Форумџика на годината 2020

Какви заштитни маски користите?

Дискусија во 'Коронавирус' започната од Luciferka, 30 октомври 2020.

 1. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  6.175
  Допаѓања:
  143.156
  Мене ме стега од Еурофарм. Од Зегин ми е таман. Не те стега?

  Дали пред прва употреба ги дезинфицирaте?
  И на дете му зедов.
  Инаку во Зегин се 65 ден. Најефтини.
   
 2. NarCis@

  NarCis@ Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2018
  Пораки:
  3.622
  Допаѓања:
  79.334
  Пол:
  Женски
  Не, баш убаво ми легнува на лице. После подолго носење може ушите да ме здоболат, ама тоа од ластикот што е тесен. А на лице таман си е. Баш сакав од Зегин да ги пробам и црните, ќе одам деновиве да купам.
   
  На JuLleE му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Cherry333

  Cherry333 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јули 2019
  Пораки:
  1.922
  Допаѓања:
  5.542
  Пол:
  Женски
  Здраво. Ми купил мм ваква маска, платнена со филтер. Колку често се пере, сосе ова пластикава се пере, така? Затоа што не се вади..
   

  Прикачени фајлови:

 4. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  9.141
  Допаѓања:
  79.448
  Детево мое има такви маски.
  Ја перам во најжешка вода со млак дететргент.
   
 5. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  3.030
  Допаѓања:
  55.798
  Хируршки, за една употреба.
   
 6. Аргентина *

  Аргентина * Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  1.546
  Допаѓања:
  3.364
  Пол:
  Женски
  Платнени или хируршки, какви ќе начекам. Покрај тоа што ги перам маските, ги менувам по некој период, да не речат дека не внимавам.
  Инаку, во последно време почнав да заборавам на маската, се случи 2-3 пати да излезам без, па кога ќе ги видам другите луѓе надвор, ми текнува и се враќам.