1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каква фризура носите?

Дискусија во 'Коса' започната од soledad, 2 декември 2009.

  1. Schmetterling

    Schmetterling Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    225
    Допаѓања:
    14
    ја веќе ја скратив косата ,слично како на сликата што ја постирав,и не ми е лоша,си ја пеглам...ја имам виткана коса ама лесно ми се прави,сега се надевам дека летово нема да врне оти ке бидам смешки...ама па и виткана не ми е лоша само да ми порасне уште малку ке почекам...сепак фала за предлозите :*
     
  2. IvanaIvanchica

    IvanaIvanchica Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 април 2010
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    82
    Најчесто ја пеглам косата, но понекогаш знам и да ја навиткам. Исто знам и ако е премногу топло како до пред 1 недела само да ја измијам и да ја врзам, па сама од себе ми се витка. Исто зависи и од пригодата. :P
     
  3. garudamon

    garudamon Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    61
    Плетенки
     
  4. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Утре одам на фризер и ќе се шишам. Веќе не можам да носам мече на главата :D
     
  5. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.744
    Допаѓања:
    32.100
    Пол:
    Женски
    Косата ми е долга до под раменици и шишана степенасто.
     
  6. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    [​IMG]
    Вака нешто,само со подолги шишки. :)
     
  7. santa

    santa Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    132
    Допаѓања:
    7
    Рамна без шишки,ама во скоро време ке има :D
     
  8. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    [​IMG]

    Ваква ми е бојата на косата и должината. Значи косата ми е благо виткана. Порано ја пеглав а сега ја носам таква како на сликата. Понекогаш ги пуштам шишките малце на страна или ја фаќам во опавче на страна. Во главно косата ми е слична како на Cheryl Cole
     
  9. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Ејј, откако се ишишав, неам пишано на темава...
    Епа сега ми е косата до над рамена и ми е уште повиткана од порано.
     
  10. zvezdakoska

    zvezdakoska Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    60
    Најчесто во репче со пеглани шишки. повеќе ја виткам отколку што ја пеглам. А инаку ми е па прилично долга со кратки шишки (до веѓи)и целосно во иста должина. А и во последно време со плетенчиња.
     
  11. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    [​IMG]
    Ваква и многу си ја сакам :inlove:
     
  12. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Ваква фризурка имам сега,дури иста :)
    [​IMG]
     
  13. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.074
    Допаѓања:
    6.692
    Пол:
    Женски
  14. Lil-bitch

    Lil-bitch Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2010
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    22
    значи до сега ја горев со пегли, феној, фигара и што уште не.... и се каам заради тоа, бидејќи порано мн брзо ми растеше косата, а сега... :( моментално само редам витлери и ги прочешлувам локните или ја туткам со пена/гел. обожавам кога ќе добијам брановидна форма и волумен или благи локни хехе :P

    [​IMG]

    вака слично, само прам страничен патец и имам црвена коса :D
     
  15. CherryBerry

    CherryBerry Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2010
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    132
    Мене ми е скрос ненормална.Природно ми е виткана,темно-кафеава со некојси златен отсјај :^) .Порано ми беше некаде под рамена и ми беше како афро :@ а сега ми е дури педа над задникот.Па научив дека кога е пократка уште повиткана ми е па затоа си ја пуштив и сега не би можела никогаш да се замислам со пократка коса.Од многу чешлање,малтретирање,врзување и не знам што уште друго за да не се витка толку(сакам да избегнам да ја пеглам зошто и онака ми е доста сува и ми се електризира па и повеќе се оштетува)сега ми е така доста брановита како на Ванеса Хаџинс,ама ако не и правам ништо или само со пена тогаш ми е ко на Шакира :rofl: Секогаш кога е влазно надвор веднаш ми се бушави па затоа тогаш само ќе ја завиткам во една локна и после кога ќе ја разделам имам локни како порцеланските кукли :rofl: ама барем ми е посредена и поспласната.Многу мразам што ми е виткана бидејќи ми се електризира па така да дури и ако ја средувам со саати после изгледа како запуштена.Мразам кога некој ќе ми каже:"се чешлаш?" :@ Како јас да не сакам да изгледам средено.Многу ми се свиѓа кога ми е права ама одма ми се бушави и добива одвратен волумен и личи на тријаголник или како Хагрид од Хари Потер само доста подолга :rofl: Единствено ако ставам восок или некоја крема за сува коса нема да се елекртизира,па после и кило лак па да добијам резултат :@
     
  16. Chika-Boom

    Chika-Boom Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2010
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    6
    Јас обожавам да експериментирам со мојата коса и досега сум ја носела секако значи за бојата на косата најпрвин ми беше плава(бела) потоа кафена,нијансирана и сеа сум црна :D Решив малку да ја одморам и затоа сеа ми е црна, понекогаш ја пеглам или ја виткам(битно мора да ми биде средена) не ја оставам така :) само со фарбањето што понамалив малку :)
    Формата и должината ми е како на сликата .
     

    Прикачени фајлови:

  17. womaninwhite

    womaninwhite Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2010
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    13
    Асиметрично, нешто како Ријана на Umbrella и Викторија Бекам. : )
    Сум имала и виткана и права, и долга и кратка коса и многу сакам да експериментирам со неа. ;)
     
  18. yawn

    yawn Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    697
    Допаѓања:
    699
    Имааам ептеееен виткана коса,ко на некоја кукла :D .. Не сакам да ја пеглам,само си правам некои фризурички со шнолки,и обожавам да носам перики ,дома ги имам различни црвена,плава,костенлива (природни се)...Сакам големи промени,а да не трошам многу време и да не ја уништувам мојата афро фризуричка :D .Раат се периките,али на лето богами тешко е да опстаниш :D
     
  19. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Пред некое време се шишав . Цел живот имав степен а сега право ја ишишав и шишки на страна носам . Т.е во последно време со шнола ги фаќам .Правецот на страна ми беше ама сега на го наместив и поинтересно ми е . Имам природно плава коса , употребував некои колор шампони , и бетер си ја направив . Ама си ја оправувам полека .
     
  20. VSGLV

    VSGLV Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Мојата коса е со средна висина степенеста,а малку виткана,Многу ретко ја пеглам и не сакам да ми експериментираат со мојата коса.Секогас ја носам пуштена и едноставно речено си ја обожавам....Не би ја сменила за ништо :rofl: 8)
    http://g-ecx.images-amazon.com/images/G ... yle_03.jpg