1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Испукајте се од мажот

Дискусија во 'Брак' започната од LiquidLuna, 28 август 2024.

  1. Fenix05

    Fenix05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2022
    Пораки:
    3.204
    Допаѓања:
    7.764
    Пол:
    Женски
    Тргнав сабајле да го паЉам па се пишманив се опраи, на пола останало пишаното ајјахаха
     
    На WhiteCat33, Antebellum, eliesaab и 3 други им се допаѓа ова.
  2. see.emily.play

    see.emily.play Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2012
    Пораки:
    709
    Допаѓања:
    2.871
    Дома јас ги чистам цевките, редовно :tmi:
    Знам дека повеќе енергија ќе потрошам во зборување секој ден.
     
    На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  3. deasmamas

    deasmamas Активен член

    Се зачлени на:
    29 февруари 2024
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    167
    Ме пресмеа жено, денот ми го направи :clap: душата со цефка ќе му ја испијам хахах.
    За прдење не ми смета и не ми е гајле, мада јас секогаш одам во ВЦ. Ама сабајле коа ќе седнеме да пиеме кафе и коа ќе почне со шлајмовите, ми иде мајчиното млеко да си го повратам. Порано и се смеев на мајка ми што кога и некој да имаше нагони за повраќање, и она имаше а сега сум иста. Значи со извинение на речников, денот ми се сјебува искрено.
     
  4. Anturium

    Anturium Популарен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2020
    Пораки:
    2.856
    Допаѓања:
    6.018
    Пол:
    Женски
    Не сите (fingers) Мојот ќе си каже епа ај јас ќе направам ручек. И така најчесто јас си монтирам и изигравам хаус мајстор дома, а тој е домаќинката и занимава дете (facepalm)
     
    На snegulkata, SummerGirl, LiquidLuna и 4 други им се допаѓа ова.
  5. Kralica.Milica

    Kralica.Milica Активен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2024
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    40
    Пол:
    Женски
    Твојот го скршил матриксот, или ја сфаќа reverse psychology.
     
    На Fenix05, DS10 и eliesaab им се допаѓа ова.
  6. Xxxx2

    Xxxx2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2015
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    125
    Пол:
    Женски
    Нема потреба да им велиме мрш, им кажуваме дека бебето навечер спие и ако сакаат да дојдат денски. Никој се нема појавено после 7.
     
    На PoisonGirl, Fenix05 и forumce им се допаѓа ова.
  7. LiquidLuna

    LiquidLuna Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2021
    Пораки:
    4.735
    Допаѓања:
    18.565
    Пол:
    Женски
    Мм е водоводџија, а мене топлата вода на тушот ме ебава со месеци. Му реков ќе му платам ако треба, да не работи џабе нелиии
    Како у порничите шо плаќаат ама нема врска :tmi:

    Да не знаете број од водоводџија, додека имам вишок пари? :rofl:
     
    На Andrijano31, WhiteCat33, Dennings и 13 други им се допаѓа ова.
  8. Youknow

    Youknow Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2014
    Пораки:
    1.914
    Допаѓања:
    3.536
    Пол:
    Женски
    ете решена маката..се надевам ке преживеат ако не дојдат после7:tmi:
     
  9. Xxxx2

    Xxxx2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2015
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    125
    Пол:
    Женски
    И јас :inlove:
     
  10. Anyshka

    Anyshka Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2022
    Пораки:
    7.169
    Допаѓања:
    32.277
    Пол:
    Женски
    Епа и тоа е добро, ете барем ручек прави и занимава дете.
    Штом прави ручек значи знае кое кај стои и за што се употребува. :D
     
    На Anturium му/ѝ се допаѓа ова.
  11. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    16.687
    Допаѓања:
    34.965
    Пол:
    Женски
    Најмногу што ме иритира е неговото 'рчење. Не се трпи. Во Мк кога живеевме му реков да си бара решение. Порача од интернет некои гумички што се ставаат во носот. Еден период ги користеше и можеше на раат да се спие. Па престана да ги користи. Пак иста песна. Ама 'рчи како да вози трактор (facepalm)

    Инает тера. Имавме од оние столици за во кујна на кои им се вадеше делот за седење. Нормално, после требаше да се вратат штрафчињата назад. Он сакаше да смени една од сијалиците во кујна. Ми вика Ќе се качам на столов. Му викам Немој. Тежок си. Он кога запна да се качи. Фино лепо му пропаднаа нозете и се преврте со столот. После следуваше пцуење и викање :rofl:
     
    На Adidas888, Dennings, Erika.greeneyes и 3 други им се допаѓа ова.
  12. Anturium

    Anturium Популарен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2020
    Пораки:
    2.856
    Допаѓања:
    6.018
    Пол:
    Женски
    Знае знае, само јас кога ќе легнам да одморам за чудо се заборава :D Е и после готвење што ќе завршам пола ден во кујна зашто до плафон е со зејтин небитно, битно зготвил :party:
     
    На snegulkata, Mumoftwo30 и Anyshka им се допаѓа ова.
  13. Anyshka

    Anyshka Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2022
    Пораки:
    7.169
    Допаѓања:
    32.277
    Пол:
    Женски
    Епа јас порано тоа го кажував, подобро јас да готвам отколку да чистам после. :rofl:
     
    На Amore123 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Anturium

    Anturium Популарен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2020
    Пораки:
    2.856
    Допаѓања:
    6.018
    Пол:
    Женски
    Е да де, ама јас чистам цевки и монтирам мебел :lol:
     
    На Anyshka, Mumoftwo30 и SummerGirl им се допаѓа ова.
  15. Lena0903

    Lena0903 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2023
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    374
    Пол:
    Женски
    Еве и јас да се испукам затоа што од утрово се тресам од нервоза. Од 7:30 почнував со работа, излегов во 6:30 за да фатам автобус, тој спиеше. Ама, знаете веќе каква е ситуацијата со автобусите, четири по ред автобуси немаше. На станица имаше, па 30 луѓе сигурно. Почнаа да кажуваат дека и вчера било така и дека вчера автобусот дошол во 7:10 и тргнал во 7:20. Се мислев дали да му ѕвонам на маж ми или да фатам такси, бидејќи со тој во 7:20 не можев да одам, ќе доцнев премногу. И решив да му се јавам, ми крева и еве го цитирам разговорот:
    Јас: ,,Ејј, извини спиеш, ама немам автобус, 4 по ред автобуси не дојдоа, преполна е станицата, ќе може ли да ме однесеш?"
    Тој: ,,Како бе нема автобус? Да, ама ако те однесам, ќе треба директно да одам после на работа, нема да имам време да се вратам дома".
    Јас: ,,Па, добро кажи ми бидејќи веќе е 7 часот, да знам дали да викам такси".
    Тој: ,,Чекај малку, чекај, добро ај ќе дојдам".
    Во меѓувреме чекам и доаѓа автобус што одма ќе тргне, му ѕвонам додека чекам да се качам, и му викам:
    Јас: ,,Ејј, дојде автобус, ќе имам време да стигнам, може малку да задоцнам, ама не излегувај".
    Тој: (со дерење) ,,Ти се заебаваш со мене? Си играш играчки со мене? Јас да се спремам и сега ти дошол автобус? Еве сум сега излегов, одма симни се!!!!"
    Јас: ,,Ама како да се симнам, брзо вози дури не застанува на станици од што е преполн. Извини, врати се дома и купи леб".
    Тој: ,,Одма да се симнеш! Каков леб во 7:30. Ми се дереш тука. Што сум ти јас на тебе?!?!?"
    А, буквално не му се развикав, првенствено во автобус бев, дури и да сакав не можев да викам. И после спуштивме и се тресев буквално. И уште не ми е добро. Можеби згрешив што се качив, ама веднаш му ѕвонев за да знае да не излегува по студеново и плус врнеше.
     
    На Dennings, Amore123 и Lisandra им се допаѓа ова.
  16. Easter

    Easter Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 април 2023
    Пораки:
    401
    Допаѓања:
    1.878
    Пол:
    Женски
    Вака ако некој ми го ебе денот од сабајле , ќе се симнам од бус и кога ќе се качам у кола душата ќе му ја извадам за вакво понашање и дерење у 7 сабајле :)
    Ова е уште еден доказ дека жената треба да биде самостојна и најважно да си има возачка за да не ја третира вака некој недоспан маж .. Палиш кола и чао па он нека дреме на автобуска на ветар и дожд :)
     
    На Andrijano31, WhiteCat33, dead.flower23 и 7 други им се допаѓа ова.
  17. Luna91

    Luna91 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јули 2013
    Пораки:
    3.137
    Допаѓања:
    17.537
    Леле му паднал к...што станал. Ти не си ништо крива.
    Вакво однесување на ништо не личи.
     
    На WhiteCat33, dead.flower23, kozuf и 11 други им се допаѓа ова.
  18. anggell

    anggell Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    5.292
    Допаѓања:
    10.156
    Пол:
    Женски
    Овде не се работи дали жената вози или не. Може вози, може моментално без кола, расипана, продадена. Овде се работи за почит. И што ако вози, ете некогаш едноставно не може да вози се случува, не е добра или некоја десетта причина. Понекогаш мажите се толку големи сра*а што човек да се запрепасти што имат во тие кутиите на рамења што и се прикачени :@
    Јас да сум на местото на членката и јас би се тресела од нервоза ама ќе се симнам и дома ќе му ја отпеам за да знае зошто се омажил со мене :devil:
    Се извинувам на членката, не ми беше намерата да и ја разгорувам лутината, ама јас се наапав кога прочитав :@
     
    На WhiteCat33, Калатеа, SummerGirl и 10 други им се допаѓа ова.
  19. Emilija28

    Emilija28 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2024
    Пораки:
    351
    Допаѓања:
    219
    Пол:
    Женски
    Jas ne vozam, vozacka imam 10 godini.
    Ne vozam zasto nesposobnjacive so tocaci ne gledaat kako letaat po ulica i niedno pravilo ne pocituvaat
    Na pesacki treba da se simne i da butka velosiped a ne da preletuva kako samo on da e
     
    На SummerGirl и BlackNight им се допаѓа ова.
  20. LiquidLuna

    LiquidLuna Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2021
    Пораки:
    4.735
    Допаѓања:
    18.565
    Пол:
    Женски
    Мм вчера: леле во сабота сме сами, ќе си лежиме, ќе се гушкаме :inlove:
    Мм денес на телефон: Епа ајде утре од сабајле ќе дојдам.

    Кај ќе одиш бе пиле? ^_^
    *Нема да оди, почнав док за развод да спремам па нешто магично се предомисли :emo:
     
    На Mumoftwo30, Rozevata, Dennings и 6 други им се допаѓа ова.