1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Истегнат мускул

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од mila89, 18 август 2010.

  1. mila89

    mila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    876
    Пол:
    Женски
    Значи не видов друга тема што е поврзана со мускулите на нозете,пред некој ден вежбав ама претходно не се загревав и мислам дека го истегнав мускулот на ногата...пред некоја година ми беше исто само посериозно бев на физикална и се мачкав со некои креми,долго време го лечев.Дали некој знае некакви вежби или било што друго што можам да го правам во домашни услови,за да може да се опорави мускулот,мислам дека не е толку сериозно да не се влечам по болници стварно не сакам да ми се влоши состојбата како пред 2 години.Фала ви и поздрав
     
  2. mila89

    mila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    876
    Пол:
    Женски
    добро,ако нема никој совет или искуство со вакви повреди може и да се затвори темата :?: :)
     
  3. Elenuskaa

    Elenuskaa Популарен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2011
    Пораки:
    1.865
    Допаѓања:
    2.037
    Ајде девојки дајте некој лек нешто го истегнав мускулот на ногата и тоа додека спиев многу ме боли кривам како некоја баба а утре морам да одам на работа ;( ;(
     
  4. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.594
    Нема некаков посебен лек, јас последно истегнав мускул на раката, се напив аналгин и дијазепам од 2, и за два дена помина.
    Мирување и некое апчуленце, друго магично чаре нема. Ќе помине само од себе.
     
    На Elenuskaa му/ѝ се допаѓа ова.
  5. nikolce99

    nikolce99 Активен член

    Се зачлени на:
    2 март 2013
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    јас тренирав фудбал и имам ист ваков проблем. Но ако се напиеш една таблета „Налгесин С" можно е за ден два болката одма да ви пројде :)