1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Исфрлање на нозете !

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од UniqueS, 18 април 2013.

  1. UniqueS

    UniqueS Активен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2013
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Го имам овој проблем веќе скоро 3 години и никако да го решам ! Тие досадни мали струпчиња ми прават толку комплекси срам ми е да се слечам пред некого ! :( Бев на дерматолог ми дава маст Pantexol Plus и ми вели да ја користам 1 месец, а таа е само 25 грама, за 3 дена ја трошам и не верувам да ми помогне .. Инаку во лето малку ми се намалуваат овие но сепак се тука :( Инаку не ми се од депилацијата ( восочна / депилатор електричен ) или пак од бричење и стварно не ја знам причината од која би можеле да се појават.. Дали има некој ваков сличен проблем , да даде помош и совет ? Фала многу :)
     
  2. baby-star

    baby-star Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    2.464
    Допаѓања:
    10.832
    И мене ми се појавуваат од време на време,а верувај дека се само од депилација без разлика каква користиш.
    Мене многу ми помогна павловичева маст,пробај.
     
  3. Be-yO-nCe

    Be-yO-nCe Популарен член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    1.399
    Допаѓања:
    6.907
    Пол:
    Женски
    Мене најчесто ми се појавуваат на зима...Недостиг на сонце :) ...Не е згодно ко ке се затопли за без хулахопки,па се познаваат...Ама си користам крем за самопотемнување и за пред излегување крем со светки па воопшто не се ни познава...Пробај..