Форумџика на годината 2020

Какви заштитни маски користите?

Дискусија во 'Коронавирус' започната од Luciferka, 30 октомври 2020.

 1. Vitaly

  Vitaly Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  2.593
  Допаѓања:
  4.598
  Пол:
  Машки
  Најобична медицинска или памучна, каква ми дојде при рака бидејќи маска носам само кога влегувам во продавница.
   
  На prominent, Аргентина * и edna_malecka им се допаѓа ова.
 2. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  10.170
  Допаѓања:
  54.453
  Картонска, испечатен ликот на Филипче од моментот во собрание кога се кара со тој од ВМРО дека не носи маска.
  Во вторник, четврток и сабота ја менувам со исто таква ама со ликот на Оли, преземена од моментот кога држи говор на самитот на СДСМ, ден пред симтоми.
   
  На thelittle17, fana, GirlRose и 10 други им се допаѓа ова.
 3. SelenaGomez

  SelenaGomez Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  324
  Допаѓања:
  839
  Пол:
  Женски
  Јас користам KN95 од јуни месец, ја перам одвреме на време и ја користам максимум месец па купувам нова.
   
 4. Alisa22

  Alisa22 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.869
  Допаѓања:
  10.658
  Пол:
  Женски
  kn95 одозгора хируршка и уште една платнена одозгора , не сакам да ризикувам . Не излегувам често туку само кога морам .
   
 5. kristina.k

  kristina.k Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  4.792
  Допаѓања:
  23.061
  Пол:
  Женски
  Денес беше мм за брис, тој што зема брисеви нормално со целосна опрема, а тој што запишува податоци носел само н95 маска.
  За нив не знам што е точно негде пишува да се дезинфицираат со алкохол, негде дека не смее со алкохол само со 3% хидроген. Јас планирам да ги прскам со хидроген и да ги оставам надвор по 2-3 дена.
   
 6. smooch

  smooch Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  3.415
  Пол:
  Женски
  Од каде ги купувате KN95? И колку?
  Скоро секаде се со различна цена и пакување.
  Овие дали се "вистински"?
  FB_IMG_1604316482205.jpg
   
 7. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  4.285
  Допаѓања:
  31.146
  Пол:
  Женски
  Јас сега порачав од тука, 75 една, беспчатна достава имаат во Скопје, во еурофарм се 85 една ама се гостиварско производство. Screenshot_20201102-132344_Facebook.jpg
   
  На smooch му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Ahoy

  Ahoy Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  3.846
  Допаѓања:
  14.281
  Пол:
  Машки
  Од Зегин, 75 ден.

  Инаку користам најчесто хируршка, KN95 скоро никогаш затоа што најчесто сум сам, надвор.
   
  На smooch му/ѝ се допаѓа ова.
 9. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  5.347
  Допаѓања:
  48.354
  Пол:
  Женски
  Најчесто користам хируршки и платнени.
   
 10. tigerlady

  tigerlady Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  1.591
  Допаѓања:
  5.161
  Секојдневно, најмногу платнени, од два-три слоја. После секое носење перење, сушење, прскање со алкохол. КН95 на точка кога сум гледам да ја носам и цел ден кога знам дека ќе сум излезена. Не ми е ова секој ден пракса, па после носење исто дезинфекција со алкохол и некој ден да си отстои.
   
 11. Mia Fuentes

  Mia Fuentes Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2019
  Пораки:
  290
  Допаѓања:
  918
  Пол:
  Женски
  Како правилно се дезинфицираат Н95 маските? Сите гледам различно ги одржуваат. Јас користам трослојни платнени, ако користам јавен превоз плус и марама околу маската.
   
  На K7M10J му/ѝ се допаѓа ова.
 12. rainbow_bb

  rainbow_bb Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2020
  Пораки:
  249
  Допаѓања:
  667
  хируршки за еднократна употреба ама во план ми е да си земам (к)н95 ради дополнителна заштита од загадување. користев такви на почетокот од пандемијата додека не ги потрошив часовите и ги дезинфицирав само со печење на сонце. шубе ми беше да ги прскам со дезинтал, да не го вдишувам отпосле алкохолот. :/
   
 13. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  6.175
  Допаѓања:
  143.156
  FB_IMG_1604345332233.jpg Овие добри ли се?
  Страв ми е само со платнена.
  На син ми зедов една дупла платнена, сега не знам каква плус да земам.
   
 14. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.327
  Допаѓања:
  75.648
  Пол:
  Женски
  Нашиве се исти вакви, ги препознав по логото. Само што од аптека ги купил дечко ми. Ваљда се океј :|, јас само такви носам.
   
  На cresa-jagoda и JuLleE им се допаѓа ова.
 15. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  4.285
  Допаѓања:
  31.146
  Пол:
  Женски
  Добри се, имам вакви, понапред пишав каде се поевтини ,кутија е 300.
   
  На cresa-jagoda и JuLleE им се допаѓа ова.
 16. mareane

  mareane Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  805
  Допаѓања:
  152.132
  Пол:
  Женски
  И јас користам сега вакви апоред мене добри се.Пробував со кашлање вака навидум не излегува ништо преку неа.Јас зедов 1 кутија 400 денари.
   
  На cresa-jagoda и JuLleE им се допаѓа ова.
 17. An-na

  An-na Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  4.354
  Допаѓања:
  25.637
  Пол:
  Женски
  За син ти можеш да земеш кн90 или кн95 детски. Ги има во КМ медикал, а и на Групер имаат онлајн продавница.
   
 18. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  6.175
  Допаѓања:
  143.156
  Се плаќа ли достава?
  Гледам и детски имаат, 600 денари се.
   
 19. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  6.175
  Допаѓања:
  143.156
  Имаат на фб?
  Ај сега ќе видам.
   
 20. An-na

  An-na Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  4.354
  Допаѓања:
  25.637
  Пол:
  Женски
  На JuLleE му/ѝ се допаѓа ова.