1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Испукајте се од мажот

Дискусија во 'Брак' започната од LiquidLuna, 28 август 2024.

  1. ArabellaStarfall

    ArabellaStarfall Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2024
    Пораки:
    799
    Допаѓања:
    4.449
    Пол:
    Женски
    Сум сведок на ваква глетка. Мене толку ми е дебилно да чекаш жена ти тањирот да ти го измие. Ќе го измијам, ама и ќе го спакувам во куфер и пред врата ќе му го оставам. Па нека си најде будала што ќе му биде мајка, а не жена. Извини за татко ти и свекор ти, не сфаќај лично, ама тоа ми е врв на неспособност. Добро бе, што ќе прават кога жените ќе им починат.
     
    На Spidy, nextredstyle, Ena05 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. mKdevojce

    mKdevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    2.077
    Допаѓања:
    14.670
    Не се они виновни, туку тие што така ги научиле. Не дека се неспособни да си кренат чинија, туку навикнале дека некој по нив чека да го стори тоа.
     
    На Konfetka, Puffy2019, Skyler81 и 6 други им се допаѓа ова.
  3. Mucika

    Mucika Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2012
    Пораки:
    2.751
    Допаѓања:
    4.364
    Кога се селевме пола од тие работите што се "нека стои може да затреба" ги собра во ќеса, ќе ги донирал, пази не ги фрла ќе ги донира :fubar: ене ја ќесата цела година стои за "донација" само ја префрлам за чистење.
     
    На Tiny Love и LiquidLuna им се допаѓа ова.
  4. Gosh

    Gosh Мразачка на луѓе

    Се зачлени на:
    10 октомври 2015
    Пораки:
    3.188
    Допаѓања:
    39.813
    Никој не е совршен, ама баш симптоматично што скоро сите од исто се жалите, мажот не ви помага дома, не му чуе за децата, и се праи глуп и неспособен за да му ги вршите работите.

    А па да не праам муабет легнувањето на смртна постела со настинка и дремењето на мобилен ( да не речам глеа курви на Инстаграм) по пола саат демек сере...

    Од карактерна особина, ова е само манипулатор. Не е дека собирал ете штрафчиња за утре да им се најдат, или не пие апчиња, па да е смешно и да не е причина за развод.

    Ова вие што си се тешите со ха ха, хи хи, не треба ни една девојка и жена да го гледа ко заебанција, него како пример да учи и да се пази, па да не доаѓа и она да си мачка очи демек не сум сама, има и други вака што прават, нормално е.

    Па уште и тешења ај барем тањирот од маса си ги крева, уште и да пише некоја ме прашува дали сакам секс да иаме и не ме шамара, ќути има полошо.

    И после коа викам дека у 21 век, у западно општество, ние жените сме си за многу, па и грото ствари сами криви, пак не чини.
    Али битно да ви каже мажот се покакал син ТИ, ви чини.
    Мех.
     
    На CameliaMiller, DoubleK, Цунами и 17 други им се допаѓа ова.
  5. Mumoftwo30

    Mumoftwo30 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2023
    Пораки:
    2.721
    Допаѓања:
    5.629
    Пол:
    Женски
    Јас тука се пронајдов, затоа и ќе одговорам, кажал син ТИ на заебанција, го мрзело да го преоблече и сл. сум се скарала за тоа секако.
    Мислам дека се претерува и од мравка слон праите увек, мм ги чува и сам дома кога сум ја на работа, праи ручек, алишта, и сл. Не пишав нигде дека не праи ништо, и само лежи по дома|(
    Има работи што страшно ме нервираат кај него, никој не е совршен, само не си прајте од мравка слон, како и у скоро секоја тема.
     
    На Mother of 2boys, Feniksgirl, emiliana и 13 други им се допаѓа ова.
  6. Anaroz1

    Anaroz1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2021
    Пораки:
    1.786
    Допаѓања:
    4.569
    јап :D
     
    На A Girl ^_^, Tea SK, Carolin. и 3 други им се допаѓа ова.
  7. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    15.732
    Допаѓања:
    121.911
    Пол:
    Женски
    Ама, има работи што се баш големи како слон.
    Ајде, не е страшно ако го кажал еднаш на заебанција.
    Штом се караш, добро е. Да премери до каде може да оди со однесувањето.
    Ама, ако маж постојано за нешто околу детето вели син ти/ќерка ти, жената треба да се загрижи и да му подвикне.
    Твојот можеби не е таков, ама има такви мажи што вина и одговорност префрлаат кај жените како они да не учествувале во правењето на децата и како нивното однесување да нема влијание врз децата.
     
    На Anyshka му/ѝ се допаѓа ова.
  8. marija305

    marija305 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2014
    Пораки:
    1.126
    Допаѓања:
    7.905
    Пол:
    Женски
    Иста сум, не сакам само да трупам непотребни работи да чувам и сѐ фрлам.
    Пред некое време штравчиња ми оставил на шанкот, земав ги фрлив. После некое време ги барав со него наоколу да не паднале:D
     
    На see.emily.play, Ugly Duckling, LiquidLuna и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. tinkerbell22

    tinkerbell22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2024
    Пораки:
    600
    Допаѓања:
    3.203
    Пол:
    Женски
    Иначе темата е" Испукајте се од мажот" , сите дома имаме секојдневни караници за банални работи. Затоа тука споделуваме лоши навики и работи шо нè нервираат кај нив. Нека се отвори тема за пофалби тогаш имам многу повеќе да напишам за мм , а верувам дека и другите членки исто. Така да тука треба да се насмееме ,споделиме и утешиме а не да ги ругаме дека се неспособни .
     
    На Fenix05, anggell, A Girl ^_^ и 6 други им се допаѓа ова.
  10. Mahrisa

    Mahrisa Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2024
    Пораки:
    277
    Допаѓања:
    1.304
    Пол:
    Женски
    А темата да се преименува во "Испукајте го мажот" :rofl:
     
    На Fenix05, st-el, Carolin. и 3 други им се допаѓа ова.
  11. Carolin.

    Carolin. Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2014
    Пораки:
    2.578
    Допаѓања:
    16.904
    Пол:
    Женски

    Ее баш буквално така ги научиле. Кога почнавме да живееме со мм тогаш дечко и девојка не знаеше гаќите кај му стојат пошо мама му носела алишта кога се бањал. Шокирана бев, маж 2метра 27години (тогаш имаше) да не знае гаќите кај му се. 2 пати одеше по пешкир во спална третиот си ги најде сам.
     
    На Цунами, Selena01 и mKdevojce им се допаѓа ова.
  12. Amore.Mio

    Amore.Mio Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2021
    Пораки:
    239
    Допаѓања:
    686
    :D:D:D:D:D


    Стварно значи секој е прича за себе, ако немаат инструкции не знаат да се снајдат.
    Затоа јас фино лепо пишувам на ливче што треба да се направи и да нема забуни после дали сум кажала нешто декантреба да се направи или не.
     
    На Трагедијаупмм, LiquidLuna и Mumoftwo30 им се допаѓа ова.
  13. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    22.019
    Допаѓања:
    66.554
    Пол:
    Женски
    Мене ме нервира (иако на почетокот беше поголем проблем, сега со текот на годините е поокеј) што не знае да каже не на луѓето. Сака да помогне, во ред, ама прво да ме праша дали имаме нешто во план, па после нека оди нека помага. Му се наоѓале и на него луѓето, е добро де, ама на прво место се знае кој е, после другите, кога ќе можеш и си слободен оди. Иначе, ова со вцто, он а влезе на малава магично и се оди во вц и мора да излегува, мисли јас така и викам, а врска нема. :D Јас знам повеќе да „заглавам“, ама во своја одбрана можам да кажам дека после пораѓајот одењето во вц не е исто.:worried:
     
    На Puffy2019, Fenix05, anggell и 5 други им се допаѓа ова.
  14. Mrs.Precious

    Mrs.Precious Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јуни 2019
    Пораки:
    3.329
    Допаѓања:
    20.504
    Пол:
    Женски
    Прочитав се шо имате пишано. Одамна не сум се смеела толку:rofl:
     
    На see.emily.play, Fenix05, anggell и 7 други им се допаѓа ова.
  15. Biljarkata

    Biljarkata Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2019
    Пораки:
    18.098
    Допаѓања:
    172.624
    Овоа ли е тоа смеење во несоодветни ситуации?:wasntme:

    Еве ви бесплатен брачен совет- не прифаќајте да живеете во брак со деца, без 2 вецеа во куќа/стан. Практично е. И становите градени во сфрј ги имаат како стандард.
    Другото, не е смешно.
     
    На Mother of 2boys, Snowflake97, nextredstyle и 4 други им се допаѓа ова.
  16. Spidy

    Spidy Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    4.941
    Допаѓања:
    12.356
    Пол:
    Женски
    Update:
    Нов ден, нова дешавка. Повеќе е за тема Carma is a bitch отколку овде, ама да се надоврзам.
    Остана маж со двете деца сам вечерва, саат ипол, јас бев на масажа. Ги прошетал низ маало кратко, и откако се прибрале решил дека треба да си направи вечера. Бебето беше јадено, а големата требаше да ме чека мене да донесам пита (поздрав од баба и). Епа му ја изела вечерата кога си ја направил зошто била гладна, јас си ја изедов питата, а маж еве седи и мисли што да јаде сега. И ми вика јас не знам како се снаоѓаш со двајцата сама.
    Следна недела ќе одам и на масажа и ноктите да ги праам. Нека му ја мисли :lol:
     
    На Puffy2019, Bella.alleB, Fenix05 и 9 други им се допаѓа ова.
  17. Its_me

    Its_me Активен член

    Се зачлени на:
    27 август 2024
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    85
    Пол:
    Женски
    Едноставно сите имаме лоши навики, а ние жените сме многу повеке за редот дома да се одржава ама сум со тебе за нештово
     
    На Amore123 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. ArabellaStarfall

    ArabellaStarfall Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2024
    Пораки:
    799
    Допаѓања:
    4.449
    Пол:
    Женски
    Или подобар совет. Пред брак да се утврди дали дечкото е квачало или не. Еднаш квачка цел живот квачка.
    40 минути у вц, па стварно, јајца ли квачат?!

    Мојов не е квачало, повеќе јас квачам. Во моја одбрана, тоа е единственото време за себе. Ама после 15 минути, ми го пушта детето на најјако, па квачејќи објаснувам дека тоа е лавабо, тоа е вентил, тоа е одвод, и така. Не гледам голи мужи на инстаграм, ветувам. Али пак 40 минути, шупакот зинат, што ли прават не знам.
     
    На Snowflake97, unearthlysarah, nextredstyle и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. Emilija28

    Emilija28 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2024
    Пораки:
    351
    Допаѓања:
    219
    Пол:
    Женски
    Od mm nema nesto sto poveke me nervira od toa da mi sedne na spalna so alista sto bil nadvor , au za bakembardi odma go fakam.
    Vo spalna strikno so alista za po doma !
    Fiokite koga mi gi ostava poluotvoreni i koga ke pusi cigara i cel balkon e so pepel.
    Isto koga ne me ostava da ispusam cigara na raat i me gnjavi so gluposti , ama ne mu ostanuvam dolzna go gnjavam i jas.
    Ii nesto mn iritantno NEGOVIOT MOB NEZNAE DA ZAKUTI NIKOGAS, pred nekoj den mu go tresnav od zemja i go sutnav pod komoda pa kako poparen go barase.
    Ajde toa veke ne se trpi, glas max pa i na masa ke go ostavi i ne go gasi.
    Vo princip se me nerviraat nekoj sitnici ama kosa mi se kreva za niv.
    Vcera si svariv jajca, virsli i sednuvam da jadam i gledam mi go izel lebot sto go jadam (traen po 3-4 dena) a go ostavil beliot ednodneven sto e .
    Stoen leb nemozam da pomirisam mu se javiv na rab lom se napravivme mu rekov kako znae da mi donese leb, bebe spiese nemozev da se simnam da kupam .. za 1h ne mi doe svekor mi so leb na vrata!? --potonav od sram.
     
    Последна измена: 30 август 2024
    На Snowflake97 и Mumoftwo30 им се допаѓа ова.
  20. Malesia

    Malesia Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2020
    Пораки:
    1.347
    Допаѓања:
    2.609
    Пол:
    Женски
    Еве и уште нешто да се поплакам :|
    Не сака да се дружи од народ му било преку глава (демек таква му е работата) и јас сум многу уморна ама ми фали дружба. Секогаш кога ќе се слушнам со пријатели ги повикувам на гости, он превртува очи.
     
    На Mother of 2boys, Antebellum и MarijaMi90 им се допаѓа ова.