1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каде отиде верноста денеска и дали воопшто ја има?

Дискусија во 'Врски' започната од eleni23, 21 февруари 2010.

  1. Incule

    Incule Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2015
    Пораки:
    355
    Допаѓања:
    296
    Пол:
    Женски
    Има ама ретки се тие што се верни
     
  2. principessa123

    principessa123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2014
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    80
    Пол:
    Женски
    Mojot post ne veruvam deka ke go razberat nitu ke me podrzat..No jas se omaziv i ostaviv se za da bidam so soprugot,negovite ne me sakaa ne mi dozvolija da nosam vencanica nitu me video trudna..toj se kriese i odese kaj niv posto ziveevme razdelno..me sakase mnogu mozebi i sega ne znam...se izboriv da bidam so nego dobivme dete posle moeto poroduvanje negovite me prifatija zaradi deteto ne pomisluvav da go izbeveram nikogash mi vo sin i Po kaj se...posle 3 meseca Po poragojot toj se opi i me udarase pred deteto me maltretirase i tepase koga ke se gledase so majka mu ...jas bev zdrav devojka a sega psihicki ne sum dobro od seto toa sto mi go napravia...brakot mi visse na konec no pak ostanav...nekolku meseci pak me maltretiraase me plukna vo lice..me ostavi sama so malata zamina vi stranstvo poradi obvrski..mi go otvoriv profilot gi baral negovite bivshi pak karanici..znaci velam ne pomisluvav na neveratvo nikako..poradi raabota morav da bidam vo stranstvo 3 meseca za da mu gi spremam dojumentite bev sama ima komplimenti i dodvoruvanja ne prifativ i mi bese seto smesno jas sum vo brak i umam dete...No izgledam zgodna kako i sekogas...sto sr slucuva doaga toj kaj mene kaj sto se selime komsijata koga go vidov ne znam zosto mi letnaa pepefutki vo stomak i si velev co si sum moze da mi se doaga nikoj.. se zepaznavme toj cesto doagase kaj jas Imas devojka znaes deka sum mazena i mnogu bevme bliski..sto vo mene rastese nesto koe bese posilno od mene...Edna veder bev sama i toj dojde go svativ deka toj saka da bide so mene i se sluci toa..No maz mi ne go zapistaviv mu ja davam lijubovta kako porano kako i den demek znae da mi krene raka..da me doznae nema da sum ziva poveke.. zborot3mi e toa sto nekogas e posilno od Vas...I nikigas nema da go napravam toa so drug...zatoa sto Samo komsijata mi kaze od bog sum praten pred da me bakne...26/25 sme skoro vesnaci..
     
  3. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Едвај прочитав што си пишувала. Ама едно, многу добро го разбрав, маж ти те напаѓа физички.
    Остави го, под итно. Нема оправдување за физички напад. Точка.
     
    На Justicija, Elf, Milobebence и 3 други им се допаѓа ова.
  4. blondegirl95

    blondegirl95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 август 2017
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    94
    Пол:
    Женски
    Секако дека има верност, можеби е по ретка, но сепак има.
     
    На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Cinderfakinrella

    Cinderfakinrella Популарен член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2016
    Пораки:
    957
    Допаѓања:
    7.433
    Пол:
    Женски
    Има, кога ќе ја запознаеш љубовта на твојот живот. Кога си посреќен од било кога, не ни помислуваш на некој друг.
    Вараат оние кои се осеќаат несреќни, запоставени, но и оние кои едноставно сакаат да го прават тоа за к.р ќејш...
    Не оправдувам неверство, не знам ни како би израгирала ако дм не дај боже ме изневери. Нејќам ни да помислам на тоа... Ама ако осеќа дека меѓу нас ништо не е исто, а помислува на друга... Може е подобро да ми го каже тоа и секој да тргне по својот пат.
    Повеќе би ценела искреност и почит за ненабивање рогови, отколку да ме прави слепа при очи.
     
    На La profesora, hermosa и Milobebence им се допаѓа ова.
  6. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Тргнувајќи по мене, и оние што сум ги запознала, ретко кој не изневерува, ама на прсти се бројат.
    Најчесто е случај да секој човек, барем еднаш изневери.

    А што мислам за тоа?
    На луѓето им фали искреност!
    Не зборуваат со партнерите отворено, се кријат ако сакаат или мислат нешто...
    Доколку би биле искрени сите со своите партнери, мислам дека нема да има толку изневерување.
     
    На hermosa и Milobebence им се допаѓа ова.
  7. worrieddd

    worrieddd Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2013
    Пораки:
    950
    Допаѓања:
    3.563
    Пол:
    Женски
    Не е до верноста - до љубовта е. Ако ве сака ќе биде верен/а. Љубов нема,а со неа и верноста ја нема.
     
    На eliesaab, hermosa и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  8. eliesaab

    eliesaab Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2013
    Пораки:
    2.969
    Допаѓања:
    8.728
    Пол:
    Женски
    Верувам дека уште постои.
     
    На hermosa и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  9. prominent

    prominent Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2014
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    61.219
    Постои, ја има.
    Според мене, верноста не треба да се сфаќа како задолжение или како затвор! Ако е така, подобро е да бараме нов партнер/партнерка.
    Желбата за верност доаѓа одвнатре и не е обврска.
     
    На Guns N` Roses, WildMk, Dust и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. La profesora

    La profesora Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2021
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    412
    Пол:
    Женски
    Ova poslednovo mi e nekoja izvrtena psihologija.Pravdanje ili tesenje na sebesi..
     
  11. La profesora

    La profesora Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2021
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    412
    Пол:
    Женски
    Naidov na edn post ne znam kaj bese pred nekoe vreme vo koj velese " Sekogas koga ke te izneveri toj ke te saka malku poveke no ti nego malku pomalku" Zgora na se "izneveruvacot" ima 350% da go povtori izneveruvanjeto,taka sto istoto ne treba da se prosti.Spored mene ama kako sto gi gledam vrskive se poveke mi izgledaat kako trka vo nadlazuvanje ili izneveri ili bidi izneveren. Taka sto I get you.:)
     
  12. DenicijaNaPetre

    DenicijaNaPetre Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2020
    Пораки:
    179
    Допаѓања:
    520
    Неверството како да станува некој нов тренд... :^)

    Ни во врска не би простила, а не пак во брак. Да делам иста постела со некого, да му готвам, да се грижам за некого, да му раѓам деца, а тој со некоја си таму да си се лади???

    Хахаха, око нема да ми трепне, макар на улица останала!
     
    На mssuniquee, edna_malecka, Justicija и 4 други им се допаѓа ова.
  13. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.561
    Пол:
    Женски
    Токму ова е и причината зошто голем дел од изневерените жени остануваат со изневерувачот.

    Имаш деца, дознаваш дека тој те изневерува(л), нема кај да одиш а не сакаш децата да си ги оставиш...
    Ќе ги земеш на улица да живеете заедно?

    Не би рекла баш...



    Инаку на темава убедена сум дека има верност, ако 2 личности се пронајдат во вистинско време ..
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  14. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Многу цврсто настапувате сите: “Да ме изневери, заминувам.“

    Низ годините научив дека не можеш да знаеш што се' ќе те натера животот да 'проголташ'.

    Речете: “Само скраја да е. Да не дај Боже да дознаам што би правела ако сум изневерена.“
     
    На butterfly6223, mssuniquee, christinnn и 7 други им се допаѓа ова.
  15. La profesora

    La profesora Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2021
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    412
    Пол:
    Женски
    Верувањето или не во верност или било што , е индивидуална работа.Јас искрено побргу ќе поверувам пак во Дедо Мраз отколку во тоа дека некој може да ми биде верен во текот на цел живот. Мислам во 21 век кога можностите за изневерување се насекаде, поточно ги носите во џеб во вид на мобилен, и кога истата е толерирана, еве вака како што пишувате погоре, ако не и посакувана , илузорно е , па и наивно донекаде да верувате во нечија верност. А што се однесува до тоа дали треба да се остане во брак после тоа , не верувам.Која е поентата да заспивате секоја ноќ покрај некој што така ве изневерил и понижил? одите против себе и им давате лажна идеја на вашите деца, посебно ќерки.Зборувам како некој кој не е во брак и објективно ја гледа работата .Секако одвнатре работите се поинакви. Имам примери кои откриле неверство и заминале и покрај дете и се, и такви кои останале.На првите потајно им се восхитувам а вторите сакам да ги протресам да се разбудат.
     
  16. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    А ти?
    Можеш да поверуваш дека би била верна цел живот?
    И ти можноста за изневерување ја носиш во џеб.
     
  17. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.683
    Допаѓања:
    19.053
    Пол:
    Женски
    има верност секако, но се зголеми трендот на варање :D
    Познавам 6 случаеви каде мажите ги фатија нивните жени со шваљерите и не се разведоа, си ги држат уште дома им "распуштениците" ":rofl::rofl::rofl:
    Денешниве мажи се муљиња:rofl: :rofl:
     
    На honey.11 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. honey.11

    honey.11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2013
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    972
    Пол:
    Женски
    Имаат разбирање, да гледаме позитивно во секоја ситуација.

    Не, не се муљиња.
     
    На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.683
    Допаѓања:
    19.053
    Пол:
    Женски
    е што разбирање е тоа?
     
  20. honey.11

    honey.11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2013
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    972
    Пол:
    Женски
    Еве неколку сценарија:

    1. Разбирање во смисла, ок нека оди со друг, и ја со друга се гледав или гледам, нека биде среќна само.

    2. Навика, страв од разводи и од други дополнителни проблеми и итн.

    3. Останување во брак за децата, што ќе кажат другите.

    Исто од примерот на @WildMk, можеби се договорени и знаат шо прават и двајцата, ние не би знаеле нели?
     
    На Dust и WildMk им се допаѓа ова.