1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

КРЗНО,НЕ Е МОДА !

Дискусија во 'Канта' започната од Dinamickid, 17 март 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Dinamickid

  Dinamickid Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  27
  :sweat: Не... дефинтивно. :!: Како еден од порадикалните и помладите активисти на здружението за заштита на животни АНИМА МУНДИ што освен онлине се к**чам и во живо,и каде стигнам кога и да знам дека некој не чини тогаш праам бунт,како што праевме во Август,со „чекори за живот“ во парк ..па „НЕ ЗА КРЗНО“на плоштад...како што праевме цело лето против полциската бруталност.
  ЈАС ЗА ВАС ДЕВОЈКИТЕ НЕЗНАМ !!
  :doh: :fubar: :swear: јас се ежам кога ќе видам стара бабица во крзно повеќе од што има една мечка или пак со мртва лисица на врат.Тоа не е мода ...
  8) ....Да сум ги зачекал со барем уште еден што би бил до мене...би им се бунел вака и на жени на улица.Не се дала таква прилика,ептен немало смисла сам да почнам да се расправам.
  БИ ИМ ГИ УДРИЛ ОД ГЛАВА БУНДИТЕ !!!! И НА МАЈКА МИ И СЕ БУНАМ РАДИ ТОА ЧЕСТО !!! :devil: :envy: ДАЛИ ВИЕ ГО ОПРАВДУВАТЕ УБИВАЊЕТО НА МИЛИОНИ КУЧИЊА МИЛИОНИ ЖИВОТНИ ДНЕВНО НА РАЗНИ ГРОЗНИ НАЧИНИ СО ЕЛЕКТРИЧНИ ПРАЧКИ ВО АНУСОТ УБИВАЊЕТО НА БРУТАЛЕН НАЧИН САМО ЗА ДА ЕДНА ФАЦКА ОД СКОПЈЕ НОСИ КРЗНО НА СЕБЕ ДА НЕ СЛУЧАЈНО ЗАМРЗНЕ ВО ЈАКНА ?!?!?!!?!?!?!?!??!?!?!?!?!?!??! За информација кога сме кај активизам барам девојки со кој би го окупирал „Вардариште“ за да можеме да ги ослободиме сите кучиња од таму сите невини душички кој сака нека повели
   
 2. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.228
  Допаѓања:
  41.466
  има ваква тема :)
   
  На Dinamickid му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Dinamickid

  Dinamickid Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  27
  ти го сакам потписот !!!
   
 4. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.228
  Допаѓања:
  41.466
  пиши си го и ти :D Jас веќе долго време го имам :) T.е од кога видов како се произведува крзно ;)
   
  На Dinamickid му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Dinamickid

  Dinamickid Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  27
  ќе го пишам секако ....
  и јас така ... а можно е да се спој темава со таа другата ако има друга ?!
   
 6. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.228
  Допаѓања:
  41.466
  moda-i-stil/krzno-prirodno-vs-vestacko-t8901/310.html?hilit=%D0%BA%D1%80%D0%B7%D0%BD%D0%BE%20%D0%BF%D1%80%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%BE#p892659 еве ти ја темата :)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.