1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Какво е чуството кога навистина си заљубен?

Дискусија во 'Врски' започната од meredith, 11 јануари 2010.

 1. meredith

  meredith Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  363
  Допаѓања:
  78
  Може ќе ви звучи глупо но сакам да знам каково е чуството кога навистина си заљубен.Дали се тие некои посебни чуства како пеперутки во стомакот или др. разни работи.Или тоа не е ништо посебно.Пишете.....
   
 2. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  618
  Пол:
  Женски
  kakvo e toa nemoze da se opise toa samo mozes da go pocustvuvas, a koga ke go pocustvuvas ke svatis deka ustvari si tolku zaljubena u nego sto ti doaga da go gusnes da go izedes za da stane del od tebe i da ne mora da se oddeluvas od nego ni 1 sek. :lol:
   
 3. meredith

  meredith Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  363
  Допаѓања:
  78
  ОК.Благодарам на твоето мислење пеперутка
   
 4. Paranormal

  Paranormal Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2010
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  18
  Се сложувам дека чувството на љубов не може да се опише...само може да се почувствува во секој дел на телото....се чувствуваш најубаво кога си вљубен едноставно прекрасно е нема зборови со кои би го опишала тоа.....најпросто кажано секој што го почувствувал знае како е а тој што не го почувствувал може да се запрашува какво е....Поззче до тебе и се надевам дека ке ти се случи и тебе нешто такво убавкооо :* :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
   
 5. g13

  g13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  2
  Cuvstvoto e prekrasno, no najtesko e ako ljubovta da ne ti e vozvratena... :)
   
 6. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  97
  Преубаво е да сакаш и да бидеш сакам :inlove:
   
 7. zvezdakoska

  zvezdakoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  60
  Прекрасно е кога ќе се заљубиш. Јас сум ги почувствувала тие пеперутки во стомакот, секогаш се чувствуваш убаво кога и во негово друштво, па мислиш на него т.е. на се поврзано со него, по цели денови.Па сакаш целото време да го поминуваш со него. Прекрасно е па и кога ти е возвратено :inlove: :inlove: Ах, таа љубов :D
   
 8. anickata

  anickata Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  73
  прекрасно е што нема зборови да се опише :$ сега во моментов сум и сум пресреќнааа :inlove: :inlove: :*
   
 9. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.453
  Пол:
  Женски
  Еве вака :D

  <object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/SEbCGoCRLu8&amp;hl=en_US&amp;fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/SEbCGoCRLu8&amp;hl=en_US&amp;fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>
   
 10. Koketa

  Koketa Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  7
  Секако,заљубеноста не може да се опише со зборови освен да се почуствува на своја кожа...
  Но според мене секогаш кога сум заљубена тоа е еден од моите најубави периоди :)
  Нон стоп насмеана сум и го имам така наречениот ефект ,,The Shine in my Eyes'' ...едноставно очите ми блескаат и секој може да ме познае дека сум лудоо вљубена а пеперутки во стомак така кога ќе се појави изненадено пред мене :)
  Ахх љубовв никогаш доста .... :$
   
 11. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.453
  Пол:
  Женски
  Исто како кога ти студи , ти се ежат влакненцата и брадавиците и се што сакаш е некој да те гушне ;)
   
 12. malecka.16

  malecka.16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2010
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  21
  Преубаво.. неописливо! Само мислиш на него, ти фали ако сте се разделиле пред 5минути и се што сакаш е да го гушкаш цело време :) :)
   
  На tallyweijl и Vladus им се допаѓа ова.
 13. zvezdakoska

  zvezdakoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  60
  и плус денеска за прв пат почнаа и раце и нозе да ми се тресат и почнав да се потам и намовнав уууф. И сватив дека го сакам :inlove:
   
 14. Malechk0

  Malechk0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  510
  Допаѓања:
  87
  Преубаво.. На почетокот одбивав да признаам дека ми се свиѓа.. Не сакав да кажам. Но на крај сватив дека сум се заљубила во него.. :inlove: :inlove:
  Сакаш постојано да си со него, да те гушне, баци.. Цело време мислиш на него :inlove: :inlove:
  си замислуваш иднина.. а да грч во стомакк. Најубаво нешто :P Пеперутки..
  ма не знам веќе како да опишам, најубавооооо чувство :) особено ако љубовта е возвратена.. :*
  ахххххх.. :inlove: :inlove: :inlove:
   
 15. Silverty

  Silverty Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2009
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  2
  Ви се восхитувам кога ве слушам..Одамна го немам почувствувано тој филинг.Јас еднаш ја најдов мојата љубов и засекогаш ја изгубив :((
   
 16. zvezdakoska

  zvezdakoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  60
  На 16 години ја пронајде и ја изгуби? Па срц бе цел живот е пред тебе како можеш да го кажуваш тоа. Ако не биднало не ви било судено но тоа не значи дека никогаш повеќе нема да се заљубиш . Ајде главата горе, ќе биде и тоа :*
   
 17. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.080
  Допаѓања:
  6.747
  Пол:
  Женски
  Мислам исто како и другите корисници,љубовта навистина не може да се опише се зборови туку со дела.
  Да си заљубен во никого значи да си ги прифатил неговите маани,да го сакаш таков како што е,да немаш срце да го повредиш,да сакаш другиот да биде среќен и задоволен.Да сакаш значи да не се инаетиш и да не повредуваш,да сакаш значи да се бориш за личноста што ја сакаш,да и го усреќуваш секој ден,да правиш обичните нешта да изгледаат убави.Да правиш секој момент да биде прекрасен и незаборавен. :)

  И сакам да кажам дека љубовта нема граници.Не мора да има некоја одредена возраст кога се чувствува првата вистинска љубов.Не мора да значи дека мора да се биде постар за да се осети љубов.
   
  На мкд98 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. sunymoon

  sunymoon Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  Љубовта е единствената сила која може да го воздигне човекот. Кога човк е заљубен лета од радост, очите му светкаат од среќа, за него ништо не е тешко, заборава на себе си и целосно е посветен на другиот, пријатни вибрации му минуваат низ телото и му доаѓа од дното на душата гласно да ги изговори зборовите Те сакам. Човекот не може да ја скрие љубовта. Да си заљубен/а е најубавото чувство што постои на земјата.
   
 19. girl12

  girl12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  43
  Ахх..
  Чуството е Прекрасноо !! :)
  И не се пеперутките во стомак тое е нешто многу повеке од тоа.
  Начи не можам да најдам толку убав збор што може да го опише тоа чуство.
  Треба да го почуствуваш на своја кожа за да знаеш какво е.
  А уште поубаво е кога љубовта ти е возвратена. :inlove:
  Кога ке се заљубите вистински ке вивнете во обалаци ааувв незнам како да ви опишам едноставно треба тоа да го почуствувате на своја кожа :)
   
 20. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.910
  Допаѓања:
  32.510
  Пол:
  Женски
  Прекрасно е чувството кога си заљубен. Постојано мислиш на него, ти недостига, едвај чекаш да го видиш, да го гушнеш, да го бакнеш. Сакаш да си постојано покрај него.