1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каква фризура на излегување?

Дискусија во 'Коса' започната од Barbie-mwa, 28 мај 2010.

  1. baby.90

    baby.90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    457
    Допаѓања:
    197
    Имам многу права коса, кога ја виткам после 2 саати пак ми се исправува. Имам пробано со се да ја извиткам ама никако не стои, мн ми е тешка косата зошто ми е многу долга.
    Најчесто ја носам во репче, за преку ден репче сплетено во плетенка или пуштена со венче.
     
  2. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    немаш појма колку имаш среќа што имаш тешка и долга коса све друго е проблем јас имам долга но ретка коса можам да правам фризури виткана понекогаш ја носам но сепак мека ми е и понекогаш ужасно ја мразам :wasntme:
     
  3. baby.90

    baby.90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    457
    Допаѓања:
    197
    Верувај смачено ми е од косава, само права можам да ја носам. :worried:
    Подобро како твојата што сакаш можеш да и правиш, а на мојава коса ништо! :@
    Многу ми е квалитетна косата, се шишам на 2 месеци за да нема расцветани врвови, ама доста беше, ми се смачи. Неделава одам да се шишам, сега ми е косата точно до половина, ќе ја скратам без мака до раменици. Многу ми е тешка за одржување, ја сушам после миење 40 мин и пак не е цела исушена :?: Што е најтрагично речиси секогаш ја носам врзана во репче :wasntme:
    Ќе се шишам од прилика вака, само малку подолга и не со толку висок степен, за да можам да ја соберам цела :D
     

    Прикачени фајлови:

    • kosata.jpg
      kosata.jpg
      Големина на фајлот:
      7 KB
      Прегледи:
      461
  4. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Кај мене нема многу избор. Или пуштена, па да шармирам луѓе со локните :D или оди во пунџа. Доколку имам време правам плетенка како на Лорен Конрад, меѓутоа пак оди во пунџа заедно со се неа. :)
    Ако не, венче, еластично или било какво друго. Порано ставав лак за коса, за биде поелегантен изгледот. :)
     
  5. srn4e

    srn4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2011
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    111
    Најчесто пуштена и ќе ги потфатам со штипче лелеавиве локни :angel: ,некогаш ја пеглам или ке си направам откачена фризурка со повеќе штипчиња така што ќе ја соберам целава коса и ќе оставам по некоја локничка да ѕирка :)
     
  6. katerina777

    katerina777 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    32
    за преку ден најчесто во пунџичка, а навечер испеглана или високо собрана во реп.
     
  7. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Најчесто ја носам пуштена и пеглана, некогаш носам и венче. Да ја виткам нема шанси, после многу кратко време пак ми се исправува. Ја носам и во пунџа или во реп, ама поретко тоа. :)
     
  8. s.u.n.s.h.i.n.e

    s.u.n.s.h.i.n.e Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2010
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    32
    Пеглана..
     
  9. easyyyyy

    easyyyyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2011
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    175
    најчесто пеглана,поретко виткана :)
    пеглана ми е многу побрзо и посигурно и доволно си сум испраксирана :D
    додека пак за виткана морам да искинам живци бидејки ми треба повеке време,и на крај дали ке излезе така како шо сум ја замислувала... :D
    се зависи до расположение
    и така и така си се бендисувам :)
     
  10. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Скоро секогаш ја носам пуштена и права ,како што ми е природно.
    Понекогаш ја фаќам со некоја откашена шнола отстрана ,понекогаш врзувам марами ,поретко ја виткам ,зависи од расположението.
    Задолжително ја мијам пред излегување ,мора да биде чиста ,каде со мрсна коса :lol:
     
  11. goddess.Of.chaos

    goddess.Of.chaos Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    1.059
    Допаѓања:
    1.029
    Стандард пуштена, венчиња носам... Може пунџа, многу сакам така да ја врзувам и уште не сум сигурна како повеќе ми стои. На тил исто ја врзувам, многу ми е јако како стои, и реп и собрана.

    Денски пошо ми е ТОПЛО со оваа коса на главава моја, ластиче, на невидено фати ваму фати таму растур пунџа високо, најрелаксирано и опуштено ми е.

    И ако ептен сакам да ме приметат и завидуваат, локна по локна обликувам, многу волумен, на која страна се завртам онака да паѓа. Редовно добивам комплименти така. :D
    Вака, само што не правам патец.
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  12. lovely91

    lovely91 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.323
    Допаѓања:
    3.178
    Пол:
    Женски
    Најчесто си ја оставам стандардно како што ми е виткана ја фаќам со по некое шнолче и толку.но најубаво се чувствувам кога ке си ја испеглам,како многу голема промена ми доаѓа тогаш :lol: кој има виткана коса знае какво е чувството кога ке се испеглаш :D
     
    На Queen-Nefertiti му/ѝ се допаѓа ова.
  13. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Ќе се искапам ќе се исуши природно или ја сушам со фен. Права ми е природно и долга и си ја носам така .... по тоа сум препознатлива :$ :$ :$
     
  14. vlubena

    vlubena Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    627
    За излегување косата ја носам или пеглана или фатена го пунџа или пак во реп но најчесто ја носам во пунџа бидеќи не сакам могу да ја горам со пегли (а обично без пеглање да ја пуштам ми е над рамена и некако ми се прекршува) а вака во пунџа ми стои убаво и скоро секогаш така ја носам
     
  15. Shopaholic77

    Shopaholic77 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2011
    Пораки:
    181
    Допаѓања:
    109
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    еве 3 најчести коси за излегување како јас што носам
     
  16. vaga95

    vaga95 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    909
    Допаѓања:
    2.036
    ако е некое позначајно излегување ја пеглам косата бидејќи најмногу ми прилега така...најубава ми е пеглана :D :D и во последно времe си ги практикувам и 5-те летни тренди плетенки од сајтот, а иначе за секојдневни прошетки ништо посебно :D
     
  17. angel4e121

    angel4e121 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2010
    Пораки:
    687
    Допаѓања:
    291
    Како на сликите,зависи или пеглана или како што ми е природна.
     

    Прикачени фајлови:

    • 118.jpg
      118.jpg
      Големина на фајлот:
      51 KB
      Прегледи:
      359
    • laurenbig.jpg
      laurenbig.jpg
      Големина на фајлот:
      30,5 KB
      Прегледи:
      359
    • heidi-klum_0.jpg
      heidi-klum_0.jpg
      Големина на фајлот:
      26,1 KB
      Прегледи:
      359
    • 132.jpg
      132.jpg
      Големина на фајлот:
      140,6 KB
      Прегледи:
      358
  18. Noemi

    Noemi Популарен член

    Се зачлени на:
    7 април 2010
    Пораки:
    1.719
    Допаѓања:
    7.085
    Поради временските услови на летниве ноќи многу често размислувам за ваква фризура....
    [​IMG]

    Ама поради немањето соодветна форма на черепот :D и доволно храброст, сепак си ја носам ваква...
    [​IMG]
     
  19. CIA

    CIA Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    1.525
    Допаѓања:
    3.029
    Па на излегување летно време или ќе си ја фанам во пунџа,во плетенка,плетенка на страна,реп или па ќе ја навиткам на мој начин и пуштена си ја носам...а зимно време пуштена со шишките нагоре кренати :)
     
  20. Look

    Look Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    1.034
    Допаѓања:
    884
    Виткана

    [​IMG]


    Права

    [​IMG]
    (само на страна шишките)


    И со шнолка

    [​IMG]