1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каква фризура носите?

Дискусија во 'Коса' започната од soledad, 2 декември 2009.

 1. LadyH

  LadyH Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  85
  иии јас после долги и мучни 7 месеци се рашишав, извадив тие врвовите, задоволна сум, неможам слика да барам сеа, такво кратко фризче назад рамна напред подолга, задоволна сум. Сакав шишки на страна ама треба пак да пеглам за да ми бидат прави и се попишманив :)
   
 2. Masnickaaa

  Masnickaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2011
  Пораки:
  331
  Допаѓања:
  837
  Пол:
  Женски
  Имам долга виткана коса, степенасто шишана и си ја обожавам :D Многу ретко ја пеглам, убаво ми стои и права, ама не сакам да ја горам. Си ја сакам ваква, виткана и бушава :)
   
  На ves-s му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.793
  Не ја носам јас. Се борам со неа. Ми пораснала навистина и признавам, не ми стои на формата на лицето. А дојдам дома, веднаш ја собирам во пунџа, нека се пусти. Едвај чекам јуни да ја скастрам!
   
 4. The.Pink.Angel

  The.Pink.Angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2012
  Пораки:
  497
  Допаѓања:
  132
  Епа вака сакам малко да си ја променам фризурата ми здосади оваа може ли да ми дадете некој предлог како да се исисам инаку косата ми е до рамената и имам 16 години
  фала
   
 5. MandyLane

  MandyLane Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  2.665
  Допаѓања:
  11.836
  Пол:
  Женски
  Вака,темно кафена од пред некој ден,само ми е пократка за некој милиметар..
  [​IMG]
   
  На L-enna и Dulceee им се допаѓа ова.
 6. The.Girl.Next.Door

  The.Girl.Next.Door Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2011
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  16
  Па.. сеа само што сменив фризура.. значи цела коса онака само си ја освежив..аа напред шишки си напраив.. ии сеа сите ми викаат сум личела на некоја бахар или нез како беше..од некоја серија :lol:
   
 7. ves-s

  ves-s Активен член

  Се зачлени на:
  7 март 2012
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  6
  Косата моја е мнооогу виткана, под рамена некаде и мноогу бушава, ама си ја сакам ваква и не можам да се замислам со друга фризура така убо ми стој:)
   
 8. Dazzle

  Dazzle Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  1.029
  И мене од пред некој ден ми е иста како сликата што ја постирала MandyLane, два сантима пократка можда...И посветла кафеава имам.
   
 9. Abby

  Abby Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2011
  Пораки:
  118
  Допаѓања:
  76
  Мојата плаче за шишање,но ке издржи до јуни. :lol: Плава ми е (плаво си е плаво),долга до половината и степенеста,но некако ми губи форма. :wasntme:
   
 10. connie

  connie Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2011
  Пораки:
  303
  Допаѓања:
  204
  [​IMG]
  ваква ми е ама сега ја пуштам, по некогаш ја пеглам ама голема мрза сум во врска со тоа бидејќи косата ми е многу густа и одзима време... :@ :devil: :devil:
   
 11. fotografija20

  fotografija20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2011
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  10
  [​IMG]

  мојата коса е иста ваква :) ретко ја пеглам затоа што си ја обожавам ваква виткана и природно пуштена :D
   
  На Lejly му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Деновиве ја носам така природна исушена со шишките на едната страна. :^) Ми се здосади со патецот на средина и права..
   
 13. nela.oh

  nela.oh Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  269
  До пред некој месец ми беше долга и многу светло руса, скоро платинеста, а сега ми е како на сликата, градација на бои :) долниот дел остана од фарбаното и нагоре постепено се затемнува до мојата природна смеѓа на коренот.
   

  Прикачени фајлови:

  На danniela5 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.786
  Допаѓања:
  4.838
  Пол:
  Женски
  Бидејќи косава ми е многу долга и густа и тешка,па некогаш е носам пуштена изфенирана,или пак извиткана со внатрешни плетенки,или со крпчиња
  природен начин на виткање. :rofl: :rofl: :rofl:
  .Најчесто е носам коњско опафче,или пак фатена пучџичка :D Така ми е најудобно :D
   
 15. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  3.868
  Допаѓања:
  11.595
  Сега од 5 кидам да се шишам вака [​IMG] :inlove:
   
 16. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.866
  Допаѓања:
  2.036
  Имав долга коса а сега ми е ваква, најчесто ја носам пунџичка или коњско опавче
   

  Прикачени фајлови:

 17. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  3.868
  Допаѓања:
  11.595
  Како што реков дека ќе се шишам. Бев и ме ошутија и сега ме срам да излезам од дома. Сега ми е ваква некако [​IMG] само со патецот на средина. :x :x
   
 18. cveke123

  cveke123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  632
  мојата коса е до раменици, без шишки... само утре ќе одам на фризер за шишки...
  незнам како ќе испадне, вие што мислите...
  какво искуство со шишки...
  не сум ги имала 5 години, не се сеќавам ама ич.


  како да се ишишам ...
   

  Прикачени фајлови:

  • bangs.jpeg
   bangs.jpeg
   Големина на фајлот:
   6,6 KB
   Прегледи:
   237
  • bangs 2.jpeg
   bangs 2.jpeg
   Големина на фајлот:
   10,1 KB
   Прегледи:
   237
 19. sanjalica

  sanjalica Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  570

  Мојата коса е ко онаа на втората слика, само црвена :)

  За шишки сум апсолутно ДА! Откако ги направив, пред 1 ипол година, не можам да се изнагледам колку убаво ми стојат.. Лицето ми се смени комплетно.. Не ми треба веќе никаков украс на косата, шишките се сами по себе доволни ;) ;)
   
  На cveke123 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. cveke123

  cveke123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  632
  хехе фала за убавото мислење sanjalica . јас ги прашав другарките, ама некои беа против...
  сега ќе си закажам за утре после школо,ќе гледам да се ушишам како втората слика :)

  ех што убаво е да чуе што не ми требаат украси, не мора веќе да се троши за шноли кои ги губам секојдненвно
   
  На sanjalica му/ѝ се допаѓа ова.