1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каде да купам перика?

Дискусија во 'Коса' започната од Martin.95, 3 март 2011.

 1. Martin.95

  Martin.95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2011
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  0
  Сакам да купам Перика за први април (да не биде многу скапа) најмногу до 500 денари,ако може да ми кажете каде да најдам?
  Фала многу однапред! :angel:


  *Забелешка: тука во оваа тема може да се споделуваат и мислења во однос на перики од природно влакно.
   
 2. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.713
  Каде да купам Перика?

  Во Тинекс има ефтини.
   
 3. Martin.95

  Martin.95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2011
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  0
  Каде да купам Перика?

  Не сум видел во ТИНЕКС до сега...
  Порано имаше во некои кинески продавници,но нема повеќе... :sweat:
   
 4. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.286
  Каде да купам Перика?

  Џамбо можеби, Вучко, пред 1 ви април има и на пазар, а ако сакаш убава перика има во Фан ди Каро во Буњаковец ама тие се скапи.
  Ама почекај уште не е извадена таа роба за карневали има уште цел месец :)
   
 5. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.846
  Каде да купам Перика?

  Да во Вучко пред 1ви април имаш најголем избор на перики, во сите бои и должини ептен се интересни, а во Фан ди Каро има многу мал избор и сите се обични не се за маскирање.
   
 6. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.713
  Каде да купам Перика?

  Добро, можеби дека овде се спрема карневал, затоа има во Тинекс различни перики.
   
 7. Martin.95

  Martin.95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2011
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  0
  А какви беа тие перики во ТИНЕКС? Убави,или онакви за карневал (РОЗЕВИ,ЦРВЕНИ и др.) ?
  Ја сакам некоја плава со шишки...
  Како Патриција од НЕДАЈ СЕ НИНА :?: :P
   
 8. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.713
  Има секакви, еднобојни, шарени, виткани, прави... Секакви. А баш им ја погледнав цената, беа околу 70 денари. Исто и маските за лице беа толку.
   
 9. Martin.95

  Martin.95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2011
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  0
  Извини,многу те замарам,ама во кој тинекс?
  Барав во Карпош 3 во тој Тинекс,и немаше таму...
   
 10. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.713
  Во струмичкиот Тинекс ;)
   
  На MissHopeless1997 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Martin.95

  Martin.95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2011
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  0
  ;( ;( ;(
  Не верувам дека во ТИНЕКС Скопје има перики тогаш....
  Штета...
  Да се надевам дека ќе најдам на друго место...Ако некој знае нека пише!
  Поздрав!
   
 12. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.846
  Епа такви имаш во Фан ди Каро во Буњаковец сум видела. :D
   
 13. Martin.95

  Martin.95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2011
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  0
  Јас кога бев во ФАН ДИ КАРО ,немаше добар избор...
  Сите беа кратки и ТАПА беа. И башка многу скапи беа...
   
 14. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.846
  Во кое Фан ди Каро си гледал? Јас мислев на тоа во Буњаковец, почесто поминувам и ги гледав, баш видов дека има плави долги и со шишки како што бараш, а за скапи скапи се. :)
   
 15. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.562
  Допаѓања:
  7.989
  Пол:
  Женски
  Лани сестра ми купи зелена со рогови :rofl: од Бисер-стариот дел има една продавница за такви работи,а има и во други бои,ама не знам дали се извадени сега. :?:
   
 16. Martin.95

  Martin.95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2011
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  0
  И јас глеав во Буњаковец... ама не би дал толку пари за перика...
  Како и да е ,сигурно ќе најдам во некоја кинеска продавница,бидејки 1 перика имам купено од кинеска,и многу беше евтина,околу 250 денари ја купив. :devil:
  Едвај чекам да дојде први април! :$ :D
   
 17. Martin.95

  Martin.95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2011
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  0
  леле луѓе дај кажете...
  позз
   
 18. BlackCat

  BlackCat Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  520
  Допаѓања:
  201
  јас минатата година купив плава долга со шишки од вучко и не беше скапа....е сеа беше многу светла баш плава ама имаше и потемна како на патриција само беше 1/2 цм пократка....секоја година има во вучко види таму.....знам таму има зелени , розеви со кики , со плетенки ама има и убави имаше и црни и права и витјана , а и една кафеава со локни...
   
 19. izaaaaa

  izaaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2010
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  46
  martin imas vo edna prodavnica na bitpazar odma do 26 juli za bizuterija e toa i bas denes vidov okolu 500 den bea.a imas i poevtini neso kako repce i takvi stvari po 200 den tie bea.ama dobri se:)odi pa vidi :lol:
   
 20. Martin.95

  Martin.95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2011
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  0
  Луѓе во Вучко имаат перики ама сите се како за на МАСКЕМБАЛ,а мене ми треба по реална...и рекоа дека нема да имаат нови...
  Дај помогнете ми каде да најдам ! Фала многу...
  Цело скопје пребарав,и неможев да најдам убава перика...
  На бит пазар кај што бев целата беше раскубана и 600 денари беше...