Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

КАНДИДА -инфекција која се јавува кај секоја втора жена

Дискусија во 'Канта' започната од avemaria, 11 декември 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. avemaria

  avemaria Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2010
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  3
  Што мислит за кандида??како се справувате со неа ?? постојат илјадници третмани кои ја ублажуваат ама никој не може да ја искорени...за жал таа е тука во интимата и предизвикува непријатен јадеж ,црвенило ,мирис и зголемено лачење на бело прање
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.213
  Допаѓања:
  57.015
  Пол:
  Женски
  Па, има еден мал милион теми посветени на ова на форумов.
   
 3. avemaria

  avemaria Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2010
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  3
  на тоа се сетив ..тоа ме окупира во моментов нека има колку сака теми на оваа не сум сретнала се до сега ФАЛА ТИ
   
 4. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.689
  Не сум знаела дека на лице се појавува. Види ти... нешто ново научив. :^)
   
  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
 5. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.563
  Допаѓања:
  20.002
  Добро девојко кому се контраш тука?! :fubar: Убаво модератор те известува дека постојат повеќе теми за ова и треба да прифатиш.Ајт фрлете ова у канта!
   
 6. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.181
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.