1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каква е вашата љубовна состојба?

Дискусија во 'Врски' започната од kikikikirika, 20 јули 2011.

 1. kikikikirika

  kikikikirika Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  4.474
  Пол:
  Женски
  Денес на Фејсбук може да се најдат многу групи од типот Љубовен статус:
  -изневерена
  - мала сум уште за врска
  -растурам бракови :worried:
  - работиме на случајот
  -размислувам да се замонашам
  -мојот случај го нема на ФБ менито
  -заљубена, сакана, пресреќна :inlove: :inlove:

  Како стоите на љубовен план девојки? Дали сте сингл, во врска, во отворена врска, во врска, во врска без врска итн. Опишете, пофалете се, пожалете се... Како се чувствувате и дали ви е убава сегашната состојба?

  Јас сама си барав open relationship и сега мака мачам тоа open да се избрише некако АБРАКАДАБРА и да го снема. Многу ни е убаво заедно сме 24/7 се сакаме ама не сме во врска... Или можеби тој ми е дечко ама уште не знае :D
   
  На sugarlips, Ruby.rose и maki1 им се допаѓа ова.
 2. cigarce

  cigarce Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  1.400
  Допаѓања:
  3.926
  Пол:
  Женски
  во врска :) (долга) и да убаво ми е :D
   
  На Elenuskaa му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Aniston

  Aniston Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  234
  Во најубавата врска што постои :inlove:
  Инаку за порано.. ке се замонашував :lol:
   
  На Зуси му/ѝ се допаѓа ова.
 4. La.n.a

  La.n.a Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2011
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  18
  Средно жалосна. :( :D

  Сингл сум веќе 8 месеци, ама искрено не се ни оптоварувам нешто со љубовта, знам дека кога најмалку ќе очекувам ќе се појави некој. Претходно имав многу долга врска, година и 8 месеци, што за мојава возраст е :o :D
  Затоа сега одмарам, среќна сум и вака, не ги форсирам со сила работиве, нити па во секој нов што го запознавам гледам потенцијален дечко. Биче, некад. :)
   
  На baguf4e му/ѝ се допаѓа ова.
 5. maja0

  maja0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  33
  Пол:
  Женски
  Во врска, ехее долга што луѓе се чудат како тоа успеало, врска на далечина и плус успешна во овие средношколски, тинејџерски, луди години. И супер ми е, право да си кажам. Сеа од септември на факултет, кога ќе сме повеќе време заедно уште поубаво ќе ми биде. :inlove:
   
 6. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.663
  -размислувам да се замонашам.
   
  На Crna Dama, Frosi333, Vik'Toriah и 7 други им се допаѓа ова.
 7. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  5.109
  Допаѓања:
  46.035
  Пол:
  Женски
  Во врска, веќе терам накај единаесетиот месец :) да е совршена врскава не е, јас ја правам да биде ваква како што е, напната :doh: до каде со овој мој терсене карактер не знам :devil: :@

  А, да за порано и јас си се планирав за калуѓерка , и тоа заедно со другарка ми :lol: тоа е се немаше асални машки :P
   
 8. zaljubenaaa.aa

  zaljubenaaa.aa Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Пааа .. во долга врсккаа... :rofl: по цел ден заедноо ии секогаш насмеани и среќни... :D ретко имаме кавги :$
   
  На lolita97 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. unhappyy

  unhappyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2011
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  147
  :inlove: :inlove: :inlove:

  Во врска..добро е,проблем далечината :( а отера некаде година и нешто :)
   
  На srcekrsacka и Panicarka им се допаѓа ова.
 10. MonnaSi

  MonnaSi Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2011
  Пораки:
  469
  Допаѓања:
  536
  е неможам да сфатам кога некој ќе каже во комплицирана врска? Нонстоп се карате ? Незнаете да бидете во врска ? Он има и друга две сте па комплицирано е? |( :?:

  Еве јас сум слободна моментално , но кога веќе би имала нешто би сакала врска . На овие години не озбилна , но врска , не е мување , значи има обврски но не како пред зимање :lol: И верност .
   
 11. vlubena

  vlubena Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  627
  Во долга врска :$ заедно сме 24/7 и прекрасно е :inlove:
   
  На zaljubenaaa.aa му/ѝ се допаѓа ова.
 12. LyckliG

  LyckliG Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2010
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  34
  Долга врска на уште подолга релација (1900км)..
   
 13. Nightwalker

  Nightwalker Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.124
  Допаѓања:
  4.446
  Пол:
  Машки
  Траги-комично ергенска. :D
   
  На girl1111, Ema.Sk, srcekrsacka и 3 други им се допаѓа ова.
 14. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  12.434
  Допаѓања:
  144.009
  Во врска, еве може и доле на тикерот да видите колку трае. :lol:
  Инаку океј е , како и секоја врска. Јас не верувам дека постои совршена врска без караници. Тој што вели дека воопшто не се караат или лаже или нема љубов.
  Има кај нас помалку караници, љубов се разбира, е сега почна да станува малце монотоно, но работиме на случајот и тоа ќе се среди(се надевам). :wasntme:
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
 15. slatkichKa123

  slatkichKa123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2011
  Пораки:
  598
  Допаѓања:
  341
  Заљубена, сакана, пресреќна.

  Пу, пу, пу да не се урочам :)
   
  На Nightwalker му/ѝ се допаѓа ова.
 16. crnokosata

  crnokosata Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  251
  Допаѓања:
  124
  Пол:
  Женски
  Во наааајдолга врска(7год) :) исполнета,срекна :inlove:
   
  На Carry му/ѝ се допаѓа ова.
 17. cvetce93

  cvetce93 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  1.434
  Допаѓања:
  575
  Во прекрасна врска :inlove:
   
 18. ive.ive

  ive.ive Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  13
  Во шестгодишна врска во која мислев дека има љубов, ама изгледа сум се излажала. Најпрецизно сега сум во шваrelationship ;(
   
 19. LyckliG

  LyckliG Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2010
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  34
  Ај сега види го мојот тикер :D :lol:
   
  На Freak.of.nature, Lepaaa и duffi им се допаѓа ова.
 20. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  5.708
  Пол:
  Женски
  Иста ситуација овде. Некој неможе да свати како е можно да се секогаш заедно но штом за 3 години не ни здодеа, нема ни понатаму, кога следуваат само убави мигови во заедничкиот живот за кој сеуште има време но го планираме. :lol: :inlove: