1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Испукајте се од мажот

Дискусија во 'Брак' започната од LiquidLuna, 28 август 2024.

  1. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    16.687
    Допаѓања:
    34.965
    Пол:
    Женски
    Мојот сопруг ја чува колата како очите. :rofl:

    Не смее ништо да и фали. Кога идевме за Мк, а и назад, од јадењето сме направиле трошки. Леле кога збесна. Пазете што правите. Ми ја уништивте колата. (facepalm)
     
    На WhiteCat33, st-el, Marsi* и 3 други им се допаѓа ова.
  2. Anyshka

    Anyshka Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2022
    Пораки:
    7.169
    Допаѓања:
    32.277
    Пол:
    Женски
    Мм колата ја чува како очите, јас кујната, не смее да ми растури и прсти да ми прави. :rofl:
    И во купатилото да ми го прска огледалото кога се мие. :D
     
    На Amore123 и SummerGirl им се допаѓа ова.
  3. Kralica.Milica

    Kralica.Milica Активен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2024
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    40
    Пол:
    Женски
    Е кај нас е обратно, јас сум по колите. Негова е колата, купена уште пред да се земеме ама каде и да одиме јас возам. Без разлика дали до продавница или на одмор 600/700 километри јас сум шоферот и јас се мислам колата да биде чиста и уредна. И додека бев трудна негде до 6 7 месец јас возев, а после дур се породив и месец два после тоа тој.
    Најмногу се нервирам кога ќе ми рече нешто дека сум погодила дупка, а таа дупката е прва што сум ја погодила после два месеци. Тој кога оди негде сам сигурно не ја пази како ја што ја пазам.
     
    На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Stark

    Stark Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    5.313
    Допаѓања:
    17.465
    Пол:
    Машки
    Една случка имав и пресмешна ми беше, абе цел живот ќе ја памтам, и тоа за Нова година беше.
    Најадени, напијани, нормално јас мелено месо изеено, внатре шо нема гуштери, пасирани мадина од бизони, уши од магарина итн. :D
    Легнуваме на спиење, ама толку многу ме мрзеше да станам (најчесто лажам дека одам до WC оти ми се оди, туку ми е срам да си прднам, јас и пред мојте ми е срам) и си помислив ај таа настината е, носо затнат, нема да сети и плус покријани сме со кебе и јорган... Тушнав јас, ама таа миризбата да се плукнам во неа и низ панцир че поминеше... таа само поткрева кебето и мириснува, и ме прашува дали прднав? :rofl::rofl::rofl:
     
    На st-el, TrueToMyself, Amore123 и 5 други им се допаѓа ова.
  5. LiquidLuna

    LiquidLuna Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2021
    Пораки:
    4.735
    Допаѓања:
    18.565
    Пол:
    Женски
    Јас сум таа у бракот затоа и толку пребирам кола. Он алат мкне у кола, влегува од објект директно со прашина. Затоа само он си ја вози.
    Јас збеснувам моментално
     
    На Mumoftwo30 и SummerGirl им се допаѓа ова.
  6. Fenix05

    Fenix05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2022
    Пораки:
    3.204
    Допаѓања:
    7.764
    Пол:
    Женски
    :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
    Капа доле за коментаров се пресмеав
    Наравоучение, пушти го прдежот низ дупче од јорганот никако внатре. Па уште и сиротата ако била пикната со носот под ќебе да се стопли, отидоа трепките, трајна депилација на брк :drunk:
     
    На st-el, lovely91, DS10 и 2 други им се допаѓа ова.
  7. Mumoftwo30

    Mumoftwo30 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2023
    Пораки:
    2.721
    Допаѓања:
    5.628
    Пол:
    Женски
  8. Munchmallow20

    Munchmallow20 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 декември 2021
    Пораки:
    5.137
    Допаѓања:
    18.919
    Пол:
    Женски
    Има една изрека - If you don't hear her fart, you don't have her heart.:rofl: (И обратно де)
    Боље да прди него други работи што ги прочитав низ темава:bandit:
     
    Последна измена: 5 септември 2024
    На WhiteCat33, Amore123, SummerGirl и 3 други им се допаѓа ова.
  9. Anyshka

    Anyshka Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2022
    Пораки:
    7.169
    Допаѓања:
    32.277
    Пол:
    Женски
    FB_IMG_1725567365890.jpg
    Подобро да прди отколку да не знае да пазарува и да не знае кај стојат работите по дома. :rofl:
     
    Последна измена: 5 септември 2024
    На WhiteCat33, FridaodaMk, Lisandra и 4 други им се допаѓа ова.
  10. Tea SK

    Tea SK Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2021
    Пораки:
    3.688
    Допаѓања:
    6.716
    Пол:
    Женски
    Ми вика не ми се трга на пат од што знам лом дека ќе е колата, сусам, песок, не знам како ќе ја гледам 10 дена.
    Викам мене не ми се трга што 5 саати ќе седам меѓу бебе 3 мес и тодлер 3 год ама у право си, твоево пологично е.
     
    На Mother of 2boys, Kaja991, FridaodaMk и 12 други им се допаѓа ова.
  11. tinkerbell22

    tinkerbell22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2024
    Пораки:
    600
    Допаѓања:
    3.203
    Пол:
    Женски
    Е сабајле ко шо се испукавме,оддамна не сме се испукале така.
    Цела вечер неспиена ,стануваше ќерка нз зошто ,пропуштени пелена,мокра постелнина,вода бара ,бара да ја лулам итн. Мм си спие у детска соба си рчи уште од 10 саатот.
    Станува сабајле јас се успав,и замисли ми вика не те чекам ќе закаснам и јас на работа,додека се нашминкаш ехееее....леле коа ми пукна филмот.
    Кажав ја,следната бременост он нека си земе породилно,нека дава адаптирано а не да спијам пак 2 години со цицки одвонка. ...
     
    На WhiteCat33, Mother of 2boys, Arjanit2021 и 12 други им се допаѓа ова.
  12. Fenix05

    Fenix05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2022
    Пораки:
    3.204
    Допаѓања:
    7.764
    Пол:
    Женски
    Screenshot_20240906_133419_Facebook.jpg
     
    На Sunrise!!!, Kaja991, Anturium и 15 други им се допаѓа ова.
  13. Ani93

    Ani93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2021
    Пораки:
    490
    Допаѓања:
    1.202
    Пол:
    Женски
    Дојдов да се испукам ама ако почнам да пишувам колку ми крена притисок денес ќе почнам пак да се нервирам и него ќе го испукам. :devil: Никако не ми иде во глава, се напраивме партал и човекот си легна да спие, ама спие брее мува не го лази, се му е пуно рамно:@ Стварно посебен вид на животинки се повеќето мажи :wasntme:
     
    На WhiteCat33, xxx-ba, Puffy2019 и 10 други им се допаѓа ова.
  14. Spidy

    Spidy Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    4.940
    Допаѓања:
    12.355
    Пол:
    Женски
    Да ви се научат децата по татко да идат, па да видат и они како е.
    Малиот со мене цел ден е на земја, само ако јаде и спие го кревам, иначе и сам и со мене се доле си игра. Ама очигледно го научил маж ми дека го крева. Само што стана сабајлево, го гледа и му плаче. Овој го крена, му направи малце муабет и го спушта да иде во вц. Бебе плаче, се влече по паркет, до вратата од вц стигна (уште не знае да лази, ама како војник со раце се влече). Маж ми отвара врата, бебе кога му ја викна уште погласно да вика. И штом го крене готово, насмеан од уво до уво. Јас се згазив од смеење, му викам ако ти е, да не можеш ни да мочаш на раат.
    Мене не ми прави проблем речиси ич, ама изгледа и овој ќе биде татин како поголемата ќерка. Ако, нека му досаѓаат.
     
    На Kaja991, happygirl, see.emily.play и 7 други им се допаѓа ова.
  15. Fenix05

    Fenix05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2022
    Пораки:
    3.204
    Допаѓања:
    7.764
    Пол:
    Женски
    Моево истото го прави, ги оставив пред некој ден 3ч се чуваа, се враќам абе супер пројдовме ама не ми седи доле мене, плаче се влече по нозете ми се крева :lol: епа викам знае каде пали тоа. 8месеци е, сеуште не почнал до вц да се влече па да му тропа и така само Тата тата тата по дома си вика
     
    На see.emily.play и SummerGirl им се допаѓа ова.
  16. Marsi*

    Marsi* Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2023
    Пораки:
    782
    Допаѓања:
    999
    Леле незнам зошто кога го прочитав твоето мислење кога ме фати некоја глупа смешка и сама се смеев.:rofl:
    Ама стварно е така и кај нас како мали никогаш ја немавме слушнато мајка ни да прдне, некогаш ако и излеташе несакајки сите се смеевме како незнам кое чудо да се случило.:D
    Додека пак татко ми ехеее пофалби, после и брат ми исто не престануваа.:nod:
    Мажите дефинтивно се фалат со нивните прдешки и божем толку е смешно тоа.:?:
    И маж ми знае да се испофали де, ама ако не ми е денот лом го правам и ме нервира.
    Сите прдиме факт, ама не кога те чекаат во спална за спиење и ти одиш од вц и го пушташ во спалната да смрди.:envy:

    Се надоврзав на твојот пост бидејќи ми падна смешно за мајките.:D
     
    На Joanna28, 1209, Anyshka и 3 други им се допаѓа ова.
  17. Adidas888

    Adidas888 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2022
    Пораки:
    4.554
    Допаѓања:
    18.375
    Пол:
    Женски
    Продавам маж шо прди.
    Цена половна.

    Пс. Не смрдат прдежите.
     
    На Harley Quinn, Rozevata, Joanna28 и 5 други им се допаѓа ова.
  18. Marsi*

    Marsi* Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2023
    Пораки:
    782
    Допаѓања:
    999
    Мојата кумашинка велеше, ее кумо гледај и учи како и двете ги имам научено се по татко им да си одат и викаат.:D
    И стварно така беше.

    Кај нас што знам од како е роден еден ден не сме се разделиле, сега е скоро 3 години и нормално сабајле станувам и тој со мене во вц.
    Ако се туширам исто.
    Сега некогаш се игра па ќе дојде да ме провери и пак назад.
    Ама затоа татко му како да има златно "дупе" , не дозволува додека е во купатило малото да му влезе.
    Веднаш го враќа назад.
    Му велам барем ти да го научиш како треба да моча во шоља.:D
    Ама вака дека е на работа и од кога ќе дојде на него му е лепенка, јас уживам.:lol:
     
  19. Kralica.Milica

    Kralica.Milica Активен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2024
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    40
    Пол:
    Женски
    А в кола прди дур возиш? Јас дали да возам или да умирам од радиоактивноста или па да се расправам со маженцето мое најмило.:inlove:
     
  20. Adidas888

    Adidas888 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2022
    Пораки:
    4.554
    Допаѓања:
    18.375
    Пол:
    Женски
    Насекаде прди. Дури и се правда дека тоа било германска работа, така се германизирал он. :D