1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Какво кафе пиете?

Дискусија во 'Канта' започната од supermenka, 16 ноември 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. supermenka

  supermenka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2010
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  6
  Турско, инстант, еспресо, капучино, матено, нематено, благо, горко... ајде кафеџии :)
   
 2. tsunami

  tsunami Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Еве јас како прва кафеџика да ја почнам темата на Суперменка
  Јас пијам само едно кафе на ден - турско со 3 лажици шекер, другиве сум ги пробала горе долу сите но ми се многу јаки и затоа и не ги пијам значи многу подобро ми е да пијам Несквик и Цедевита отколку нескафе, шејкови, капучино.... :lol:
   
 3. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
 4. supermenka

  supermenka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2010
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  6
  живти кафеџиката :D ;)
   
 5. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.049
 6. supermenka

  supermenka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2010
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  6
  не, не сум слепа „паметнице“, само има разлика меѓу преферира и пие, исто ко што ја можда преферирам да живеам на хаваи, а живеам у македонија, има луѓе што сакаат можда нескафе да пијат, ама пијат турско на пример, заради сплет на околности
   
 7. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.450
  Пол:
  Женски
  Е сега supermenka и ти ептен влезе у детаљи, ај сега ште една да отвориме тема КАКВО КАФЕ САКАТЕ ДА ПИЕТЕ ? Пошто нели има разлика од преферирате до сакате , па ќе отвориме и КАКВО КАФЕ ВИ СЕ ПИЕ или ВИ СЕ ПИЕ КАФЕ? А КАКВО ?

  Има ваква тема , ПРИФАТИ :!:
   
 8. tsunami

  tsunami Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Девојки што се замарате со кафево и како треба да гласи темава. Кој какво си пие нека си пие, и што па мора јавно да се дискутира на оваа тема.
  Дајте други некои теми оваа не е воопшто интересна-барем за мене можеби дека сум ,,страшна кафеџика,, :lol:
   
 9. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.049
  КЉУЧ :^)
   
  На Bokicka му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Темата е заклучена затоа што е дупла.
  И се извинувам што доцна ја заклучувам, ама немав можност.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.