Каква фризура носите?

Дискусија во 'Коса' започната од soledad, 2 декември 2009.

 1. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.436
  Допаѓања:
  3.606
  Пол:
  Женски
  имам црна коса долга до задникот и брановидно виткана,но многу често ја пеглам бидејќи неможам друго чаре да и најдам
   
 2. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.682
  Имам смеѓа коса.Мојата коса има степенаста форма т.е имам висок степен и надоле долги опашки.Имам и шишки кои што се скратени на косо. Средувањето на косата ми е вистинска мака. :( Имам малку виткана коса но полна со волумен така што доколку не ја исправам кога ќе ја измијам ми се бушави скроз :( Веќе ми е смачено да ја пеглам на секои 2 дена ама ако ако не ја правам сеа кога ќе ја праам :D
   
 3. svetlana-74

  svetlana-74 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  5
  А да ви раскажам јас една приказна за мојата коса вистинита е иако изгледа дека не е.Епа вака јас до некаде 12-сетата година имав права коса и шишки, и тогаш ја пострижав и таа почна да ми се витка и тоа траеше неколку години.скроз ми се извитка дури во средно.И многу ми беше сува врвовите ми пукаа итн.Таман ја оправив да не биде сува ја израснав малку кога правевме свадба два пати ја фарбав два пати ја шатирав и еднаш ја бланширав и пак ми стана катастрофа.Потоа кога останав бремена ми се опраи со маски,чуда но кога се породив веке не ми беше толку виткана а сега кога се породив со второто дете ми се исправи скроз и веќе не ми е ни сува онака баш ми е нормална,можам и да ја исфенирам убаво ми стои а можам и без проблем да ја навиткам и таа ќе стои така до следното миење.Многу ми е густа,сјајна,мека и лесно се обликува што и да сакаш да и направиш ќе стои до следното миење.Така да имам искуство и со права и со виткана коса и двете се убави и имаат свои предности и недостатоци.
   
 4. mila89

  mila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  652
  Допаѓања:
  606
  Пол:
  Женски
  Јас сум бринета,должината ми е до рамениците,природната форма ми е брановидна и некогаш си ја носам природна само може со пена малку да ја оформам,најчесто ја пеглам или фенирам а исто и ја виткам често засшто секаква фризура ми стои на формата на лицето само проблем ми е тоа што почесто треба да ја мијам затоа што брзо ми се масти.А за фризурата порано ја носев степенасто ама сега ја рамнам,и овие денови ке одам на фризер скроз да ми ја израмнат :!: а никогаш не сум се фарбала а мислам и дека нема во иднина,па и онака имам необична нијанса и сите ме прашуваат дали се фарбам :)
   
  На Freak.of.nature му/ѝ се допаѓа ова.
 5. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.915
  Допаѓања:
  47.570
  Пол:
  Женски
  Мене косата ми е долга и смега накај плава. Никогаш не праам фризури или несто слично само ја фаќам повремено. Пошто како што наведов не сакам промени ретко правам на косата промени ја поткаструвам само од време на време и тоа е.
   
 6. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  3.442
  Допаѓања:
  56.250
  Денес се шишав и многу сум си убава сега :lol:
   
 7. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.639
  Допаѓања:
  100.749
  Афро фризура си имам!
  Се зезам.Нешто под рамена со шишки на страна,брановита,млечно чоколадо боја! :D
   
 8. Maja-m

  Maja-m Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  [color=#4000
  BF][/color]
  Mojata e malce prirodna,pa mozam da ja nosam sekako,koga nemam vreme za feniranje,ja ostavam takva malce ke ja izgmecam :lol: Nemojte da peglate kosa,toa e stetno.
   
 9. LadyCroft

  LadyCroft Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2010
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  32
  имам кратка коса до рамењата, по боја ми е темно-црвена, најчесто ја носам пеглана, во репче или пунџа. во посебни прилики ја правам со фигаро, виткана...задоволна сум за секаква фризура
   
 10. B.B.B

  B.B.B Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  4
  имам мека кафеава коса до под раменици но имам еден проблем....порано ја носев степенесто шишана али пошто имам меко влакно ми се виткаа мн врвовите убави локни но во тоа време си ја мразев така виткана па ја пеглав постојано ....сега ми е рамна шишана али повеке не ми се витка и ги нема локните .. :( избегнувам да ја пеглам бидејки се надевам дека така повторно ке ми се вратат старите локни што ги имав додека не ја пеглав..али кој знае :? :( али оти не ја пеглам малку ме нервира во внатрешноста се витка а онака ми е бушава ни права ни виткана ......некој да ми помогне како да ги вратам старите локни ..:/??????????? HELLPPPPPP!!! :|
   
 11. Dreamer

  Dreamer Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2010
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  39
  Средна должина,кафена виткана коса. :) Но,би сакала да имам права коса бидејќи витканата коса е доста тешка за одржување..
   
 12. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.117
  Допаѓања:
  23.557
  Пол:
  Женски
  Косата ми е до половина, брановидна и шатирана со бланш. Природната боја на косата ми е руса.
   
 13. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.548
  Допаѓања:
  19.960
  Негде средна дочжина до под рамена малку..и шишки..Инаку природно права коса. :)
   
 14. lili1

  lili1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  51
  исто и јас :D :D
   
 15. simona.a

  simona.a Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  1
  Косата ми е до под рамењата со шишки на страна платинесто плава и многу си ја сакам :) :)
   
 16. done

  done Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  71
  имам црна доолга коса, која е виткана на врвовите, а напред имам шишки , инаку косата ретко ја пеглам и само на фризер оти јас самата не можам целата да ја испеглам, а некои посебно флизури не правам, може само со шнолички или стегач да ја соберам
   
 17. aaaaa

  aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  635
  Допаѓања:
  1.043
  Пол:
  Женски
  imam dolga crna prava kosa siski nemam i obozavam da si pravam stosni frizurcinja...
   
 18. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.468
  Косата ми е права, само на врвовите се запеглам малку и толку, значи пеглана ја носам а често фризерот ми прави внатрешна плетенка од предната страна така настрана како венче. :) А кога одам рано сабајле на факс и немам време да се средам, во пунџичка или репче ја врзам косата.
   
 19. Ginna

  Ginna Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  имам права долга коса со шишки :)
   
 20. WildAngel

  WildAngel Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  105
  имам права и долга коса која што е скалесто шишана и немам шишки а бојата е темно кафеава дури и на црна по малку... :)