Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Исти симпатии со другарка

Дискусија во 'Врски' започната од Chair, 6 мај 2012.

 1. Chair

  Chair Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  3
  Што ако на мене и на една од миите подопри другарки ни се допаѓаат скоро исти момчиња ???
  Ве молам за совет бидејќи не занм што да правам да и кажам или не?
   
 2. H.VAGA

  H.VAGA Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  976
  Допаѓања:
  3.013
  Исти Симпатии со другарка

  подобро молчи си.ако имаш шанси кај тој дечко искористи ги.утре никој нема да ти каже благодарам што твоето место си го отстапила на некоја друга.ако симпатиите се само од твоја страна и тој не чувствува ништо спрема тебе батали го и не го расипувај пријателството.се зависи од ситуацијата.
   
  На Melany.Macedonia му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.897
  Исти Симпатии со другарка

  молчи си и да ти каже молчи си ти.....
   
 4. DreamAngel

  DreamAngel Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2012
  Пораки:
  584
  Допаѓања:
  353
  Исти Симпатии со другарка

  Јас се најдов во слична ситуација..
  мојата другарка го бендисваше детето, јас апсолутно немав чувства кон него се до денот кога тој почна да ми се пушта и да трча по мене... на крај се случи тоа што се случи..
  јас пред да излезам со него ја прашав неа дали ке и пречи таа се однесуваше сосема ок, дури јас се двоумев и велев не таја упорно инсистираше да излезам..
  ама потоа заприметив дека почна да се однесува поинаку кон мене.
  Јас мислам дека не постапив погрешно воопшто, сепак мислам дека во случајот таја немаше што да се лути кога виде и самата дека од негова страна тој прв ме бараше не јас.
  Како и да е..Ако скриев мислам дека немаше да се осеќам убаво, затоа и ја прашав..
  не мислам дека грешно постапив, сепак знам дека и јас да сум била на нејзино место би се осеќала неубаво ама кога е во прашање од негова страна сепак мислам дека другата треба да се откажи.
   
 5. SnowWhite8

  SnowWhite8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  1.235
  Допаѓања:
  1.568
  Пол:
  Женски
  Исти Симпатии со другарка

  Хаха леле ова ми текна кога јас бев 6то или 5то одд не се сеќавам со 2 другарки свиѓавме едно момче. Значи сите 3 го сакавме. И сите знаевме за тоа па ништо не се случи. Се зафркававме дека мајка му е на исте нас 3 свекрва хаха . :D
   
 6. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.728
  Допаѓања:
  7.637
  Ако забележуваш дека другаркати, дели исти чувства со твоја симпатија, не и кажувај.
  Ако забележиш дека го погледнува, се топи во негова близина, не и кажувај.
  Ако ти каже таа, молчи си, не признавај.
  Ако кажеш, потоа лошо ќе се чувствуваш кога ќе ти каже дека ја погледнал или слично.

  Имам една другарка, која мисли дека сите машки што ќе ја погледнат ја симпатизираат, а пак ако и прозборат, ау, заљубени се во неа. Сега, како што е дел од другарството и кажав дека имам симпатии кон една личност, неочекувајќи дека таа дели симпатии кон него исто. Ми кажа и таа, дека го симпатизирала.
  Наредниот период, хорор. Постојано ми велеше дека се погледнувале на одморите, дека си намигнувале. Многу лошо се чувствував, чудно некако.
  Од тогаш, ако ми каже за некој што го симпатизира, а исто и јас, си ќутев.

  Совет плус :
  Ако ти се укаже шанса со него, искористи ја. Но немој од инат спрема нив, туку ако навистина го симпатизираш. Со инат ништо нема да постигнеш.
   
 7. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.821
  Допаѓања:
  7.040
  Моментално тоа е најактуелно во моето друштво
  2 другарки се ама скрос зацапани во еден
  а тој прво на едната и симнува ѕвезди па на другата
  а тие двете душички глумат дека мнооогу си се сакаат :/
   
 8. Angela12345

  Angela12345 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2012
  Пораки:
  223
  Допаѓања:
  26
  Да ви кажам дека јас и мојата другарка пред една година симпатизиравме за едно момце но тој најс не не ни погледнуваше можеби малце повеке и обрнуваше на другарка ми. Но најинтересно беше што тоа цело време си кажувавме за него ако на пример јас сум го видела и направил вака онака и лли јас и она исто и така се си кажувавме и нисто не правевме иако цело врме бевме со него но тој замина во друг град и сега многу ретко го спомнуваме
   
 9. Macushkaa

  Macushkaa Нов член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  608
  Допаѓања:
  155
  никогаш не сум имала исти симпатија со другарка, секогаш нешто посебно бендисувам :D