1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каде отиде верноста денеска и дали воопшто ја има?

Дискусија во 'Врски' започната од eleni23, 21 февруари 2010.

  1. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.659
    Допаѓања:
    18.998
    Пол:
    Женски
    ако некој дошол до тој степен подобро да се разведат него така да се бламираат, и тие состојби не можат да се наречи брак
     
    На *Amethyst* му/ѝ се допаѓа ова.
  2. edna_malecka

    edna_malecka Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2018
    Пораки:
    3.894
    Допаѓања:
    14.690
    Пол:
    Женски
    Понекогаш на себе неможам да сужи поверувам, а не пак на некој таму..
     
    На Bezobrazna01, Tajnaotrovna, WildMk и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. Guns N` Roses

    Guns N` Roses Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2017
    Пораки:
    3.661
    Допаѓања:
    16.127
    Пол:
    Женски
    Сите прво тргнуваат од себе и јас така тргнувајќи од себе верувам дека и денеска постојат личности што се верни и тоа се зависи до личноста каква е и како гледа на работите. Да се биде верен денес е голема реткост, но постои.
     
    На Billy Idol, Dodo1, Tanjamm и 12 други им се допаѓа ова.
  4. deskarada

    deskarada Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 декември 2011
    Пораки:
    1.921
    Допаѓања:
    31.187
    Ретко е, ама постои денеска верност.
    Глуп ми е изговорот дека било 21век и сите со мобилни во раце, па верност нема, изговор е најлесен секогаш. Се зависи од личноста каква е.
    Можам да тргнам од себе првин, постои верност.
     
    На Tanjamm, mssuniquee, hermosa и 5 други им се допаѓа ова.
  5. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.175
    Кога ќе имате 70-80 години, тогаш одговорете си сами на себе колку од вас останале верни цел живот.
    До тогаш... ништо не се знае.
     
    На Осе, Biljarkata, Angie1432 и 4 други им се допаѓа ова.
  6. Bezobrazna01

    Bezobrazna01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2020
    Пораки:
    397
    Допаѓања:
    3.085
    Пол:
    Женски
    Верност во брак не постои!
    Ако мажот или жената отидат со Друг/Друга тогаш тоа мора да има причина зошто ниту една жена и ниту еден маж не изневеруваат заошто така сакале.
    Проблемите во бракот го прават тоа.

    Постои верност но многу ретко...
    Јас ни самата себе не можам да си кажам дека сум верна.
     
  7. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.534
    Пол:
    Женски
    Како прво проблемите никогаш не може да се решат со неверство, туку со отворен разговор. Како второ има многу парови што немаат проблеми (како би рекла ти причина за неверство), а сепак мажот/жената изневерува. Затоа што не им седи мирен газот и сакаат сексуални авантури и покрај тоа што дома им е сè совршено. Ама очигледно мирен живот не им се живее. Епа не требало да се женат/мажат ако не можат да бидат верни.

    Не ми треба да чекам кога ќе имам 70-80 години за да си одговорам колку сум останала верна во животот.
    Добро се познавам себе си и на 20+ години и точно знам што нема да направам никогаш во животот, а една од тие работи е дека никогаш не би забила нож во грб на партнерот кој ме сака, почитува, ми верува. Ако нешто не ми штима во врската/бракот постои само едно исправно решение, а тоа е развод.
     
    На Billy Idol, Tanjamm, mssuniquee и 9 други им се допаѓа ова.
  8. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.175
    Имаш магична кугла?
    Знајш по кој пат ќе те однеси животот?

    Ако нешто научив е, дека ништо не мојш да предвидиш.
    Се трудиш за најдобро, се надеваш на најдобро, ама биди си спремен и за најлошо.

    *и ова за се' важи
     
    На Осе, honey.11, Nikolina35 и 2 други им се допаѓа ова.
  9. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.697
    Допаѓања:
    15.077
    Пол:
    Машки
    Оти вака велиш?

    Јас сум свесен и одговорен за своите постапки што (ќе) ги правам. Годините како што поминуваат учиш ама повеќе од искуството што си поминал, би рекол. Себе си досега никого не сум изневерил физички, ниту пак емоционално, а сум бил повреден. Не верувам дека некого би изневерил, не ми прилега на карактерот што го имам. :)


    Нема потреба да начукувам 80 години за да речам ете готово стварно сум верен.
     
    На cresa-jagoda и deskarada им се допаѓа ова.
  10. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.175
    Оти не знаеш во какви се' ситуации ќе се најдеш во животот.
    Под какви притисоци ќе бидеш, со кого се' ќе комуницираш за 10-20-30-50 години...
    Кој знае?
     
    На Bezobrazna01 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.697
    Допаѓања:
    15.077
    Пол:
    Машки

    Кога сум во врска се знае до каде одат разговорот со познанички или било како. Нема да се прајме на три и пол само другарка е, а да отепам со саати правење муабет.

    Сум се нашол во ситуација, да сум во врска, а претходно познаничка да ме вика на кафе итн да излезиме, да појдам кај неа во град (имав претхѕодно појдено), па да си правиме муабет. Чисто информативно ако можам да помогнам ќе помогнам ако не не.

    Знам до каде треба да одам со разговори и до каде да се продлабочи нештото.

    Искрено, не можам да се замислам себе си во сериозна врска да сум и да се најдам во ситуација да бидам поинтимен со друга личност и да се случи да ми се слечи што се вика. :D
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  12. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.175
    Да сме здрави и живи.:)

    Ти посакувам да ти биди од арно-поарно.
    Цел живот :hug:
     
    На Bezobrazna01 и Stark им се допаѓа ова.
  13. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.697
    Допаѓања:
    15.077
    Пол:
    Машки
    За воља на вистината ова ми е како меч со две острици. Да речам премногу плаќам со тоа што сум верен, а од друга стана сум бил изневерен, не би рекол, сепак сум возрасен и сметам тоа е моја одлука.

    Рака на срце, горд сум на себе си што сум ваков каков што сум, и сум задоволен од себе си како пребродив првиот пат кога ме изневери првата девојка, година дена психата ми беше нарушена, ама се поправив.


    Фала ти иначе, и тебе ти посакувам се најдобро.
     
    На cresa-jagoda и WildMk им се допаѓа ова.
  14. Amellie13

    Amellie13 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 јануари 2017
    Пораки:
    3.617
    Допаѓања:
    52.405
    Пол:
    Женски
    Постои, тргнувам од себе. А и сигурна сум дека многу други се верни исто така. Е сега, што е вистина вистина е дека има многу кои изневеруваат. Што со свои очи сум видела што ми кажале.
    Тргнувам од тоа дека не би направила нешто на некој што не сакам да ми го направат мене. Секогаш сум за отворен разговор и искреност ако нешто не оди отколку зад грб да се прават работи.
    Едно од најгадните нешта што можиш да го направиш е свесно да изневериш некој кој те сака и ти верува.
     
    На honey.11, Ugly Duckling и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  15. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.534
    Пол:
    Женски
    За мојата верност имам магична кугла, ама за на партнерот за жал немам.
    Абре гол да ми се соблече некој, колку и да е згоден и привлечен, нема да изневерам. Побогу луѓе сме, имаме моќ да си ги контролираме сексуалните нагони. Со 5 минутно задоволство, ништо аир нема да видиш, туку проблеми само можеш да си отвориш. А и совеста никогаш нема да ми дозволи да изневерам. Самата помисла ми е одвратна.
     
    На mssuniquee, deskarada, Bezobrazna01 и 3 други им се допаѓа ова.
  16. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.175
    Изневерувањето, многу често, нема благе везе со нечија 'згодност' и голотија.
     
    На Осе, mssuniquee, NAJROBI и 2 други им се допаѓа ова.
  17. Hellobeautiful

    Hellobeautiful Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    3.289
    Допаѓања:
    20.743
    Пол:
    Женски
    Од што бев многу верна го изедов курот неколку пати. Од сега па натака не можам да гарантирам за себе.
     
    На Осе, Nikolina35 и NAJROBI им се допаѓа ова.
  18. Anne Boleyn

    Anne Boleyn Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 март 2021
    Пораки:
    414
    Допаѓања:
    1.833
    Пол:
    Женски
    Ние луѓето природно не сме предодредени да бидеме моногамни,но учиме да ги контролираме своите нагони.Е сега одредени животни околности можат да направат да ни избега контролата,но сепак мора да постои причина за истото да се случи .Сигурно во таква врска постоело скриено незадоволство,празнина.
     
    На Осе и WildMk им се допаѓа ова.
  19. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.534
    Пол:
    Женски
    А што е крив таму некој си нов дечко, што ти си била изневерена од други бивши дечковци? Ако така тргнеме изгледа и тие прво биле многу верни, па после им дошло преку глава, па случајно се погодило ете ти да бидеш жртва, т.е. изневерена. Не му го прави на друг тоа што не сакаш тебе да ти го прават.
     
    На Herrera, Amellie13, Ugly Duckling и 3 други им се допаѓа ова.
  20. butterfly6223

    butterfly6223 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2012
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    1.076
    За верност... Јас си тргнувам од себе, не би можела да изневерам и не сакам. И не би можела да продолжам со личност која ме изневерила. Верноста, како сѐ останато е релативна кај секоја личност и нема врска 21 век или не, кој е таков, таков ќе си остани.
     
    На tinka-mace, hermosa и cresa-jagoda им се допаѓа ова.