1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Какво момче имате, а какво сте сакале да имате?

Дискусија во 'Врски' започната од ma4o4female, 16 јули 2010.

  1. SwanMay

    SwanMay Популарен член

    Се зачлени на:
    28 април 2011
    Пораки:
    855
    Допаѓања:
    4.674
    Пол:
    Женски
    Коса - strawberry blond и сини очи, 185 cm висок, а толку нежен и заштитнички кон мене :l::l::l: таков сакав, таков имам :*
     
  2. Daydream

    Daydream Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2013
    Пораки:
    1.682
    Допаѓања:
    6.469
    Пол:
    Женски
    Баш тоа што секогаш го замислував, го имам до мене. Гледано од секој аспект и до најситен детал. Да не беше тоа што посакував, немаше ни да биде до мене. Не се задоволувам со помалку од моите желби. Тоа што сакав, тоа си најдов.
     
    На loveme-4ever му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Happy_Girl

    Happy_Girl Нов член

    Се зачлени на:
    1 март 2015
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    od sekogas sum posakuvala nekoj sto kje znae da me saka i da me ceni...posle 2 neuspeni vrski konecno go imam najsvetoto nesto do mene ...ma on e srcka sto bi pravela bez nego ne sakam ni da zamislam....(facepalm):^)
     
  4. Ulove

    Ulove Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 април 2015
    Пораки:
    172
    Допаѓања:
    96
    Пол:
    Женски
    Искрено незнам....Сакам некој што ќе ме сака.цени.чува но пред се да не ме контролира премногу,бидејќи сум имала и таков кој се сака по негово,забранува да зборувам со други машки,но едноставно неможев да се помирам со тоа истрпев месец така но ми пукна филмот и раскинав...Родителите не ми забрануваат,нема ни тој!
     
    На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.048
    Допаѓања:
    76.040
    Пол:
    Женски
    Сум сакала дечко со долга коса, металец, црн со светли очи. Сега сум со дечко кој е плав, со светли очи и со кратка коса, делумно металец :lol: А што се однесува до внатрешноста, овој сега е и повеќе од она што сум го сакала и барала кај едно машко. Го имам заслужено :angel:
     
    На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Samara Morgan

    Samara Morgan Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2014
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    117
    Пол:
    Женски
    Висок, црна коса, зелени очи, со големи усни, рапер... А сегашниот дечко..црн, малку повисок од мене, кафеаво зелени очи.. не би го менувала... како првиот познавам таков излегувавме ама се крева, се занесува... СОВРШЕН БЕЗ ПОНАШАЊЕ.. Не би го менувала сегашниот за никој, ниту за СОВРШЕНИОВ БЕЗ ПОНАШАЊЕ...
     
  7. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.534
    Допаѓања:
    155.425
    Пол:
    Женски
    Физички:
    Прво:
    upload_2015-12-23_17-15-34.png
    Второ:
    upload_2015-12-23_17-18-6.png
    Трето:
    upload_2015-12-23_17-19-18.png

    И од тие три омилени опции испадна да биди првата (најсаканата), само без тетоважите.
    Абе сон :inlove:
     
  8. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Сакав многу малку да е повисок од мене, црна коса , темен тен и кафени очи. Таков и си добив, на почетокот имаше долги шишки од десната страна ама со тек на време го убедив и сеа си има нормална кратка машка фризура :D
    Не дека е моj, ама наjубав е :P
     
  9. Sahlene

    Sahlene Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2015
    Пораки:
    910
    Допаѓања:
    1.219
    Пол:
    Женски
    Најчесто секој го добива она што го заслужува и го сака. Ако не си задоволен со сегашноста, работиш на тоа да бидеш во иднина.
    За се е така во животот, не само за момче :D
     
  10. MarSekovska

    MarSekovska Активен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2016
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    95
    Пол:
    Женски
    Сакав дечко со кафеава коса зелени очиња да е повисок од мене да гушка најсилно и да сака бескрајно :inlove: Таков и си го имам :inlove::$:angel:
     
  11. Bitch Z

    Bitch Z Нов член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2016
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Сакав дечко со зелени очи, со кафеава коса да биде повисок од мене. Да ме сака искрено, да ме гушка најсилно и исто така со мене да се однесува и како дечко и како брат..:) Таков и си имам :inlove::inlove:
     
    На krofnicka27 и Wahnsinn им се допаѓа ова.
  12. krofnicka27

    krofnicka27 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2016
    Пораки:
    810
    Допаѓања:
    12.565
    Пол:
    Женски
    Сакам плави, високи, со убаво тело и зелени очи ммм :$ И баш таков ми е дечкото (highfive)
     
  13. k.frosina

    k.frosina Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 август 2015
    Пораки:
    2.487
    Допаѓања:
    26.117
    Пол:
    Женски
    Баш таков каков што сакав да имам и на изглед а и во карактер што ми е побитно :inlove: