. Татко ми исто не разликува многу бои, потврдено од доктор.
    А останатите мажи што немаат дијагностициран проблем со разликување бои онака општо не им е гајле дали е црвено, бордо или цигла боја :D
    Имав и јас со маж ми таков муабет, вика подај ми ги црните шорцеви, јас 5мин се врткам, нема црни, идам со тегет шорцеви во рака, му викам еве ти ги овие не можам да ти ги најдам црните, ми вика епа тие ги барав де.
     
    На Mother of 2boys, Erika.greeneyes, Mumoftwo30 и 7 други им се допаѓа ова.
  17. Fenix05

    Fenix05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2022
    Пораки:
    3.204
    Допаѓања:
    7.762
    Пол:
    Женски
    Само френдли ремајндер на нас мајки на синови
    Памет во глава до кој степен ги "разгалуваме и лигавиме" зошто во иднина некоја Феминка ќе се жали од маж и(наш син) дека е настинат 3 дена и е легнат на смртна постела додека неа и излегува мастта со месеци без А да каже дали била болна,анемична,со добиено,главоболка,неспиена..... зошто мамичка го изнажали како така е болен ;(
    ама сега сфаќам мајките се криви!!!!!
    :headbang:

    Т.е не знам бе
    И мене мајка ми ме сакала чувала, секој ден ме прашува добро дете како си како издржуваш како се снаоѓаш? Како да ти помогнам не личиш на човек, па 5пати и се развикав да не ме жали, мајка сум тоа е ќе оздрави бебево јас сум ок не ми е ништо?!
    Ама за разлика мојава паралелно прашува по 3 пати дневно како е и мм, а свекрва ми не ни помисли да праша абе а и ти да не си болна како се справуваш сега? И неа ќе и кажев дека сум супер де ама што знам, мислата се важи??!


    Ова на крај излезе за во другана тема ама нека стои агресијата насочена кон маж.
     
    На Glowy, 1209, TammiB5 и 6 други им се допаѓа ова.
  18. LiquidLuna

    LiquidLuna Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2021
    Пораки:
    4.735
    Допаѓања:
    18.560
    Пол:
    Женски
    Јас вчера пицната препичка, маж на гости сакал ко до продавница да оди.
    Му викам, земи ги кремавите или сивите пантолони. Ги држи во рака и двата пара вика кој да ги носам?
    Викам сивите. А сиви се? Левите или десните? Мене ми се исти.

    И така си прснав од смеење, ама затоа сите нијанси на црвени нокти ги има научено :rofl:
     
    На Erika.greeneyes, strelec231992, Anturium и 8 други им се допаѓа ова.
  19. Marsi*

    Marsi* Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2023
    Пораки:
    782
    Допаѓања:
    999
    Ама и јас неможам да гледам расфрлано, секој сака да му е чистечко.
    Ама тој апла претерува како за еден маж.:D
    Еве како што ти правиш така и тој.
    Ќе го пие кафето и уште нешто ќе работи во меѓувреме.
    Кога ќе останам јас да се дојадувам на маса, тој веќе ги мие садовите други.:lol:
    Ама ајде подобро нека чисти, отколку само да лежи на кревет и да ме нервира.:)

    Инаку како и секој и тој си има маани.
    Еве ова што прочитав за чорапите истото го прави.
    Негови чорапи има насекаде така ги фрла кај му текне или алиштата што ги обесува на стол исто како татко ми:D
    И мана друга дали ќе собира садови од машината или ќе прави јадење и сите фиоки се отворени и така ги остава.
    А, мене ми наоѓа мана кога правам јадење многу сум расфрлала по кујна и не сум си правела претходно место.
    Тоа кога ќе го слушнам ме потсеќа на мајка ми.
    Прво направи си место па тогаш готви, гледај какво е.:rofl:
     
    На SummerGirl, tanjaaa, Fenix05 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    16.686
    Допаѓања:
    34.963
    Пол:
    Женски
    Сите мажи се изгледа исти. :D

    Мојот кога готви чисти отпосле како лисицата со опашката. Му се истури кока кола. Го зема џогерот за да исчисти. Влегувам во кујна. Ми се лепат влечките на плочките. Му викам Чистеше со џогерот? Он Да. Му викам Па зошто долу се лепи? Ми вика Па не го исцедив џогерот. (facepalm)

    Само собира нешто по дома. Му викам Зошто ти е тоа? Ми вика Ќе се најде. :x

    Во Мк кога бевме..... Јас на работа и ми се јавува на телефон. Ми вика Јас се сум исчистил дома. Јас се изненадив. Си доаѓам дома. Он за грев само со правосмукалка исчистил. :x