1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каква фризура носите?

Дискусија во 'Коса' започната од soledad, 2 декември 2009.

  1. snake

    snake Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    124
  2. k.broken

    k.broken Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    1
    bob sli4no ko prethodnava :) malce podolga i ja peglam sekoja bozja den duri i mi e zdosadeno vejke toa peglanje |(
     
  3. orient

    orient Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    темно кафеава, помалку виткана, бушавка, долага некаде до под раменици ...
     
  4. Anita17

    Anita17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 април 2010
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    0
    Ау мојата коса, прича сама за себе :lol:
    Имам долга прекршена црна коса. Најчесто и ставам пена, п а станувам ненормално бушава :tmi: :D
    А многу ретко ја пеглам, поубо ми стои ама ме мрзи да ја пеглам секој ден :$
     
  5. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.102
    [​IMG]
    Сега ваква,само ми е покуса 5-6 сантими.
     
  6. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.451
    Пол:
    Женски
    Ваква ми е косата само за некоја нијанса посветла. Понекогаш ја виткам, често ја носам со штипка фатена високо на главата или во коњско опавче. Сега скоро му е на дечко ми роденден па се мислам што да и направам на косава, сакам да биде нешто поинакво од она што до сега сум го правела. Ај ќе разгледам на нет, ќе извадам некоја слика и ќе и речам на фризерката: Вакава сакам да ми ја направиш ! :D
     

    Прикачени фајлови:

  7. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071

    Мојата е слична само малку посветла, многу ми е тенко влакното па кога ќе ја испеглам ко да иам 3 влакна =)))
    имам високо чело и многу сакам шишки но со ваква коса ко мојава тешко... ќе треба секој ден да ја пеглам уште тоа ми фали па без коса да останам :D:D:D
    Во последно време ја носам во плетенка, внатрешна или обична, во мода е сезонава ... :)
     
  8. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.102
    Мислам формата ми е мене таа,не знаев дека и нијанси пишувате! :D
    Инаку многу посветла од оваа ми е,светло кафена,темно руса...така нешто ми е.
     
  9. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    лилитко јас баш вака и ти ја замислував косата :lol: имам некои моќи скриени јас туку ајде :D
     
  10. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.102
    Хихихихи лепршава сум многу и на зборови и во косата,нема шанси да ме промашиш,а може и до моќта е! :D
     
  11. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    јас денес се ишишав кратко. едната страна пократка, другата подолга, мерак ми беше, а не ја шишам вака првпат :)
    е сеа, проблемот е пеглањето, кое го избегнувам што е можно почесто.
     
  12. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    јас денес се ишишав кратко. едната страна пократка, другата подолга, мерак ми беше, а не ја шишам вака првпат :)
    е сеа, проблемот е пеглањето, кое го избегнувам што е можно почесто.
     
  13. Lil-bitch

    Lil-bitch Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2010
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    22
    имам црвена коса и шишана сум на степен... шишките ги туркам настрана а обожавам да ја пеглам... некогаш ја виткам со пегла (почесто сега), со витлери, со плетенчиња.... ама вонглавно права :)
     
  14. ana05

    ana05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 април 2010
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    34
    Секако сум ја носела фризурата:Долго време имав долга коса скоро до половина,кога беше доделувањето на дипломите за завршено средно образование се шишав боб фризура со едната страна пократка другата подолга,па кога ми попорасна ја направив рамно шишана,па после со шишки рамни па коси па степенесто и сега ми е некаде една педа под рамениците со долги шишки.Само бојата на косата никогаш не сум ја сменила,шатирана ми е.
     
  15. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
    Јас ана 05 те замислувам девојка баш каква што си на аватарот ;)
     
  16. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    97
    хахаха исто и јас.Секогаш кога ги читам нејзините постови ми доаѓа таква слика
     
  17. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Имам права, долга и рамна (нема степени) кафеава коса.. а да, и многу густа, па така најдобар спас за таквата коса е да е долга.. порано ја шишав и на степени 2-3, ама сфатив дека и не ми стои најдобро така според формата на лицето (исто и шишки сум имала ама не бива =))

    И сегашната си ја сакам, иако на лето скоро нон стоп ми е врзана или со две големи иглици ја фаќам ама послободно и баш изгледа убаво.
     
  18. ana05

    ana05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 април 2010
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    34
    :rofl: Па добро,до некаде да,си личиме само што смеѓа накај плава ми е косата :D :*
     
  19. glammur

    glammur Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 април 2010
    Пораки:
    179
    Допаѓања:
    20
    Долга до над гради, темно кафена и природно виткана, но само на врвовите ми се прават локни и го мразам тоа, така што секогаш се пеглам, т.е. за излегување, а некогаш знам и да си ја фатам во репче и така терам иако ми е виткана. :$
     
  20. Bibko

    Bibko Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    41
    Долга светло кафеава коса и сега на овие жештини ја носам во опавче а преку зима најчесто испеглана