1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каде отиде верноста денеска и дали воопшто ја има?

Дискусија во 'Врски' започната од eleni23, 21 февруари 2010.

  1. srnicka24

    srnicka24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    355
    Допаѓања:
    45
    mi se gadi od samiot zbor izneveruvanje...so decko mi sum 3 god i nikogas ne sum go izneverila...i se prasuvam kako mozat taka so nekogo se da delat da imaat se so nego i da se baftaat so drugi na strana???zar lugevo nemaat cuvstva i griza na sovest??? jas mu veruvam na deckomi potpolno vrskata ni e prekrasna...ama koga postojano slusam vakvi raboti ,,e prekrasno mi e so devojka mi ama mora da se ima nesto na strana'' i slicno na momenti me faka strav..i jas da ne se najdam vo takva situacija..ne znam...vi se slucuva li toa vas??? :?
     
  2. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Па нормално,на секој од нас му е страв да не се случи такво нешто.Ни јас нне сфаќам,како тоа на страна,па нели со тебе има се,љубов,секс,подршка,има буквално се,ако нешто му фали,тогаш нека кажи-ова вака ми терба или не чини-А не одма кај друга.Тоа ми е нешто најниско што може една личност во врска да го направи.
     
  3. srnicka24

    srnicka24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    355
    Допаѓања:
    45
    па да јас да сум личност што не се замара со врската,себична,да му недостига нешто можеби и би простила неверсво...ама кога на некого ќе му се предаеш целосно,кога се ќе му дадеш и љубов,секс,разбирање,нежност,подршка,кога се трудиш(а јас сум таква) никогаш не би простила...греота е кога има човек се да бара на страна...и јас никогаш не би изневерила...во долга врска сум и имало кризи и моменти кога ми фалело нешто ама секогаш сум разговарала со дечко ми никогаш не сум барала нешто на страна да ми ја пополни празнината...за мене луѓето што вараат се обично слабаци што немаат самодоверба па да си докажат пред себе дека се добри и бараат на страна или ако им недостига нешто во врската како кукавици бегаат не знаат да се сооЧат со проблемите и да ги решат....еххх колку имам да зборам на темава...
     
    На martincencee му/ѝ се допаѓа ова.
  4. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    ТОЧНО ТАКА!Ако изневериш значи си кукавица и плус не знаеш што сакаш!
     
  5. beautiful87

    beautiful87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    116
    Maskite izneveruvaat na strana a i pritoa nekoi od niv i javno toa go izjavuvaat t.e. se falat so toa samo za da si go nahranat svoeto EGO i nisto poveke.Kaj nekoi mazi vladee mislenjeto deka ako nemas poveke od edna zena ili ne varas ne si maz pa zatoa i varaat pa i so pogadni od nivnite zeni/devojki kako sto kazaa pogore, pa i pokraj toa sto imaat se vo vrskata,seks,razbiranje....pa duri i ljubov. I tie mazi nikogas nema da se smenat, zatoa sto tie nikogas i ne stanale vistinski mazi pa i nema ni da stanat. Muskoto ego e cudna stvar, kako za varanjeto taka i za mn drugi raboti sto mazite gi pravat a nas ni se nejasni :P
    pozz devojki ;)
     
  6. shiningstar

    shiningstar Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    307
    Еднаш еден ми кажа верноста немала врска со сакањето, т.е.Јас можам да те варам ама пак да те сакам. Не познавам пар верувајте кадешто дечкото или девојката не изневеруваат. Си збориме со другарки и викаат утре во брак не треба да очекуваме верност ... :? Многу ми е криво што живеам во ваков лажен свет и ваква реалност каде што секој секого изневерува. Сум била заљубена и не сум го изневерила сум имала очи само за тој човек, мислев Бред Пит да ми помине не би го приметила...не знам....јас ја поврзувам верноста со љубовта...апсолутно неопходна компонента за една здрава врска. Деликатна тема би пишувала уште, но мразам долги постови. :)
    п.с.заклучок да извлечам нели, мислам дека тој што ме сака, ке ми докаже дека е маж за само една жена, а ако многу нешто не штима подобро да се разделиме отколку такви гнасни работи да се прават. :)
     
    На zdravkova и martincencee им се допаѓа ова.
  7. suGarBaby

    suGarBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    112
    Никогаш во никој случај не би го изварала дечко ми и немам варано до сега.
    Тоа е за мене нешо наајглупо,просто Нзз...како да го опишам.
    Мислам дека Луѓето што немаат самодоверба и немаат своја личност(вараат).
    А тоа дека им било досадно..заради секс ова она се само глупи изговори. :Down:
    Мислам дека не само што тој шо ќе биде изваран ќе испадне будала али тој што изварал ќе биде уште поголема будала ;)
    И никогаш не би опростила НЕВЕРСТВО :mrgreen:
     
  8. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Кога пред свои очи ќе ги гледаш нерверствата на пријателите, кога ќе си замешан во некое неверство, кога ќе се погледеш во огледало не гледајќи ја потствеста, кога понекогаш самите себе не сме си верни.. не знам што да кажам.

    Ќе се тешиш со чистите образи на другите луѓе дека ете пости верност.
    Ме имаат изневерено, но не и јас. Ако се фати тој круг на одмазди, би ја снемало верноста. Но, бидејќи прво имало верност а потоа е измислено тоа неверност.. мора да постои.
     
  9. emce-kremce

    emce-kremce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    99
    А како може некој што постојано изневерувал додека е во врска, да се смири кога ќе биде во брак??? Тоа не го сфаќам баш... Неверството е навика и кој еднаш изневерил, го прави тоа и втор и трет пат... а тоа е знак дека лесно паѓа на искушенија. Неверството не го оправдувам воопшто, и како што кажа Хипица би го забранила со закон!
    Мислам дека оние кои вараат тоа го прават затоа што веќе имаат некој според нивни барања и сакаат да си го чуваат за сигурно, а во меѓуврме да стекнат уште некое плус ново искуство.. Нормално знаеме дека тешко е да се најде некој според нашите желби со такви квалитети, секој сака да си има квалитетен дечко или девојка, е сега тие што вараат тоа го користат за пред јавност само да се гордеат...
     
  10. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.502
    Пол:
    Женски
    И јас за тоа се расправав со еден колега. Дечкото има врска од 8 год., а нон стоп оди со други жени. И јас му викам дека не ја сака девојка штом го прави тоа. Едноставно не ми е логично да ја сака,а да иде со други. И му викам кога ќе се земат дека нема шанси да престане со изневерување. Па вика тоа ништо не смета што има врска :worried:hock:
     
  11. emce-kremce

    emce-kremce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    99
    Епа RainBow јас мислам дека колегата твој, нашол прво сигурност во девојката, штом се заедно толку време значи дека има други афинитети по негов вкус, веќе е прифатена од неговите блиски, од пријателите итн. Тој се гордее со неа, ја сака до одреден степен штом е со неа, но.. го интересираат други девојки, зошто тој си знае, можеби не е задоволен од некој аспект. позз
     
  12. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.502
    Пол:
    Женски
    Па точно. Она не е таква девојка со какви обично он иде. Ама таквиот брак тешко да успее. А он уствари не е ни сигурен дека ќе се земат. Само не знам девојка му што си мисли. Па што ќе прави она ако ја остави по толку долго време? А тоа не е исклучено... Ама малку си е чуден човек, па ништо не би ме изненадило.
     
  13. emce-kremce

    emce-kremce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    99
    Немој така да викаш што ќе прави ако ја остави после толку долго време.. Ќе биде многу посреќна верувај, многу врски не успеале после 6, 7, 8 или 10 год, па ништо страшно секој понатаму со своја среќа, подобро е да биде сама а среќна, отколку несреќно омажена, нели? Зошто како и да е, некогаш ќе дознае дека ја изневерувал
     
  14. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.502
    Пол:
    Женски
    И тоа што викаш. Ама подобро пред брак да дознае. После е многу потешко. Оф леле со тие долги врски... Една друга колешка пак дечкото после десет години и раскинал, а требало да се земат. Девојчето едвај се опраило. Ова маживе значи...
     
  15. emce-kremce

    emce-kremce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    99
    Абе се и сешто има, не само долги врски и бракови се растураат тоа не е веќе чудно во денешно време, но знаеш што ние секогаш вината ја бараме во мажите... но дали сме се запрашале некогаш ние каде грешиме...?
    Ако во долга врска дечкото постојано не вара, значи не е само тој крив, туку и ние, штом е врската долга, значи поминало многу време за да се запознаат партнерите еден со друг и да знаат како дишат, па во такви ситуации и да не вара, треба да имаме способност да го препознаеме тоа на време.
     
  16. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.502
    Пол:
    Женски
    Еееее ама да бил верен на почетокот, па после да му се здосадило или се да му станала рутина. Што не е случајот тука. Он самиот е горд(убав е дечкото) колку жени има, и имал. Јас мислам дека таквите луѓе никогаш нема да се сменат. Он и на почетокот на врската бил со други, па така и сега. Значи сам си кажува, а јас се обидувам да му укажам дека тоа не е убаво. Ех ми вика што ако не знае? Со ништо не ја повредувам. Поубаво така него да и раскинам.
     
  17. Boyfromtown

    Boyfromtown Нов член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    411
    Допаѓања:
    100
    Да ама он гледа од машки аспект ;) .Со тоа добива поени кај мажите еј види го има женска ,а врти други жени покрај неа и притоа никој не му суди.Неговата девојка да го правеше овоа сите ќе плукаа по неа еј види ја курвава и слично.
     
  18. Boyfromtown

    Boyfromtown Нов член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    411
    Допаѓања:
    100
    Он е горд зашто така е воспитан да мисли од општеството демек ако машкото има што повеќе жени он е поголем фраер.
     
  19. lina2

    lina2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    2
    Зарем ова што он така ќе мисли не е малку старомодно :roll:
    Ми изгледа како голем маж за време на турско ропство. А кога било тоа :?:
    Многу одамнааа ;)
    Значи ако ја сака неа тогаш во ред,ако пак не тогаш изгледа оти не знае што сака :up:
     
  20. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.502
    Пол:
    Женски
    Па не баш. Го правел тоа зашто ги сака жените. И кога може да биде и со други жени зашто па да не(негов одговор). И не се расфрлува баш со тоа. Така си имаме муабет правено. Инаку се крие за да не го дознае девојката.