1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каде отиде верноста денеска и дали воопшто ја има?

Дискусија во 'Врски' започната од eleni23, 21 февруари 2010.

  1. Boyfromtown

    Boyfromtown Нов член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    411
    Допаѓања:
    100
    Да ама неговата девојка истото да му го прави на него дали така ќе размислува ;) .
     
  2. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Па не баш. Го правел тоа зашто ги сака жените. И кога може да биде и со други жени зашто па да не(негов одговор). И не се расфрлува баш со тоа. Така си имаме муабет правено. Инаку се крие за да не го дознае девојката.[/quote][/quote]

    ne e ubavo od negova strana..ama kako vikaat koga togas vistinata izleguva na videlo..ili ako pravis ke ti go pravat i toa uste poveke..nema on taka vecno da moze..se se vraka i se plaka
     
  3. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    boyfromtown,pak se srekavame so tebe na tema masko-zenski relacii :lol: ama tuka se slozuvam so tebe,ne se gleda isto na maskoto i zenskoto neverstvo,za zal :D ( a bi trebalo)
    primer ke zemam eden drugar moj,zenet bese,i si imase svalerka,i nikomu nisto brakot si tecese najnormalno,iako zena mu ednas go primetila ama toj malce i zamackal oci,malce i zavrtil samarce nekoe(kao demek ona kriva sto se durli i ljubomori bez veze,toa ne e niso tocno) i pominalo toa..e ama eden den on ja fati nejze deka go izvarala i odma ja ostavi,pobara razvod..e ajde kazete mi go toa...znaci on ko ja varal zenamu,nisto strasno ama stom ona go izvarala smesta kraj braka.. :?
     
    На eleni23 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. lylaby

    lylaby Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    631
    Допаѓања:
    333
    Пол:
    Женски
    И јас верував во бајка и си живееле среќни до крај на животот.....Ама се сомневам веќе некое време ,веќе ретко кој размислува така,имам една другарка постојано се расправаме вели дека не постои верност дека утре и во брак да не очекувам маж ми да ми биде верен...Па тогаш која е поентата??!!Им давам рака на тие девојки што не простуваат неверство ,јас попуштив два пати и само јас си знам како ми е недоверба ,мачење....го гледам со резерва и никогаш ама баш никогаш нема да му го заборавам тоа ниту како се чувствував тогаш......Всушност јас ај што му простив ,некако како да неможам себеси да си простам што сум му простила :| И сега помина период може да бидеме заедно и да завршиме во брак заедно во иднина....кога би, хипотетички зборам дали треба да очекувам дека ќе му се повтори неверството што мислите???Ајде во врска се случило болело и тн ама утре да сум во брак па да го доживеам тоа уште со деца неможам да си замислам одвратно е!
     
  5. srnicka.milicka

    srnicka.milicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    6
    Jas do sega nikogas ne sum prostila neverstvo ama nikogas pa kolku i da go sakam i kakvi i da bile pricinite :) Vtoriot poseriozen decko me varal i doznav i odma mu raskinav smesta :D a go sakav najveke na cel svet :( i uste ponekogas mi e vo mislite ama da mu prostam nikad. Ako ednas me izvaral kad tad pak ke me izvara, kolku i posle toa da kae ili da ti vetuva planini i brda ili neznam sto, NE :D .

    A za vernost denes mnogu tesko, na segasniot decko mu vikam jas tebe ti veruvam ama na drugive devojki ne im veruvam :lol: , znaejki gi denesnive p*ckici(so isklucok se razbira) kakvi se podli i opasni i na se se spremni samo da ti rasturat vrska ili da griznat od zabranetoto jabolko poso neli tugoto e sekogas poslatko :Down: . I do negde ke kazam deka zenskite se poveke krivi(iako sum zensko) za neverestvata sto se slucuvaat, poso obicno tie se prvite koi pustaat vodicka i provociraat, ne deka mazive ne se naivni pa pagaat, ama od site slucai do sega sto sum gi sretnala, slusnala i pocustvuvala zenive se tie koi prvi go provociraat maskoto, a osobeno toj sto e zafaten(togas se nekako im e poprivlecen :twisted: ). A ne sum sretnala slucaj do sega nekoe masko namerno da provocira nekoja devojka koja ima decko ako taa prva ne mu dala nekoj znak ili povod. Vo pravo li sum devojki za ova??? Koe e vaseto mislenje?
     
  6. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    22.955
    Допаѓања:
    198.642
    Пол:
    Женски


    Се сложувам со тебе, во право си... и за тоа дека нема да простам неверство колку и да сакам некого, па и да ризикувам да останам сама... а исто и за тоа дека на жените не треба да им се верува... јас никогаш(со мали исклучоци) не им верувам 100% на жените, искуството ме научило така!
     
  7. lavce

    lavce Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    36
    Дефинитивно неверство не простувам а за верноста не дечко ми секогаш сум со резерва иако он никогаш не ми дал некаков повод но сепак девојките кој се околу него многу често знаат да ме провоцираат. Често се случува некоја негова другарка која е 5-6 години помала од него да дојде и да почне да го гушка, бацува во мое присуство а он знае дека се нервирам и дека после обавезно ќе му ја коментирам ситуацијата веднаш се трга и им вика да престанат. Но мене таа ситуација веднаш ми прави некој немир а дечко ми на тоа вика дека тие биле деца и дека му се како помали сестри бидејќи он е сам. Но машко како машко мислам дека не треба да се опушташ толку кога се во прашање машките. А кога ќе се сетам и каква е денешнава младина и дека кога со бившиот дечко раскинав а наредниот ден се фати со најдобра другарка што му била од детството сепак мислам дека верност не постои :( :( :(
     
  8. lylaby

    lylaby Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    631
    Допаѓања:
    333
    Пол:
    Женски
    Но девојки јас сум мн лјубоморна по карактер но порано и јас исто кажував НЕВЕРЕСТВО НЕЕЕ НИКАД НЕ ПРОСТУВАМ но кога ми се случи тоа да бидам изневерена постапив сосема спротивно ,затоа велам дека ви се восхитувам да имаш цврст став околу тоа и да баталиш емоции да држиш до себе...Јас никогаш неможам да го вратам времето назад но да можев немаше да простам сега кога размислувам.....после никогаш ништо не е исто ......Резервата е огромна!!
     
  9. ozbilnazena

    ozbilnazena Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    1.154
    Допаѓања:
    13.168
    Пол:
    Женски
    Vo nikoj slucaj ne bi prostila neverstvo . Toa bi znacelo kraj na edna vrska ... bez razlika kolku dolgo opstojuvala istata .Vernosta ja ima.. se zavisi od licnosta .Golem protivnik sum na iznevruvanjata od dvata pola... ne izneveruvaat samo mazite i zenite se bestramni vo toj pogled .....barajci nesto nakraj ostanuvaat bez nisto .EDNOSTAVNO GI PREZIRAM I NE GI PODRZUVAM .ZA da ne dojde do neverstvo treba otvoreno da se razgovara na taa tema so partnerot ...da se dade do znaenje deka posle edno takvo nesto ima samo KRAJ..
     
  10. princess483

    princess483 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2010
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    6
    Bivsiot me izneveri 2 pati i mu prostiv bidejki go sakaf no toj pak si prodolzi po staro. i den denes se kaam poradi toa sto mu prostif.vo pravo bile koga rekle volkot go menuva krznoto no kozata ne! sekoj pat koga mu prostuvas toj pak ja pravi istata greska.zatoa si vetiv sebesi nikogas poveke nema da prostam neverstvo.sega sum vo vrska so mom4e koe svojata bivsa ja izneveril so nejzinata najdobra drugarka.dodeka ne go znaef ova mu veruvav potolno no sega go gledam so rezerva i vo sekoj moment sum spremna da go fatam ili da slusnam deka bil so druga
     
  11. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328
    Devojki............koga nekoj te izneveruva...toa znaci deka vie ne ste mu dovolna...i bara nesto podobro!
    Pa ajde kazete, zasto jas da mu prostam na nekoj takov, koga toj baral nesto podobro od mene!
    Znam deka ima milioni, poubavi, popametni i sekakvi zenski od mene, ama koga toj rekol nie sme vo vrska, i toa zboruvam za seriozna vrska, toa znaci deka toj deli nesto so tebe, edno preubavo cuvstvo! Za nego treba da si kralica, ne....carica treba da si! Mazot treba da te pocituva, ljubi, da te razbira, da ti se posveti celosno! Ako toa nesto go nema kaj nego i ako te vara, vo nikoj slucaj ne razmisluvam za oprostaj! Devojki...ne snizuvajte si ja cenata, i ne prostuvajte neverstvo...zasto ne gjabe kazale....deka tesko da se smeni tabietot....ili eve od onie pomodernite izrazi sto ja koristat nasata rasipana mladina ...ednas peder zasekogas peder!!! Ako ednas te izneveri, pak ke go stori toa! Nekoj ako iskreno ljubu...ne go pravi toa!!!
     
  12. ludicka

    ludicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2010
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    27
    VERNOSTA JA IMA I VO DENESNO VREME I VERUVAM DEKA E TOA TAKA.Ako ne se moze da se podnese nekoj vo vrska neka raskine pa posle neka si najde druga licnost a ne da vara ili nesto slicno.Postuvam iskrenost i vernost vo vrska,Mrazam da me lazat i da me varaat toa ne bi go prostila.Nikogas ne sum izvarala i ne go ocekuvam toa od nego!!!!!!!!
     
  13. Ammy.Lee

    Ammy.Lee Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    1.995
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Ја има ама сепак СЛАБО СЛАБО! :lol: :lol: :lol: :lol:
     
  14. m2m2m2

    m2m2m2 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    1.517
    Допаѓања:
    1.059
    Премногу слабоо за жал!
     
    На Ammy.Lee му/ѝ се допаѓа ова.
  15. moonlight-girl.55

    moonlight-girl.55 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    1.498
    Допаѓања:
    2.723
    Целосно се согласувам со твоето мислење. И јас кога слушам вакви работи, и не само на оваа тема, и на други, и кога ќе ги слушнам ваквите "модерни" размислувања, си викам .... мора да сум јас "ненормалната" во случајот, а не тие што изневеруваат, се пијанчат, се дрогираат, и ред други работи, оти ваквите се мнозинството.
    А за овие што изневеруваат, па се фалат и го кажуваат тоа кај ќе стигнат, немам зборови. Немам ни грам почит за такви луѓе. После изневерување, имај грижа на совест, чувствувај каење, а не пак си го направил тоа и се гордееш со самиот себеси |( . Не знам, не ги разбирам таквите, ме нервира и се гадам од самата помисла да изневерам, и себе би се повредила и тој што го сакам. Никогаш не вели никогаш, но тоа знам дека никому не би му го направила тоа, како што не ни сакам да ми го направат.
    И за второво болдирано, демек, изневеруваат за повеќе да засакаат, мало сутра |( . Тоа не е начин за засакување. Ако не го сакаш, вака уште помалку ќе го засакаш. А ако го сакаш, нема да го направиш.
    Не знам, со западнава култура, со модернизацијата, технологијата, и ние стануваме роботи ми изгледа. Никаква почит кон чувствата на другите, кон оние кои демек, ги сакаме и не сакаме да ги повредиме од една страна, а од друга, на широко се прави тоа. И без чувства и емоции ќе останеме некој ден, како што тргнала работава :tmi:

    И за ова се согласувам. Во право си, девојките се оние кои пуштаат водичка, и кои не се замараат дали дечкото е во врска или не. А ако е зафатен, тоа е предизвик веќе за нив ;)
    И да, не би простила ако ме изневерат. Некој кој ја искористил мојата доверба, не заслужува лицето повеќе да му го видам, а не пак да му простам. Еднаш нешто скршено, подобро фрли го, отколку да го лепиш, оти никогаш нема да биде исто како порано :)
     
  16. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Јас сум против неверството... и тоа многу. Незамисливо ми беше, се додека не ми се случи мене.
    Неможев да си дојдам на себе со денови, имав страшна грижа на совест. Сакав само да го вратам времето и да ја поправам таа грешка. Но знаев дека нема назад. :doh:

    Искрено после тоа станав свесна колку всушност го сакам дечко ми и дека такво нешто нема да ми се повтори НИКОГАШ повеќе, знаев дека било момент во кој страста ме надвладеала, и ништо сериозно.
    Повеќе пати сум пишувала за мојава случка, му кажав на дечко ми и тој ми прости, но не верувам дека некогаш ќе заборави. Јас да бидам искрена мислев дека ќе ми раскине, затоа прво се плашев да му кажам но тоа ми беше преголем товар, верувајте неможев ни да јадам ни да спијам... неможев да функционирам нормално. Живеев со мислата дека го повредив, а тој незнае ништо за тоа и сеуште ми верува.
    Но ете тој ми прости, после многу разговор и солзи од моја страна, изгледа забележа дека се каам искрено.

    И не, тоа што сум го изневерила не значи дека јас не го сакам. Напротив. Го сакам повеќе од било што. Во моментите кога бев во опасност да го загубам, сфатив дека без него животот не би ми бил истиот. Дека тој е човекот што ме прави среќна, а не некое моментално задоволство со друг, кое не вреди ни да се спомне...
     
    На MonnaSi му/ѝ се допаѓа ова.
  17. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.523
    Допаѓања:
    7.727
    Пол:
    Женски
    ја има дефинитивно,( во врска сум веке две години и иако не сме сексуално активни сепак сме верни еден на друг, и не значи дека ако изневерува бара нешто кај друга што кај тебе го нема) но жално е што ја има се помалку и помалку. никого до сега не сум изневерила не сум се мувала ни со двајца во ист период но за жал првата личност со која излегов и ми стана дечко ме изневери ( иако бев седмо одделение тврдам сеуште дека го сакав ) ме повреди и одтогаш станав мн попредпазлива. но уште пожално е тоа што кога ке кажеш дека си верен толку долго време или си смотана и следиш некои принципи не го правиш животот возбудлив и не знаеш да живееш, имаш стереотипи и на крај ке излезеш уште полоша од тие што изневеруваат. од една страна според некои треба да имаш доверба во врска за потоа тие некои кога ке кажеш дека дечкото ти е верен коментираат дека си смотана и дека не може да знаеш дека ти е верен. кај отиде светов стварно не ми е јасно. имам свој став и не го менувам без разлика дали за некој ке бидам глупава неизживеана или незнам што подобро тоа одколку да повредам некој и тој некој цел живот да гледа со омраза спрема мене. и сеа сигурно ке се најде некој да искоментира е да бе ти цвеке да не си? гледам коклу толку да не правам некои работи кои не сакам да ми ги прават. реков бев еднаш изневерена и иако го сакав премногу му го свртов грбот и си заминав колку и да беше болно по две години помина, не можам некому да му простам такво однесување ако јас сум била корекна спрема него. кога почитувам некого очекувам и тој со исто да ми врати. и да можам да кажам дека никогаш не би изневерила. пишав на др тема, за да излезам со некој треба тој некој да ми остави ептен силен впечаток за да јас него го засвиѓам мн повеќе од она само ми е симпатичен. а кога веќе би имало такво нешто попрво би била искрена со дечкото и би му објаснила, одколку него ( а и самата )да го правам будала. некој имаше пишано во една тема само сексот го сметам за изневерување, а не и мувањето, епа кај мене ја нема таа разлика како што не би поднела дечко ми да легне со некоја така не би ни поднела ни да се смува.
     
    На MonnaSi и XMaN им се допаѓа ова.
  18. La.Reina.Del.Sur

    La.Reina.Del.Sur Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    3.878
    Ја има верноста, но помалку него некогаш...Сведок сум на тоа дека верноста постои сеуште и дека е присутна меѓу нас...Но сепак зависи до личностите дали ќе ја има во врската или не...
    Јас сум личност која знае да изневерува...не ми е навика ама 2/3 пати ми се случи истото и мојот дечко никогаш не разбрал за тоа, но јас бев таа која се чуствуваше како предавник. Но, си ветив себеси дека тоа веќе нема да се повтори, и знам дека ќе го исполнам :)
     
  19. MonnaSi

    MonnaSi Популарен член

    Се зачлени на:
    23 април 2011
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    536
    Има верност .
    Еве јас не изневерувам никој , меѓутоа тоа незначи дека се плашам од негод а го изневерам , туку ја се плашам дека ќе го изгубам и дека ќе го боли . А кога некој сакаш , не сакаш да го боли не?
    Многу ценам кога дечкото ќе ме седне и ќе ми каже , слушај веќе не те сакам има друга ..... отколку да ќути и да дознаам од други или после 1 година да ми каже .

    Пример од една блиска , дозна дека дечко и ја изневери и она го изневери и направи он сам да дознае . Кога он дозна почнаа да се караат и ставија крај . А зашто го варала? за да види како е :?:
    Не , ако некој те извара , значи дека не те заслужува , стави крај или ако мислиш дека нема да се повтори дај уште една шанса.
    И кај мене не важи она никогаш не вели никогаш . Дури и во пијана состојба верна сум . Ако некогаш почувствувам нешто кон друг , подобро да раскинам , да му кажам него да го изневерам .
     
  20. Sun.shine

    Sun.shine Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2011
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    116
    Сеуште ја има, ама ќе видиме до кога... :lol: Лудо времеее, ах... :D