1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каква фризура носите?

Дискусија во 'Коса' започната од soledad, 2 декември 2009.

  1. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.634
    Допаѓања:
    4.451
    Пол:
    Женски
    имам црна коса долга до задникот и брановидно виткана,но многу често ја пеглам бидејќи неможам друго чаре да и најдам
     
  2. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Имам смеѓа коса.Мојата коса има степенаста форма т.е имам висок степен и надоле долги опашки.Имам и шишки кои што се скратени на косо. Средувањето на косата ми е вистинска мака. :( Имам малку виткана коса но полна со волумен така што доколку не ја исправам кога ќе ја измијам ми се бушави скроз :( Веќе ми е смачено да ја пеглам на секои 2 дена ама ако ако не ја правам сеа кога ќе ја праам :D
     
  3. svetlana-74

    svetlana-74 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    5
    А да ви раскажам јас една приказна за мојата коса вистинита е иако изгледа дека не е.Епа вака јас до некаде 12-сетата година имав права коса и шишки, и тогаш ја пострижав и таа почна да ми се витка и тоа траеше неколку години.скроз ми се извитка дури во средно.И многу ми беше сува врвовите ми пукаа итн.Таман ја оправив да не биде сува ја израснав малку кога правевме свадба два пати ја фарбав два пати ја шатирав и еднаш ја бланширав и пак ми стана катастрофа.Потоа кога останав бремена ми се опраи со маски,чуда но кога се породив веке не ми беше толку виткана а сега кога се породив со второто дете ми се исправи скроз и веќе не ми е ни сува онака баш ми е нормална,можам и да ја исфенирам убаво ми стои а можам и без проблем да ја навиткам и таа ќе стои така до следното миење.Многу ми е густа,сјајна,мека и лесно се обликува што и да сакаш да и направиш ќе стои до следното миење.Така да имам искуство и со права и со виткана коса и двете се убави и имаат свои предности и недостатоци.
     
  4. mila89

    mila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    876
    Пол:
    Женски
    Јас сум бринета,должината ми е до рамениците,природната форма ми е брановидна и некогаш си ја носам природна само може со пена малку да ја оформам,најчесто ја пеглам или фенирам а исто и ја виткам често засшто секаква фризура ми стои на формата на лицето само проблем ми е тоа што почесто треба да ја мијам затоа што брзо ми се масти.А за фризурата порано ја носев степенасто ама сега ја рамнам,и овие денови ке одам на фризер скроз да ми ја израмнат :!: а никогаш не сум се фарбала а мислам и дека нема во иднина,па и онака имам необична нијанса и сите ме прашуваат дали се фарбам :)
     
    На Freak.of.nature му/ѝ се допаѓа ова.
  5. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.752
    Допаѓања:
    65.216
    Пол:
    Женски
    Мене косата ми е долга и смега накај плава. Никогаш не праам фризури или несто слично само ја фаќам повремено. Пошто како што наведов не сакам промени ретко правам на косата промени ја поткаструвам само од време на време и тоа е.
     
  6. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.744
    Допаѓања:
    130.755
    Денес се шишав и многу сум си убава сега :lol:
     
  7. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.101
    Афро фризура си имам!
    Се зезам.Нешто под рамена со шишки на страна,брановита,млечно чоколадо боја! :D
     
  8. Maja-m

    Maja-m Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    [color=#4000
    BF][/color]
    Mojata e malce prirodna,pa mozam da ja nosam sekako,koga nemam vreme za feniranje,ja ostavam takva malce ke ja izgmecam :lol: Nemojte da peglate kosa,toa e stetno.
     
  9. LadyCroft

    LadyCroft Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2010
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    32
    имам кратка коса до рамењата, по боја ми е темно-црвена, најчесто ја носам пеглана, во репче или пунџа. во посебни прилики ја правам со фигаро, виткана...задоволна сум за секаква фризура
     
  10. B.B.B

    B.B.B Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    4
    имам мека кафеава коса до под раменици но имам еден проблем....порано ја носев степенесто шишана али пошто имам меко влакно ми се виткаа мн врвовите убави локни но во тоа време си ја мразев така виткана па ја пеглав постојано ....сега ми е рамна шишана али повеке не ми се витка и ги нема локните .. :( избегнувам да ја пеглам бидејки се надевам дека така повторно ке ми се вратат старите локни што ги имав додека не ја пеглав..али кој знае :? :( али оти не ја пеглам малку ме нервира во внатрешноста се витка а онака ми е бушава ни права ни виткана ......некој да ми помогне како да ги вратам старите локни ..:/??????????? HELLPPPPPP!!! :|
     
  11. Dreamer

    Dreamer Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2010
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    67
    Средна должина,кафена виткана коса. :) Но,би сакала да имам права коса бидејќи витканата коса е доста тешка за одржување..
     
  12. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.747
    Допаѓања:
    32.112
    Пол:
    Женски
    Косата ми е до половина, брановидна и шатирана со бланш. Природната боја на косата ми е руса.
     
  13. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Негде средна дочжина до под рамена малку..и шишки..Инаку природно права коса. :)
     
  14. lili1

    lili1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    52
    исто и јас :D :D
     
  15. simona.a

    simona.a Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2010
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    1
    Косата ми е до под рамењата со шишки на страна платинесто плава и многу си ја сакам :) :)
     
  16. done

    done Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    122
    Допаѓања:
    73
    имам црна доолга коса, која е виткана на врвовите, а напред имам шишки , инаку косата ретко ја пеглам и само на фризер оти јас самата не можам целата да ја испеглам, а некои посебно флизури не правам, може само со шнолички или стегач да ја соберам
     
  17. aaaaa

    aaaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    9 април 2010
    Пораки:
    737
    Допаѓања:
    1.214
    Пол:
    Женски
    imam dolga crna prava kosa siski nemam i obozavam da si pravam stosni frizurcinja...
     
  18. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.475
    Косата ми е права, само на врвовите се запеглам малку и толку, значи пеглана ја носам а често фризерот ми прави внатрешна плетенка од предната страна така настрана како венче. :) А кога одам рано сабајле на факс и немам време да се средам, во пунџичка или репче ја врзам косата.
     
  19. Ginna

    Ginna Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2010
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    0
    имам права долга коса со шишки :)
     
  20. WildAngel

    WildAngel Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    1.012
    Допаѓања:
    108
    имам права и долга коса која што е скалесто шишана и немам шишки а бојата е темно кафеава дури и на црна по малку... :)