Каде и како се гледате за 10 години?

Дискусија во 'Канта' започната од butterfly33, 9 март 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. butterfly33

  butterfly33 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2012
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.093
  Ако има ваква тема... канта :lol:
  Велат не е убаво да планираш однапред и да мислиш на иднината... Ама сепак, секој од нас има своја животна цел и се стреми кон нешто да постигне.Сите сме размислувале за иднината и фантазираме што би сакале да работиме, каде да живееме и слично. Прашањето ми е: каде и како се гледате за 10 години? Што би сакале да работите, каде да живеете, дали се гледате како мажена жена со деца, како деловна жена која се посветила на кариерата... :)
   
 2. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.954
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.