1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каква фризура на излегување?

Дискусија во 'Коса' започната од Barbie-mwa, 28 мај 2010.

  1. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Испеглана или виткана. :)
    Често ми се случува и да врзам репче, посебно во саботите кога косата ми е удавена во лакот кој сум го нанела во петокот, значи не ми е мрсна туку кога ја пеглам се лепи. :D Кога правам репче обавезно или го пеглам или го тапирам, да биде бушаво. :)
     
  2. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Пеглана или виткана. Ништо посебно. Па обично излегување е, не свадба или што ти знам. Исто така не сакам лакови или пени да ми ја лепат косата, некако ме нервира.
     
  3. spellbound

    spellbound Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2010
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    1.482
  4. broken099

    broken099 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2010
    Пораки:
    566
    Допаѓања:
    434
    Најчесто пеглана, а понекогаш и во коњско опавче(ова моето повеќе личи на магарешко, зошто должината ми е моменално недефинирана... доволно е да кажам дека самата ја потсеков?)
    Имам и шишки ама негде под носот, толку долги и косата ја делам на патец и потоа едниот дел од шишките зад увото и другиот дел зад другото уво.. Или пак напред пуштени ама пак по патец.. Се надевам дека разбравте :lol: :lol:
     
  5. ivushh

    ivushh Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    8
    виткана како шо ми е природно или ќе ја испегламм :) а некогаш можи и во пунџа соо некои инересни обетки :)
     
  6. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    да не отварам нова тема, ајде помогнете ми каква фризура да направам во недела сум на свадба на прва братучеда па немам идеа, инаку долга ми е некаде до рамињата благо витка , најчесто ја носам пеглана, не сакам некоја фризура со пунџи или слично ...немам идеа :?:
     
  7. easyyyyy

    easyyyyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2011
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    175
    па можиш само предните страни да ги извиткаш со фигаро или пак со преса нанадвор...кратка ти е косата за некоја поспецифична фризура,а и многу ке ти се скрати ако ја извиткаш цела... :)
     
  8. kankus

    kankus Популарен член

    Се зачлени на:
    31 декември 2010
    Пораки:
    1.472
    Допаѓања:
    870
    или ми пустена или благо виткана :D :D :D
     
  9. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    Не се потресувам многу околу подготовките за излегување :^) Најверојатно ми мина таа фаза од животот кога пред време планирав што ќе носам,како ќе се шминкам и каква фризура ќе направам!
    За вечерно излегување скоро секогаш ја носам пеглана! Мене ми е како обврска после секое миење на косата да ја пеглам,така да за каде и да се спремам (за на работа, на кафе, вечерно излегување и сл) секогаш косата ми е пеглана! Кога немав шишки понекогаш ја носев напред со плетенка,а сега баш и не ми се допаѓа како ми стои плетенка (заради шишките најверојатно :emo: )
    Ептен ретко знам да се појавам и во поинакво (природно) издание, со виткана коса, пардон со бушава коса :tmi: ,ама тоа е само тогаш кога ме мрзи да ја пеглам!
     
  10. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    пеглана && кркмата виткана..или цела виткана :)
     
  11. Zoza

    Zoza Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    792
    Допаѓања:
    297
    природна ми е пуцвал знаци виткана така да или ја пеглам или онака природно
     
  12. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    имам природно виткана коса, па или пуштена, или во репче (со штипче фатена) или пак малку извиткана со фигаро(колку за дефинирање на кадриците)
    :$
    инаку се одвикнав од пеглана коса оти многу брзо се витка, а порано најчесто беше мачење и експериментирање за исправање на косата :!:
     
  13. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.691
    Најчесто пеглана коса си носам пошто виткана ми е,ретко правам фризури,може само благо да ги извиткам прамените откако ќе ја испеглам :)
     
  14. Bozica1980

    Bozica1980 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    6.638
    Допаѓања:
    251.345
    Пол:
    Женски
    Јас ќе барам совет од вас...имам виткана коса која моментално ми е ишишана до под уши-најдобро би ја објаснила дека ми е во некоја триаголнеста форма или што би рекол мм како елка :tmi: :)
    Муабетот ми е дали ваква плетенка од напред а позади пуштена би била соодветна за на свадба, или времето на плетенките помина :^) Се плашам да не бидам како селска мома која тргнала да полни вода на чешмата сред село
    [​IMG]

    п.с Јас сум замислила плетенкава да почнува уште малку полево не вака на патец
     
  15. dan1

    dan1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    32
    Според мене ако плетенката ти одговара со облеката што ќе ја носиш слободно плети ја ;) не е поминато времето на плетенките барем според мене и секогаш интересно стојат :)
     
    На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Bozica1980

    Bozica1980 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    6.638
    Допаѓања:
    251.345
    Пол:
    Женски
    Искрено појма немам дали одговара бидејќи незнам на каква облека одговара плетенка :tmi: тапа сум за фризури
     
  17. lackygirl

    lackygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    6.078
    Допаѓања:
    20.830
    Пол:
    Женски
    Исто и јас :lol: не ја пеглам еве веќе година и пол и 100000 пати поуба ми е и не ми се гори, не ми се оштетува и плус дома ја стрижам :emo: откако почна мајка ми, да ми ја стрижи косава по малку долу само на врвовите мене косава почна да ми расти ;)
     
  18. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    ја носам најчесто пеглана или фенирана но природно имам виткана коса и ретко ја носам така не ми се допаѓа инаку како во претходниот пост мн.ми се допаѓа плетенката и другата коса пеглана мислам дека на секаков тип гардероба одговата таа фризура топ ми е :)
     
    На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. frutini

    frutini Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2010
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    252
    Права, виткана, со некое убаво шноличе, венче, машничка, во некоја интересна пунџичка, или висок реп. Се зависи од тоа каде се оди :) и нормално од расположение :D
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
     
  20. butterfly.93

    butterfly.93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    1.099
    Допаѓања:
    655
    Секогаш права, пеглана со некоја шнолка, машничка или венче во неа.