Каква фризура носите?

Дискусија во 'Коса' започната од soledad, 2 декември 2009.

 1. mari4eEe

  mari4eEe Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  12
  Ќе можете ли да ми кажете (секако ако не е тајна) со што си правите големи локни :$ ?
   
 2. Gunshine

  Gunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  660
  Дива и брановита. :)
   
 3. Verica96

  Verica96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Па... :D
  Кога одам на школо ако не ме мрзи ке се испеглам...ако ми е мрсна ќе ја фатам репче... :@
  А кога искачам ја пеглам! :D
   
 4. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.376
  Допаѓања:
  1.090
  Пол:
  Женски
  Секаква ја носам и пуштена и во репче и пунџа. Ретко ја пеглам бидејќи ми е речиси права, а ептен ретко ако не и никогаш не ја виткам. Иначе за оние кои сакаат виткана коса, да им кажам еден трик кој го имам испробано. :) косата да ја навиткаат со сламки ( за пиење сок ), малку време е потребно да се држи а излегуваат ептен убави локни :)
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 5. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.648
  Допаѓања:
  9.678
  Пол:
  Женски
  со сламки никогаш не сум пробала , а со крпчиња и витлери да.
  косата ми е до раменици кратка, па многу ретко си ја пеглам, почесто ја оставам да ми се исуши природно и ми станува брановидна.
  за преку ден пунџа високо на теме фатена , тоа е тоа :)
   
 6. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.909
  Ајде ова со сламкиве ако можеш објасни ми го малку :P
   
 7. EllShy

  EllShy Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2010
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  0
  Sekogas peglana :)
   
 8. sweetybaby

  sweetybaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 мај 2010
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  4
  Па имав многу долга коса, но ми се оштети од бланш и ја скратив, сега ми е неколку сантиметри под рамена. Ја носам некогаш пуштена како што ми е, брановита, некогаш ја пеглам (иако преферирам повеќе да не ја пеглам), ја собирам во реп, плетенки, пунџиче.. :)
   
 9. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.909
  Имам плава , малце подолго од тоа под раменици (не знам како да објаснам :rofl: ) со шишки на страна , и најчесто со штипче ги тргам на страна .. фризура , па немам некоја фризура .. брановита ми е , нешто измеѓу :)
   
 10. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.820
  Пол:
  Женски
  морам да си кажам дека шишките малку ми пораснаа па сега настрана ги терам :emo: лајк емо :rofl: се зезам далеку од тоа, ама ми стојат искрено :$ ќе ги поносам малку вака :)
   
 11. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.682
  И мене ми пораснаа шишките побрзо отколку што очекував.Што побрзо морам да одам да се шишам,бидејќи вака не оди.Само ми е страв да не ме ишишаат многу,па после да плачам... Ама ајде се надевам ќе соберам храброст. :D
   
 12. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  291
  :)
   

  Прикачени фајлови:

  • 889.jpg
   889.jpg
   Големина на фајлот:
   45,6 KB
   Прегледи:
   318
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 13. andzella

  andzella Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  6
  Јас имам најглупава коса од цела Македонија.. верувајте мии!!
  Ептен мн ми е виткана.. ии дури изглеа како "пајажина"
  .. нишо не ми помага.. освен пената али ако ставам пена тоа значи дека цела пена треба да ја ставамм..
  ии затоа цел живот ја носам во репче :@
  3 пати до сеа ја имам пеглано.. но после уште поглупава ми е :/
  ај кажете ми шо да праам.. :(( никако не ја бива..
   
 14. mari4eEe

  mari4eEe Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  12
  :^) kosata mi e za nikade koga ja izmijam mi se razbushavuva ;( i toa najmnogu na vrvovite kako da mi e izgorena LoL :(
   
 15. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  2.996
  Допаѓања:
  4.270
  Koga ke ja izmijam kosata mi e kako so lokni i bas se slatki i taka ja ostavam [taka ja nosam] samo siskite gi peglam no neznam sto se slucuva so peglata mi gi pravi nikakvi na pocetok koga gi peglav bea onaka pravi i ne dignati a sea se digaat |(
  I sikite sea za sea gi nosam nagore dignati zosto mi se kratki :)
  Ne ja nosam vo repce zosto imam klempavi usi :worried:
   
 16. maca.81

  maca.81 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2010
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  17
  Ништо посено, долга плава права ;)
   
 17. PinkPanterka

  PinkPanterka Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  113
  Имав долга коса ама ми се здосади и си се ишишав кратко :D :rofl:
   
 18. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  627
  Имам долга коса,кафена -накај црна,и некогаш ја пеглам некогаш ја носам виткана немам шишка значи косата ми идентична со девојката на аватарот само потемна и оваа девојка дадена подолу:
   

  Прикачени фајлови:

  • ts.jpg
   ts.jpg
   Големина на фајлот:
   4,1 KB
   Прегледи:
   254
 19. Oluska

  Oluska Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2010
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  23
  Косата ми е долга,права и со рамни шишки.Неколку пати се имам обидено да ја навиткам ама по еден саат ми се исправува.За должината и обликот немам правено некои драстични промени.Бојата ми е светло кафена а претходно бев плавуша :D Сега размислувам да се шатирам ама некако немам храброст пак да ја оштетувам и горам таман си ја управив со мојата природна боја :)
   
 20. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.352
  Будала една!!( не се лути добронамерно е ова)
  Луѓе ја горат косата за да имаа како твојата ти се жалиш :lol:

  Мојата коса е долга, некаде до градите :lol:
  Црна, малку виткана и не ја пеглам баш си ја сакам косава :)
  Имам шишки на страна моментално кои ми се многу пораснати и ги носам фатени нагоре со штипче :!: