1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Какво момче имате, а какво сте сакале да имате?

Дискусија во 'Врски' започната од ma4o4female, 16 јули 2010.

 1. ma4o4female

  ma4o4female Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  482
  Допаѓања:
  352
  Значи темата е какво е вашето сегашно момче, а за какво сте вие мечтаеле. Еве на пример јас од секогаш сум сакала високи, црни и полнички машки, а до сега сум добивала само слаби на моја висина и смеѓи... Би сакала да ги слушнам вашите искуства!!! ;)
   
 2. barbiegirl

  barbiegirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  49
  Што е можно повисок, црн, згоден. Само толку... Ххх... Ама скромно :lol:
  Ааа до сега со ваков опис тук таму по некој ама ништо сериозно. Таман ќе си го најдам по мерка и оп нешто ќе зезне работа... Ама среќа!! :rofl:
   
  На zara му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Ratchiiii

  Ratchiiii Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Одсекогаш сум мечтаела за високо момче со светла коса и светли очи... Кога отидов во Германија скоро сите момчиња со чисто германско потекло беа такви... Но сепак еден беше вистински... и среќа еве веќе две години сме заедно :)
   
 4. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.662
  Допаѓања:
  196.358
  Пол:
  Женски
  Хехех.. доста често слушав од постарите дека во животот не добиваш она што го сакаш. Карактерно, типов е горе-долу се што сакав, освен она што ми пречи понекогаш - а тоа е дека постојано е во центар на внимание, сакал-нејќел (изгледа таква ѕвезда има :wasntme: ). А физички - да беше малку повисок и со потемен тен...
   
 5. srculka

  srculka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2010
  Пораки:
  582
  Допаѓања:
  169
  јас сакав некој на изглед како црногорец те. висок ..ама не со многу црн тен и сакав со зелени очи...
  и па ми се погоди висок со добро тело каков што сакав..само многу му е црн тенот и има кафеави очи...
  Макар додека бевме другари ми кажуваја дека ме бендисувал ..и тогаш секогаш велев:Јас со него нема шанси!!!
  и така на гла ми дојде :rofl: :rofl: :rofl:
   
 6. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.588
  Јас отсекогаш сакав да имам некој зборлест како мене, да си дрндаме заедно, :talk: близу хистеричен и енергичен (пак како мене :lol: ), мислев дека така ќе се пронајдеме на иста бранова должина. И постојано велев - само нека е паметен, ама не бубалица паметен :D (леле желбиве, не може ни да се нацрта) :D И црнокос задолжително, русокоси машки не сакам. :)
  И така сега... Црнокос со убави раце, екстра паметен и интелигентен (дури повеќе и од мене :P ), ама од енергичен, близу хистеричен, НИШТО. Ладнокрвен, мирен, не многу зборлест. Работава - Флегматик VS. Сангвиник... И јас победувам бре! ]:) :D
   
 7. smartass

  smartass Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  7
  Имам каков што сакам да имам :) :) Смеѓ,зелени очи,широки рамења,згоден,преубава уста :angel: :angel: Само може да е малку повисок и повеке спортски тип :D
   
 8. malecka.16

  malecka.16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2010
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  21
  Имам преубав дечко, црн, висок ( како мене таман :D ), кафени очи, преубава уста, развиено тело... абе срцка, само што ме изнервира премногу па изгледа ќе раскинеме кога ќе се врати од одмор, ама ај ова не е за тука :)
   
 9. ma4o4female

  ma4o4female Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  482
  Допаѓања:
  352
  лелелел...а зошто јас уште не можам да го најдам тоа што сакам? Ми велат секогаш ти доаѓа опозит значи нешто сосема спротивно од тоа што сакаш :( ајде па можеби уште не сум го сретнала вистинскиот :) :P
   
 10. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  јас што барам тоа си наоѓам...
  барав дечко со потемен тен,со црна коса,со зелени очи,( на овој мојоти па и закосени му се како кинесче е )и ште некој други работи и се најдов баш таков од глава до пети,малку ми беше да тешко да се приспособам на неговиот ритам на живеење ама сега тој се приспособи на мојот... :wasntme:
   
 11. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  579
  Немам дечко. но се гледам со еден тип чисто онака , не знам ни сама зошто, ај да имавме секс ке кажев за тоа е. али не е. Тој е онака за мене правиот, секогаш сум сакала да имам таков дечко, не зборам физички, туку карактерно. Неговото однесување спрема мене, како ме пази, чува штити, ме теши кога ми е тешко, ако може да помогне вфо нешто помага, би дошол и на крај на светот ако го викнам знам....само јас сум глупа што не сакам врска, не само со него туку со никој не сакам сега врска.
   
 12. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Не сакам плави машки , одбивни ми се , уште па со долга коса :tmi: Сакав црн , со зелени очи . Таков и си добив . Да не сакав таков , немаше сеа да сум со него . За карактер таков сакав , таков и си најдов :)
   
 13. mysterious

  mysterious Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  1.491
  Допаѓања:
  2.660
  Тој беше ..Скоро совршен.. :inlove:
  Ах убав мој...Штета што имаше ваква дивина како мене,да ја чуваш,и да направиш девојка од неа...
  Немам никакво момче моментално... ;)
  Но сакам...Не толку висок,црн..Со преубава насмевка и скромен..
  Спуштен на земјата,но и не да се омаловажува себеси...
  Да ме почитува! Почитта е најважна! :)
  Другото,би го прифатила...Не би се трудела да го сменам,дека тоа машките најмногу го мразат!
  Само уште да го сретнам...
  :?: :inlove:
   
 14. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.490
  Допаѓања:
  64.079
  Пол:
  Женски
  Карактерно се што најдов барав. Физички... Што знам, би сакала да беше малку покрупен и помускулест :)
   
 15. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  4.148
  Допаѓања:
  5.444
  Пол:
  Женски
  отсекогаш сум сакала некој со зелени ,плави очи и црна, кафеава коса на страна ..
  а секогаш имам со кафеава кратка коса и кафеави очиња :rofl:
   
 16. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Отсекогаш сум сакала плави :$ А мојов е смеѓ, не плав. :lol: И отсекогаш сум сакала машки со убави раце и нозе, не криви, тоа го имам на него. И отсекогаш сум сакала машки кои знаат и да заплачат (не лигав де, туку онака кога има убедлива причина да не се срамат да пуштат солза) :$ :lol: Ете тоа.
   
 17. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  14.982
  Допаѓања:
  28.959
  Пол:
  Женски
  Сакав да имам слаб дечко и да биде пола глава повисок од мене, а имам крупен дечко и глава и пол повисок од мене.
   
 18. Paranormal

  Paranormal Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2010
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  18
  Јас што си барав тоа си најдов....Мојот принц си го замислував уште од мала со Кафеава коса и кафеави очи, а приоритет кај машкото што ке ми биде дечко ми беа ГоОолеми усни како моите.....Таков и си најдов, ама со мала грешка :lol: :lol: :lol: :lol: се шалам сакав дечко ми да е фудбалер, ама овој мојот преферира кошарка, а јас не поднесувам кошарка, ама нема врска тоа си го обожавам :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
   
 19. cupidsarow

  cupidsarow Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2010
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  13
  imam taka sredno graden decko kafeava kratka kosa kafeavi oci ...fudbaler i muzicar inace ..:P bi sakala da e pomuskulest taka ..:D a najmnogu sakam plav decko ili smeg ne crn kako mojot ..ama se takvi dobivam na krajot:D i bi sakala nekoi karakterni osobini da smeni ama aren mi e ..:D
   
 20. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.084
  Пол:
  Женски
  мојот идеален маж тотално се поклопува со овој што го имам сега
  и физички и психички ..како што гледам си го најдов "вистинскиот" :inlove: