1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кажува дека ќе се смени,но....

Дискусија во 'Врски' започната од tigar.23, 8 март 2010.

  1. minne03

    minne03 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2013
    Пораки:
    197
    Допаѓања:
    48
    Jas ne go prifakam flertot ili so edna ili bez ni edna,,,go imam oseteno toa na svoja koza i protiv flert sum i necivo vnimanie,,,tuka e devojkata za da i obrni vnimanie,,,toa e sekoj so svoj pamet
    [mod-kirilica:Pjqbcc0s][/mod-kirilica:Pjqbcc0s]
     
  2. princess92

    princess92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2009
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    65
    Пол:
    Женски
    Тој што е таков, таков и ќе си остани.Луѓето не се менуваат само кога ќе им эдосади глумата, го покажуваат своето вистинско лице. И јас му верував дека ќе се смени и му дадов 100 шанси да се промени и ниедна не искористи како што треба. И по 5 години врска ми покажа дека е истиот тој.. женкар. Ми ветуваше дека ќе се смени откако му простив неверство(тоа беше најголемата моја грешка во животот). И потоа пак, и пак, и пак најдував милиони раэговори со девојки на неговиот профил кај што им се обраќа со сонце , срце па бакнежи па срциња па договори кога да се виделе и такви работи а најстрашно е тоа што 100 пати се имаме скарано эа истото и он пак си продолжи по старо иако энаеше дека понекогаш се уклучувам на неговиот профил. И кажете ми сега вие дали тој човек некогаш ќе се смени?? НИКОГАШ. Затоа ставив крај и готово,ако не му бев доволна никогаш нема ни да му бидам. Само неэнам эошто ме бара сега, ми цимоли да му дадам последна шанса кога досега сите претходни ги нарекувавме последни шанси. 5 години од мојот живот отидоа эалудно, сум била будала што се му простив ете тоа. Мој совет е да не верувате во такви прикаэни дека ќе се промени ако веќе повеќе пати ти докажал дека нема да се промени. Секако дека не се сите исти.. има и такви кои навистина се променуваат откако ќе ја увидат грешката. Секоја чест на исклучоците, јас иэгледа немам среќа да налетам на некој таков .... :(
     
  3. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.143
    Допаѓања:
    76.546
    Пол:
    Женски
    Ако на некој му се дадени неколку шанси за да се смени и тој не ги искористи, нема да го направи тоа ниту со новата шанса. Само губење време. Јас бев во таква ситуација. Бившиот постојано од мене бараше да се сменам, се обидував но не можев, сепак јас сум тоа што сум. После неколку шанси, ме остави. Сегашниов дечко не бара од мене да се сменам. Му одговарам ваква каква што сум, секако, изменета до некој степен од искуството, од годините. Ако на некој не му се погодиш џабе давање шанси и менување. Не треба човек да се смени, туку партнерот да си го смени.
     
  4. Incule

    Incule Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2015
    Пораки:
    355
    Допаѓања:
    296
    Пол:
    Женски
    Човек не се менува