1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

И јас сум А1

Дискусија во 'Политика и настани' започната од esperanca, 29 јануари 2011.

  1. esperanca

    esperanca Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2010
    Пораки:
    1.321
    Допаѓања:
    3.166
    Нешто да се каже а дали има логика не е важно :rofl:
     
  2. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.648
    Пол:
    Женски
    Што сакаше да каже? Што сакаше да каже?
    Сакаше да каже дека е претседател на владата и дека не смеат нему секакви прашања да му се поставуваат. Сакаше да каже демек он немал никакви ингеренции во судовите, а јавна тајна е дека судството е под контрола на ресорниот министер Маневски. Сакаше да каже дека тој немал никаков притисок врз судовите и дека незнаел зошто се определени такви мерки какви што се определени, а од друга страна ги знае сите битни моменти од истрагата, која уствари е тајна. Контрадикторност до контрадикторност.
    Сакаше да каже дека му е позната конвенцијата за слобода на медиуми која ја прифатила Македонија, ама незнаеше да каже што е содржината на таа конвенција. Па дури и почна да се буни зошто му се поставуваат прашања, не бил на испрашување. Па не е на испрашување, ама на интервју е.

    Која е поентата од ова интервју?
    Кратко и јасно НЕМА ПОЕНТА.
    Жалосен обид да се исперат рацете и да се докаже на меѓународната заедница дека премиерот се труди.
     
    На anima, lolyta777, KuklickaSk и 2 други им се допаѓа ова.
  3. beached

    beached Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    624
    Допаѓања:
    1.697
    Муабетите дека сте политички воздржани ви пропаднаа во вода,токму на оваа тема.
     
    На LuisRoyo, De-lovely, Latinna и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Зарем тоа не е реалната слика? Или и ти не си политички воздржана?
     
  5. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.648
    Пол:
    Женски
    Па да, јасно ни е дека во оваа држава со оваа власт и да сакаме не можеме да бидеме политички неопределени. Зошто? Затоа што ако кажеш еден лош збор против владата, веднаш си етикетиран дека си подржувач на опозицијата. Сите подржувачи на А1 сега ќе ги декларираат како подржувачи на опозицијата. Жално, ама вистинито.
     
  6. beached

    beached Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    624
    Допаѓања:
    1.697
    Не сум политички воздржана,бидејќи како млада личност сметам дека во иднина ќе можам нешто позитивно да придонесам за општествово.
    Но мојата политичка определеност,не ми ставила наочари за да не можам да ги видам работите како што се.
    И ВМРО и СДСМ се горе-долу исти. Болна амбиција за престол и превласт.
    И нормално е Бранко да ја користи ситуацијата и да го нападне уште толку Грујо..а Грујо е нормално да си ја искористи позоцијата и да ги нападне противниците.
    Многу е логично.
    Само нечии потези се премног не етички,премног проѕирни и ефтини.
    А А1 се во предност како фирма бидејќи се медиум и може да се пренесуваат каде сакаат :) Како би било некоја затворена фирма да протестира пред влада и сите вработени со компјутерите пред влада?
    Борјан од А1 ми беше симпатичен новинар,и не го напаѓам,напротив го разбирам,а богами и жалам.
    Го разбирам бидејќи зема плата од оваа работа,но го жалам занеговата некултура.
     
    На joelle му/ѝ се допаѓа ова.
  7. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.104
    Допаѓања:
    23.641
    ^^да погодам, Латас срцка ти е нели? ;)
     
    На BoaVista му/ѝ се допаѓа ова.
  8. beached

    beached Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    624
    Допаѓања:
    1.697
    најголема :inlove:
    погоди,уште награда да ти следуваше :lol:
     
  9. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Ееееј, Нелче, немој само за него бре, хахаха, човекот го познавам лично, ептен добро го познавам, живее на 200 метри од мене и замисли-тој има книшка од ВМРО, син му од СДСМ, жена му едно време носеше блузи на кои пишуваше ПЕО, на Велија партијата нели, а дедо му е закоравен Либерал :lol: И замисли бе, до вчера тврдеше пиејќи кафе дека тутунот него не му бил толку потребен |( И оп, по два дена на ТВ со тутунарите, бесплатни автобуси де, хм, а на суд требаше да оди до СК сосем случајно, ама камерата му се внелса в лице, морал да даде изјава |(
    Е, мили мои, од ваквите пропаѓа државата!

    А1 се врти ко сончогледка, како и да е, ќе се смени власта, па ќе правиме пак муабет на темава, ама немојте тогаш да кажете дека А1 не чини, дека владата е крива :!: А бе што од демократија кога граѓаните уживаат во стапот на овчарот!
    Не сум А1! Не сум Сител! Ама нема кој да снима и плати да им кажам која сум!
     
    На De-lovely, Stam и baguf4e им се допаѓа ова.
  10. Ashling

    Ashling Популарен член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    1.228
    Допаѓања:
    2.577
    Во коментар каде што реално се кажани работите, сама ги направи искривени.
    Патем дали ќе бидеш доволно добра и да ми кажеш,ако некој не е СДСМ,значи е автоматски ВМРО?
    *не мислам на ниту еден коментар од друг член,но ме интересира твое мислење.
     
  11. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.104
    Допаѓања:
    23.641
    А ја да те прашам, ако некој збори против ВМРО, автоматски е СДСМ?

    пс. Ај пуштете си Сител и гледајте си ги идолите.
     
  12. Ashling

    Ashling Популарен член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    1.228
    Допаѓања:
    2.577
    Добро може и обратно да биде прашањето.
    Но,бидејќи го очекував овој одговор, значи реалниот одговор на прашањето каде што не барав многу многу објаснување, би бил потврден.
    Фала на одговорот.
    Не ви е малку блиску носот за гледање? Јас фузија имам од толку блиску.
     
  13. Winter.Girl

    Winter.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    177
    Јас НЕ сум А1.Ова што го прават според мене е крајно мизерно.Што се запнале да им ја одмрзнат сметката?Па кога можат моите данок да плаќаат нека плаќа и Велија.А не тие застанале пред влада и се дрецкаат како мали деца за играчка.Пак уште и се чудат зошто им ја замрзнале?Па како инаку ќе си го наплати долгот државата?Нека не му се лутат ни на судот,ни на премиерот,нека одат кај Велија или пак кај жена му да се жалат.Тие ги довеле до ова,заради нив ќе останат без работа.Според мене најголеми овци испаднаа овие новинари.Кој како ќе му текне си ги работи.Ги мафтаат сите.Пак и тој Борјан,ми доаѓа да го задавам.Само треска глупости,се брука.Само Чомовски од кај нив ја согледа реално ситуацијата и в лице им плесна на сите-да не го користат А1 за своите политички амбиции.
     
    На joelle, mina, beached и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. Ashling

    Ashling Популарен член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    1.228
    Допаѓања:
    2.577
    Winter не застанале самостојно верувај.
    Си го бранат работодавецот.
    Но,јас мислам дека тој ги има наведено за ова.. во спротивно нема рачиња-нема колачиња.
    Фали ме усто,зошто ќе те раскинам!
     
  15. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.104
    Допаѓања:
    23.641
    Ashling вмро почна со катерогизација на сите што протестираат како членови на сдсм. Јас не ја направив таа категоризација, ниту пак Бранко. ВМРО ја направи. Нашава власт која очигледно има уплав од СДСМ.
    Јас лично ЗНАМ дека има многу неопределени, млади луге кои РЕАЛНО гледаат на целата ситуација без да имаат книшка, ама дали ти драга, можеш да ги видиш тие луге??
    И не се секирај. Имам видено голем дел од светот, и имам големо животно искуство за да знам правилно да расудувам ;)
     
  16. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.097
    Никола мислам дека е време за херој да го прогласиме...излезе на А1 тв...аплауз за дечкото.
    Така си оди тоа кај нас...спомениче,молим лепо.
    Срам ме фати едно време дур го слушав,ама јуначки додржав.Се зплетка во сопствениот сиромашен речиник,плус во жбун нелогичности...е не му беше лесно,не можеше да се доискаже пустиот.Сто посто се ороси по челото на минус сто.
     
    На Bunny05, esperanca, Annath и 6 други им се допаѓа ова.
  17. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.648
    Пол:
    Женски
    Винтер има и други начини државата да си обезбеди наплата, а да не мора да се замрзне сметката. На пример да се замрзне имотот на А1 или да се замрзне имотот на обвинетите, што е многу пологично. Вака апла провидно е дека се оди кон затворање на медиумот. Друго, што дека е замрзната сметката кога на неа ги нема тие пари? Никогаш на сметката на А1 немало толку средства колку што е побарувањето. Ај да почнеме малку пологично да размислуваме. Нели замрзнувањето на сметката според надлежните органи има за цел да се обезбедат средствата. А толку средства на таа сметка нема. И сега се поставува прашањето, па зошто тогаш е замрзната сметката кога од неа не можат да се обезбедат побарувањата? Одговорот е и повеќе од логичен - замрзнување на сметка=крај на А1 телевизија.
    А да тргнеме настрана тоа што сеуште ништо не е докажано. Што ќе се случи ако утре ги ослободат обвинетите, кој тогаш ќе ја надомести веќе настанатата штета. Баш поради тоа законот предвидува дека ако мора да се применуваат мерки за обезбедување, тоа да се прави на начин да не му се наштети на правното лице.
     
    На tanja6 и Strumfeta93 им се допаѓа ова.
  18. beached

    beached Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    624
    Допаѓања:
    1.697
    и што ако дојде крај на А1 телевизија ?
    :rofl: ништо,помалку еден штетник на Македонија.
    Имаше некоја членка напишано погоре,сигурно нема ВМРО да е вечно на власт,сигурно ќе дојде Бранко до престолот..па тогаш вашата А1,ќе видите колку е праведна ;)
    Значи вашиот мил Велија нема да се смири додека не ја превземе власта во свои раце..
    Гледајте подалеку од Бранко и Никола.
    И да,ако сите комуњари се А1..чудно нели ?
     
  19. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.648
    Пол:
    Женски
    Девојко од тебе веќе навикнав само глупости да читам и да ти кажам веќе доволно се изначитав, затоа смири си ги страстите и напиши нешто паметно.
    По оваа твоја логика, ајде ако не да ги згаснеме фирмите на сите кои се против власта или пак уште подобро да ги истребиме сите луѓе кои се против власта, знаеш колку помалку штетници се тоа?!?


    Пред да напишеш уште некој пост, повтори си го ова во главата.
     
    На Strumfeta93 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Winter.Girl

    Winter.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    177
    БоаВиста па ова спаѓа под власништво на Велија.Затоа сметката е замрзната.Па дали е фер од некој друг да се конфискува за неговите гнасотии?Тие другите што се в затвор се’ во момент на непромисленост имаат правено додека Велија свесно и промислено ја краде државава со години.Тој должи толку пари што мислам дека до гола кожа треба да го доведат за да се исплати.Ова нема да е крај на А1.Само се дига прашина затоа што им жежи под г’з дека ќе немаат плата на неодредено време.Тие не се криви,но нека го бараат кривецот на вистинското место.Каде е жена му на Рамковски да се прчи во студио сега кога стварно почнаа огромни проблеми?Или тоа само колку да не е без ич и беше на госпоѓата?Нека се појави сега,нека стои со нив пред влада,нека мрзне на -5 со нив заедно кога е толку уверена во невиноста на својот сопруг.Ама не е.Знае дека е криво и се скри како пи*ка под кошула.