Каква фризура носите?

Дискусија во 'Коса' започната од soledad, 2 декември 2009.

 1. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.083
  Па некоја средна должина,кафена коса,таква ми е и природна но ја фарбам за да ми биде потемна :) Мн тешка коса,такво диво влакно немате видено! :D јас носам права (ја пеглам)но кога е влажно времето ја виткам со преса или витлери зошто од влагата и сама ке се извитка...
  а сакам да имам барем на кратко како девојката на сликата..
   

  Прикачени фајлови:

 2. LovelyGirl

  LovelyGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  1.547
  Допаѓања:
  285
  Пол:
  Женски
  имам кафеава коса права до рамениците можеби малце подолга со шишки прави ама ми здосади се права многу ми е густа и одвај се справувам со неа камо да можеше да си имам виткава коса понекогаш ја виткам ама многу ретко а права не ми стое лошо но многу ми е густа и секогаш првиот ден кога ми е миена ми е бушава,полна со волмен дури вториот ден по миењето ми слегнува малце би сакала да сменам шишките да ги чувам или пак на страна али не се знае :D
   
 3. LovelyGirl

  LovelyGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  1.547
  Допаѓања:
  285
  Пол:
  Женски
  ајдее и јас сакам да пробам со сламки само кажи како ако може секако :)
   
 4. sanjask

  sanjask Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2010
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  kratka crna kosa, sekoe vlakno svoja politika :))
   
 5. Lil-bitch

  Lil-bitch Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 мај 2010
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  22
  Имам црвена коса со средна должина и најчесто ја пеглам... Шишките ги спуштам настрана и не сакам да ми е неуредена косава.... btw Денеска си ја извиткав :P :P
   
 6. Malechk0

  Malechk0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  510
  Допаѓања:
  84
  и јас сакам да знам какоооо :D
   
 7. Malechk0

  Malechk0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  510
  Допаѓања:
  84
  Епа природна коса имам права како пушка и неодамна си направив шишки.
  и ми се допаѓа така не велам не :D
  ама јас копнеам за виткана коса и мислам дека поубаво ми стои ми го отвара лицето :)
   
 8. GaGa-GirL

  GaGa-GirL Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2010
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  4
  Средна должина назад пократка напред многу подолга. Природно ми е средно виткана, ама најчесто ја носам пеглана или локни за посебни прилики. :)
   
 9. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.825
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Вака ми е сега, може некој два-три сантими подолга, оти ми порасна. И бојата ми е малку посветла.
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 10. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.309
  средна должина,ја носам права иако ми е виткана,едвај чекам да ми порасне уште едно 10см,па ќе си ја носам виткана :)
   
 11. cakii

  cakii Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  317
  Допаѓања:
  18
  Јас имам права коса. Скоро секогаш ја носам иста. Понекогаш ќе ја исфенирам, понекогаш само шишките, но почесто права си ја носам. Сакам да направам некоја промена но самата помисла на тоа како ке изгледам после тоа ме плаши :D
   
 12. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  625

  Кате да ти кажам и ваква оргинал те замислувам.
  п.с супер ти е фризурата ;)
   
 13. she-17

  she-17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  23
   
 14. valenTina.bT

  valenTina.bT Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  10
  [​IMG]
  Епа вака нешто плава,над раменици ама ваква ми е кога ќе ја средам |( Кога не ми е средена отсабајле :@ .И секое сабајле се фенирам :@ :emo:
   
 15. lolitaa

  lolitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  79
  вака нешто само малце подолга :)
   

  Прикачени фајлови:

 16. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  993
  Допаѓања:
  496
  од денес имам ваква фризура само што бојата ми е темно кафеава
   

  Прикачени фајлови:

  • bob haircut.jpg
   bob haircut.jpg
   Големина на фајлот:
   21,4 KB
   Прегледи:
   241
 17. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.873
  Допаѓања:
  3.859
  Пол:
  Женски
  90 посто од времето ја носам онака како што ми е природна: права и долга
  [​IMG]
   
 18. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  267
  скоро секогаш пуштена и виткана (природна ми е), вака некако,само подолга
   

  Прикачени фајлови:

  • hair.jpg
   hair.jpg
   Големина на фајлот:
   49,5 KB
   Прегледи:
   229
 19. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  85
  Од позади вака нешто, може малку подолга... од напред патец настрана, планирам шишки да правам :)
   

  Прикачени фајлови:

 20. snake

  snake Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  118
  како се прака слика