1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каква фризура на излегување?

Дискусија во 'Коса' започната од Barbie-mwa, 28 мај 2010.

 1. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  528
  Пол:
  Женски
  Еве денес е петок, па со тоа се и подготовките за вечер, фризура, шминка, облека итн. Каква фризура вие носите на излегување? Преферирате нормална измиена пуштена коса или пак некоја специјална фризура? Овде можете да ставате слики или пак да опишете каква фризура ќе носите час или било кој друг ден на излегување? :)
   
 2. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.596
  Каква и да е - само мрсна да не е! :D Значи миење на косата се подразбира, со регенератор и маска задолжително. Обично ја фенирам и потоа ја пеглам косата. На крајот сосем малку силиконски капки + спреј од Nivea за плавуши - дава многу убав сјај на косата. Не сум fan на пена и гелови, ниту на некои тешки лакови кои ми ја лепат косата. Имам чувство дека секој момент ќе ми влета некоја бубачка во неа :lol:

  Кога немам толку многу време, малку ја потсушувам со фен и потоа си ставам неколку крупни витлери, но не ги оставам повеќе од 25 мин. Ми се допаѓа кога косата е мека, мирисна, лежерно пуштена.
  Понекогаш носам венчиња со интересни детали, ми се допаѓа т.н. креативен хаос во косата :lol: со такви неформални пунџи, баш онака раштракано насекаде со перчиња.
  Во последно време сум вљубена во вакви плетенки во предниот дел, уште од лани се актуелни, ем ги собираат шишките да не се маваат настрана, а изгледа убаво, се прават брзо и прилично лесно ;)
  [​IMG]
   
 3. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Е ова ми е најбитно.
  Не дека обавезно ја мијам за излегување (на пр. ако сум ја миела претходниот ден), ама да ми е чиста.
  И некогаш ја носам пуштена, некогаш со некоја интересна шнола, во репче, пунџичка, со марама.... секако :D
  Вечерва нешто откачено ќе и правам, да разбијам монотонија малце.
   
 4. skywalker

  skywalker Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  2
  Хахаха каква и да е само мрсна да не е :)))
  Не експериментирам многу со фризурите ама понекогаш промена добро би ми дошла :)
  Инаку стандард - пуштена со собрани шишки .. или врзана ама не многу залижана :)))
   
 5. Lil-bitch

  Lil-bitch Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 мај 2010
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  22
  Или скрос права или виткана со локни... често ми се случува да избувнам со плетенка, кренати шишки итн итд :) :) ;)

  Иначе не дај боже да ми е мрсна...
   
 6. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Па зависи,некогаш врзана,почесто пуштена,без шишки,нормално никако мрсна,ретко се случува да ја пеглам,бидејки и онака ми е полу права,само малце на врвовите е виткана :) битно ми е да е средена,да не е разлетана :)
   
 7. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Вечерва ми беше собрана во страна со неколку штипчиња: едноставно и опуштено.
   
 8. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  528
  Пол:
  Женски
  ;)
   

  Прикачени фајлови:

 9. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.924
  Во последно време ја фаќам во репче па во пунџа со шнола , зашто разлетана плава коса имам и интересно ми е , и со некои големи обетки. А некогаш ако ми е убава после бањање , и ако не е многу жешко , така пуштена ја оставам :)
   
 10. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.088
  Допаѓања:
  6.799
  Пол:
  Женски
  Понекогаш ја носам онаква како што ми е природна .. еве вака нешто:

  [​IMG]

  Понекогаш ја виткам слично на ова:
  [​IMG]
   
 11. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  најчесто ми е пеглана. но знам некогаш да ја извиткам така малку доле на врвовите или некоја плетенка внатрешна да ми направат... и да, понекогаш ја фаќам косата во репче или извртено пунџиче :)
   
 12. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  276
  природно ми е виткана, па скоро секогаш ја носам пуштена (дечко ми таква ми ја сака), обавезно пред излегување морам да ја мијам за подобри да бидат локните :?:
  ваква ми е, само подолга (и црна :lol: )
   

  Прикачени фајлови:

  • hair.jpg
   hair.jpg
   Големина на фајлот:
   49,5 KB
   Прегледи:
   689
 13. Queen.S

  Queen.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  381
  Природно ми е праваа ептен али коа ќе ја измијам ми надувана.па пошо имам долгаа до половина косаа најчесто ми е пеглана и ми е најубава таква..
   
 14. shy

  shy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  87
  Пол:
  Женски
  Зависи колку време имам и дали сум расположена за лицкање.Иначе имам мноооооооооооооогу густа коса,па затоа или ја врзувам во репче или ја собирам во пунџа.
   
 15. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  646
  вакав ми кога ќе ја испеглам и малку ќе ми се прекрши
  а инаку природно вака
   

  Прикачени фајлови:

 16. santa

  santa Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  132
  Допаѓања:
  7
  Pustena nekogas(imam vitkana kosa) a nekogas i sobrana vo pundza:))Moze i vnatresna pletenka ama togas ide i marama obavezno zatoa sto imam malku klempavi usinja :^)
   
 17. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.921
  Допаѓања:
  32.560
  Пол:
  Женски
  Не правам фризури кога излегувам. Косата ја носам пуштена, а понекогаш собрана со штипка.
   
 18. Rozich

  Rozich Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  1.194
  Допаѓања:
  1.092
  Фенирана,виткана ама никад пуштена пошо не личи на нишо така .. :|
   
 19. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  646
  да додадам синоќа си ја носев пеглана многу убаво пеглана...и баш вака испадна зошто ми е оваа должина,боја се исто.....баш баш баш вака испадна...
   

  Прикачени фајлови:

 20. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.544
  Убава коса имаш :)