1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Какво е чуството кога навистина си заљубен?

Дискусија во 'Врски' започната од meredith, 11 јануари 2010.

  1. blueberry93

    blueberry93 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.660
    Допаѓања:
    4.474
    Не мора ни да го бакнам, не мора ни да разговараме 3 саати на најразлични теми затоа што никогаш не осеќам недостаток на љубов или монотонија. Уживаме во секој момент, уживаме и во тишината, па ќе ме гушне да го осетам најголемиот спокoj и треперење. :inlove::hug::sun:
     
  2. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    Тоа чуство пред се треба да биде обострано за да и ние како поединка го почуствуваме интезитетот на истото.

    Чуството на заљубеност е најсилната и најмоќната емоција за човековото постоење.

    Смислата на животот помеѓу двајца партнери е кога од една душа и тело соединуваме две.

    Да се љуби и да се има особа покрај себе значи ек на животот, значи духовно и физичко сплотување на двајца кои секогаш се спремни да живејат, да се борат и да чуствуваат еден за друг.
     
  3. SanjaStanic

    SanjaStanic Активен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2016
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    104
    Пол:
    Женски
    Jas sum zaljubena vo prijatel moj ;(. Odamna se poznavame kako prijsteli za sex :D, a i mi e onaka prijstel non stop na tel, ova ona, ama sega po mnogu dolgo vreme gledam deka sum luda ustvari po nego. Mi fali sekoj negov povik na tel, oci itn.. Gadno e i nikad nema da mu kazam a i da mu kazam znam deka ne e obostano .. Ali toa e toa
     
  4. johnnys.girl

    johnnys.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2016
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    83
    среќна сум.
     
  5. Cinderfakinrella

    Cinderfakinrella Популарен член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2016
    Пораки:
    957
    Допаѓања:
    7.433
    Пол:
    Женски
    Седмо небо, растреперени дланки, пеперутки во стомак... Прекрасно чувство кое го доживувам секој ден :D
     
  6. Medicine25

    Medicine25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2016
    Пораки:
    278
    Допаѓања:
    1.540
    Пол:
    Женски
    Катастрофално болно ;(
     
  7. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.694
    Пол:
    Женски
    Лошо, мислам убаво е ахахах ама за мене е лошо, не се поднесувам себеси.Еднаш имам сакано и буквално тие 3 месеци не постоев, мозоков не ми работеше само него го мислеше, не учев, не можев да не го мислам, до сабајле сум седела будна да пратам кај е што праи, секое негово искачање ми беше стрес ( не ради други жени), не можев да јадам, го ставав на прво место
     
  8. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Чувството е преубаво ако љубовта е возвратена и ако личноста во која си заљубен е вистинската.
    Не знам стварно љубовта како да ја опишам со зборови за да доловам колку е преубава љубовта ама ова што го имам со него и цела таа заљубеност ми е најдобро што нешто ми се случило.
    Среќна сум, ме радуваат и ситници од тип добро утро порака и тоа и по толку години заедно. Прекрасно чувство е, таа среќа кога ќе го видиш, заеднички моменти и спомени, кога планирате нешто заедно, па така нешто ќе те потсети на него кога си некаде па се смешкаш неприметно ко будала на сред улица.
    :inlove:
     
    На cresa-jagoda и Feminka22 им се допаѓа ова.
  9. prominent

    prominent Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2014
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    61.219
    Се намалува потребата за спиење, се појавува блага хиперактивност. Сите негативности како да изчезнуваат, затоа се вели дека го гледаме светот низ розеви очила. И навистина е така. Стануваме весели, енергични, полетни. Во се' ја гледаме убавата страна затоа што во нас се најубавите емоции, па ги пренесуваме и на сите околу нас :inlove:
    Јас конкретно не можам да спијам, зборувам повеќе и имам огромна мотивација, се чувствувам како да можам да постигнам се' и ништо не ми е тешко:inlove: Но истовремено ми паѓа концентрацијата за работа... Постојано сум насмеана, дури и кога одам пешки некаде ми се случува да се сетам на некоја заедничка случка, па сигурно изгледа малку глупаво што се смеам сама :lol:
     
    На Beautiful_girl.., cresa-jagoda и Lavender4 им се допаѓа ова.
  10. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.948
    Пол:
    Женски
    Ќе почувствуваш дека мозок веќе не ти работи
     
    На Shelby и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  11. Kasiopaja221

    Kasiopaja221 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2021
    Пораки:
    2.862
    Допаѓања:
    41.272
    Пол:
    Женски
    Сите сетила ти работат со полна пареа....
     
  12. Puellapulchra

    Puellapulchra Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 август 2022
    Пораки:
    2.021
    Допаѓања:
    6.015
    Пол:
    Женски
    И боли, и е убаво во исто време. Вакво ми беше чувството кога прв пат се заљубив.
     
  13. Beautiful Dreams

    Beautiful Dreams Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2022
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    1.928
    Пол:
    Женски
    Свесна си само за добрите страни на љубовта,додека има и многу лоши.
     
    На Anah му/ѝ се допаѓа ова.