Каква фризура носите?

Дискусија во 'Коса' започната од soledad, 2 декември 2009.

 1. snake

  snake Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  120
 2. k.broken

  k.broken Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  1
  bob sli4no ko prethodnava :) malce podolga i ja peglam sekoja bozja den duri i mi e zdosadeno vejke toa peglanje |(
   
 3. orient

  orient Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  темно кафеава, помалку виткана, бушавка, долага некаде до под раменици ...
   
 4. Anita17

  Anita17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  Ау мојата коса, прича сама за себе :lol:
  Имам долга прекршена црна коса. Најчесто и ставам пена, п а станувам ненормално бушава :tmi: :D
  А многу ретко ја пеглам, поубо ми стои ама ме мрзи да ја пеглам секој ден :$
   
 5. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.639
  Допаѓања:
  100.750
  [​IMG]
  Сега ваква,само ми е покуса 5-6 сантими.
   
 6. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.391
  Пол:
  Женски
  Ваква ми е косата само за некоја нијанса посветла. Понекогаш ја виткам, често ја носам со штипка фатена високо на главата или во коњско опавче. Сега скоро му е на дечко ми роденден па се мислам што да и направам на косава, сакам да биде нешто поинакво од она што до сега сум го правела. Ај ќе разгледам на нет, ќе извадам некоја слика и ќе и речам на фризерката: Вакава сакам да ми ја направиш ! :D
   

  Прикачени фајлови:

 7. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.032

  Мојата е слична само малку посветла, многу ми е тенко влакното па кога ќе ја испеглам ко да иам 3 влакна =)))
  имам високо чело и многу сакам шишки но со ваква коса ко мојава тешко... ќе треба секој ден да ја пеглам уште тоа ми фали па без коса да останам :D:D:D
  Во последно време ја носам во плетенка, внатрешна или обична, во мода е сезонава ... :)
   
 8. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.639
  Допаѓања:
  100.750
  Мислам формата ми е мене таа,не знаев дека и нијанси пишувате! :D
  Инаку многу посветла од оваа ми е,светло кафена,темно руса...така нешто ми е.
   
 9. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.820
  Пол:
  Женски
  лилитко јас баш вака и ти ја замислував косата :lol: имам некои моќи скриени јас туку ајде :D
   
 10. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.639
  Допаѓања:
  100.750
  Хихихихи лепршава сум многу и на зборови и во косата,нема шанси да ме промашиш,а може и до моќта е! :D
   
 11. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.648
  Допаѓања:
  9.678
  Пол:
  Женски
  јас денес се ишишав кратко. едната страна пократка, другата подолга, мерак ми беше, а не ја шишам вака првпат :)
  е сеа, проблемот е пеглањето, кое го избегнувам што е можно почесто.
   
 12. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.648
  Допаѓања:
  9.678
  Пол:
  Женски
  јас денес се ишишав кратко. едната страна пократка, другата подолга, мерак ми беше, а не ја шишам вака првпат :)
  е сеа, проблемот е пеглањето, кое го избегнувам што е можно почесто.
   
 13. Lil-bitch

  Lil-bitch Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 мај 2010
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  22
  имам црвена коса и шишана сум на степен... шишките ги туркам настрана а обожавам да ја пеглам... некогаш ја виткам со пегла (почесто сега), со витлери, со плетенчиња.... ама вонглавно права :)
   
 14. ana05

  ana05 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 април 2010
  Пораки:
  167
  Допаѓања:
  31
  Секако сум ја носела фризурата:Долго време имав долга коса скоро до половина,кога беше доделувањето на дипломите за завршено средно образование се шишав боб фризура со едната страна пократка другата подолга,па кога ми попорасна ја направив рамно шишана,па после со шишки рамни па коси па степенесто и сега ми е некаде една педа под рамениците со долги шишки.Само бојата на косата никогаш не сум ја сменила,шатирана ми е.
   
 15. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  627
  Јас ана 05 те замислувам девојка баш каква што си на аватарот ;)
   
 16. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  93
  хахаха исто и јас.Секогаш кога ги читам нејзините постови ми доаѓа таква слика
   
 17. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.488
  Имам права, долга и рамна (нема степени) кафеава коса.. а да, и многу густа, па така најдобар спас за таквата коса е да е долга.. порано ја шишав и на степени 2-3, ама сфатив дека и не ми стои најдобро така според формата на лицето (исто и шишки сум имала ама не бива =))

  И сегашната си ја сакам, иако на лето скоро нон стоп ми е врзана или со две големи иглици ја фаќам ама послободно и баш изгледа убаво.
   
 18. ana05

  ana05 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 април 2010
  Пораки:
  167
  Допаѓања:
  31
  :rofl: Па добро,до некаде да,си личиме само што смеѓа накај плава ми е косата :D :*
   
 19. glammur

  glammur Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2010
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  20
  Долга до над гради, темно кафена и природно виткана, но само на врвовите ми се прават локни и го мразам тоа, така што секогаш се пеглам, т.е. за излегување, а некогаш знам и да си ја фатам во репче и така терам иако ми е виткана. :$
   
 20. Bibko

  Bibko Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  37
  Долга светло кафеава коса и сега на овие жештини ја носам во опавче а преку зима најчесто испеглана