1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каква фризура носите?

Дискусија во 'Коса' започната од soledad, 2 декември 2009.

 1. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  418
  Допаѓања:
  251
  мене косата ми е права и најчесто ја носам пеглана или фенирана некогаш ако не ми е мака можам да ја извиткам ама скоро секогаш ми е пеглана , а вие ?
   
  На Leo girl, Hopelessgirl, barbibii и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. malecka15

  malecka15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  165
  majka mi e frizerka a i voedno sopstvenicka na frizersko kozmeticki salo bas sum sreknica, mozam da eksperimentiram so izgledot koga sakam i kolku sakam , bez pari xD
   
  На Nelly-Krale, srcekrsacka, girl.09 и 6 други им се допаѓа ова.
 3. GlamourouS

  GlamourouS Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  32
  Носам големи локни...и мн .си ги сакам..

  Многу ретко ја пеглам косата...
  А и сега е во модааааа ... :P
   
  На Nelly-Krale, love-cat19 и elka.timova им се допаѓа ова.
 4. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  637
  ja peglam...skoro sekogas ;)
   
  На Leo girl, Hopelessgirl, Nelly-Krale и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Eli4e

  Eli4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  39
  Dolga mi e vitkana no so pogolemi lokni. Ponekogas i ja peglam.
   
  На Nelly-Krale му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.644
  Па имам коса со средна должина и лелава ми е, мене ми допаѓа ваква каква што е и многу ретко ја пеглам.
   
 7. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.057
  Пол:
  Женски
  И јас имам виткана коса, средна должина и си ја обожавам. Ретко се пеглам бидејки повеке си се допаѓам со виткана коса.
   
 8. nany

  nany Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2009
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  mojata kosa e so sredna dolzina mnogu e gusta i mnogu me nervira, sakam da ja osisam ama neznam kako kazete mi sovet :)
   
 9. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  276
  jas imam vitkana kosa, poveke ja nosam pustena, ubavo mi stojat no jas ne ja sakam tolku :( (poveke bi sakala da mi e prava) no ne mozam sekogas da ja peglam...ke mi izgori glavata nekoj den :D
   
  На V!ncent>v@n<G0gh, sun-shine351 и maja.kostovska им се допаѓа ова.
 10. Irena17

  Irena17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  mojta kosa e malku vitkana ama nikogas ne ja nosam tatva kakva sto mi e prirodno jas postojano si ja pravam nekako a za na skolo ja zamotam bilo kako najveke si pletam pletenki vnatresni
   
 11. Frosin4e

  Frosin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  179
  Пол:
  Женски
  jas imam vitkana kosa, poveke ja nosam pustena,ic ne si ja sakam(poveke bi sakala da mi e prava) no ne mozam sekogas da ja peglam a koga ke ja ispeglam ne mi stoi poveke od polovina cas(osven ako ne ja peglam na frizer) postojat sredstva koi se stavaat za da stoi podolgo vreme ama neznam koi se najefikasni ako sakate dajte sovet ....! :P
   
 12. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  528
  Пол:
  Женски
  Јас имам права коса.. и верувај ми многу...ама баш многу е подобро да имаш виткана зашо оваа мојава ни може нешо да ја напрајш.. долга ми е ама ја носа нонстоп пуште... не обожавам фризури па и не си правам секој ден ми е иста веке почнува да ме нервира :? Би сакала да имаф виткана барем имам некоа фризура на себе а не сеа кога јас ја виткам не ми држи поеке од пола час . . . Ке си ставаш пена на косата и веруј ми ке ти сто подолго време права и биди среќна за витканата коса... ;)

  А ако може некој да ми каже некој тик, или некоа средство да употребувам за навиткуване на косата зошто обожавам виткана...

  Позздравччеее
   
 13. Florina-Sk

  Florina-Sk Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Mojata kosa e dolga do polovinata. Prava e kako mraz, i imam nekolku stepeni. Site velat deka sakaat kosa kako mojata, no jas cesto ja sobiram zasto stvarno mi smeta, no i cesto ja pravam vo krupni lokni ;)
   
 14. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  imam crna dolga kosa, napred ima blag stepen, imam shishki, ja nosam peglana ili paj nanadvor fenirana ataka krupni lokni, a ponekogas i sobrana ja nosam. e sega se dvoumev da ja smenam bojata na kosata(pobarav sovet i od vas :) ) i site mi rekoa da go storam toa. e sega imam edna druga ideja :D da ja postrizam do ramenja, do vrat :D ama ke vidam ako soberam hrabrost :D :D
   
 15. Chic

  Chic Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  5
  Да, девојки навистина локните се во мода периодов.
  Мојата коса е виткана не во некои локни незнам ама виткана е сепак!
  Мене преубаво ми стои ((барем така си мислам )) венче нагоре со фетени шишки и не пеглана природна, таман малку витканото доаѓа до израз.
  Пробајте!
   
 16. vikidon

  vikidon Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  mojata kosa e kratka sekogas ie nesto slicno na Sheron Stone
   
 17. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  косата ми е виткана (премногу виткана) па така немам многу избор во носењето затоа што е тешка за пеглање. но често знам да изимпровизирам некоја фризура со многу шнолички, па да бидне нешто поинакво и интересно.
   
 18. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.987
  хахахаххаха значи секогаш ама баш скогаш е така...тие што имаат виткана сакаат права коса, а тое што имаат права сакаат локни :lol:
  јас најчесто ја пеглам косата и ми стои права до наредното миење, освен ако не е премногу влажно времето надвор е тогаш добива на волумен :twisted: инаку ми е природно виткана и ако не ја сушам со фен ми се прават едни слатки локни и нив си ги сакам, ама затоа што сега е ладно неможам да ја оставам сама да ми се исуши па морам со фен и после ја пеглам....а и да не заборавам имам црна прилично долга и густа коса :D рамна и со шишки на страна :P
   
 19. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Не дека сакам права коса. Си ја обожавам косата. Но би било мн тешко да се изреализира тоа пеглање. А со фен не ја сушам во никој случај, дури ни на зима, затоа шо ако ја исушам со фен ќе сум како тие црнците, со афро фризура, нема низ врата да ме собере :lol: Но една олеснителна околност за мојата коса е што не ја чешлам секој ден, туку само кога ќе се капам (уствари само водена и можам да ја исчешлам :lol: ) и плус ако случајно сакам да ја соберам во опавче, а немам стегач во мене, од шо ми е виткана можам со самата коса да си ја заврзам. Ама баш и сакам некогаш да ја испеглам, само да видам како ќе ми стои :)
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Frosin4e

  Frosin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  179
  Пол:
  Женски
  Pa aj da se smenime....:)