1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Какво момче имате, а какво сте сакале да имате?

Дискусија во 'Врски' започната од ma4o4female, 16 јули 2010.

  1. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    97
    Тоа што го сакам тоа и го имам...го сакам најмногу на свет и ме исполнува во секоја смисла на зборот...
     
  2. Marence.D

    Marence.D Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 август 2010
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    16
    Мојот сегашен црн и висоооок :) :inlove:
    A сум мечтаела по плаааави, со плави очиња... :rofl:
     
  3. martincencee

    martincencee Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2010
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    75
    Уште од тинејџерски денови така кога си зборевме со другарките за машки стално им тупев за мојата замисла за совршен дечко каков сакам да биде црн,висок со зелени оши и убаво згодно телце со мускулчиња(со мера)и таков и си најдов :D :D Не за џабе викаат тоа што посакуваш длабоко во себе еден ден ќе го привлечеш и ќе го дибиеш! :P
     
  4. LilMissBossy

    LilMissBossy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    203
    Отсекогаш сакам високи момци зошто и јас сум висока па преферирам барем пола глава да се повисоки од мене :lol: и таков и си имам :rofl: Смеѓ,повисок цела една глава од мене (1м и 90),плави очи и издефинирано тело со мускулчиња (не сакам билдеришта),спортист :D :D Има добар карактер,некогаш знае да биде многу ладен и да не попушта НООО што да правам кога токму такви ме привлекуваат - bad boys :D :D :D
     
  5. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.086
    Пол:
    Женски
    Јас добив наследник на Мајка Тереза ..некојси месија се замислува , ќе го спасува светот :tmi:
    Убавите работи и привилегиите ги добиваат сосема небитни луѓе , додека ние важните сме во заден план . Срамота !!! И хуманоста е штетна во голема доза :|
     
    На nela.oh му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.709
    Допаѓања:
    150.479
    Не знам,претпоставувам ради алфа карактерот и воопшто физичките предиспозиции,животнински размислував и создадов слика за маж кој ќе биде висок,крупен,не е важно која боја на очи и коса ќе има,со убав поглед,силни раце,убави дланки,убаво тело,силна,изразена вилица,борбен дух,амбициозен,склон кон учење на нови нешта,веројатно е врзано со можноста добро да заработува за да можеме да си го одржуваме дувлото и младенчињата еден ден.
    А каков најдов...нешто слично,му фали 2-3 сантими висина (незначително значи) и онаа амбициозност и борбеност му е смирена.Нечиј напор е очигледен и ќе речеш да,борбен е и амбициозен,а тука,не го гледаш,не знаеш што прави,смирен и сталожен е,мислев дека ми треба остен за да преземе нешто,а него само му требало да го оставиш,да му даваш идеи и да не му сметаш и од нигде никаде ќе излезе со пријатна новост.Единствено би му додала малце повеќе спонтаност.Физички сосема ми одговара,има убава градба дури и кога не вежба,има убав,пријатен лик,со убава насмевка и убави очи и еден ситен,неодолив детал кој не го издавам,а 90% од девојките одлепуваат на него. :D
    Дури и мислам дека добив многу повеќе отколку што сум си замислила во глава и сум очекувала.
     
  7. aNy-to

    aNy-to Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    394
    Отсекогаш сум сакала дечкото да ми биде со црна коса,темни очи и висок.
    Дечкото што го имам е со црна коса со црни очи и да висок е но би сакала да е повисок едно 5см повеќе,зошто кога носам штикли сме тука некаде.Но ништо страшно,супер ми е декото и друго ништо не би сменила кај него.
     
  8. MadeinHeaven

    MadeinHeaven Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    300
    Допаѓања:
    70
    Ако бараш вистинска љубов прво треба да заборавиш на онаа обичната просечната што до сега си ја чуствувала




    Го имам она што го сакам и ќе го сакам засекогаш не барам ништо повеќе или помалку горда сум на мојот уметник ! ве сакам :*
     
    На Paranormal му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Cokolatce95

    Cokolatce95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    321
    Допаѓања:
    131
    Оној кој отсекогаш сум сакала да го имам, онаков каков што уште од мала сум сонувала, сега го имам !
    Црна коса, темни очи, висок, згоден , паметен, романтичен, нежен, добар , интелегентен , со ептен убаво тело и слатка устичка :) ГО САКАМ <3 !
     
  10. TeddyGrey

    TeddyGrey Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    8.060
    Допаѓања:
    72.332
    Пол:
    Женски
    Ја сум жив пример, дека тоа што не го сакав ме снајде.
    секогаш кога опишував каков сакам да биде го опишував спротивно од тоа што го имам сега....
    а сакав висок, со права коса, крупен во раменици... е изгледа не сум сакала :)
     
  11. didija

    didija Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    222
    Допаѓања:
    118
    Го замислував висок ,доволно крупен за покрај него да изгледам баш женствено. Смеѓ, со пријатна насмевка(најважно е ова), паметен,духовит... Мора да биде заштитнички настроен, да знае да покаже кој е маж во куќа(меѓутоа со позитивни особини, без насилство и сл).
    И го немам ова до себе, сеуште го замислувам :lol:
     
    На ma4o4female му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Gunshine

    Gunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    818
    Допаѓања:
    666
    Сакам филозоф на млади години, џезер у душа.
    Ќе го добијам -кога тогаш.
     
  13. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Сакам само да е помалце комплициран, али ќе го средиме дур да ми стане дечко.
     
  14. cinderellce

    cinderellce Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    47
    Хм......од секогаш сум сакала смего плави машки со темен тен и зелени или плави очи со убава насмевка прилично високо,паметен,авантурист и со добра смисла за хумор.(пред некое време запознав еден тип што ги поседуваше 90% и повеке од овие особини ама го запознав во погрешно време имам дечко :) )
    Моментално имам дечко повисок малце од мене црн со темен тен темни очи паметен е,ама нема ни а од авантурист, но сепак си го сакам :) :inlove:
     
  15. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Сакам уметник или музичар, висок, со црна коса (или кратка или долга, да не биде средина со шишки никако :lol:) и очи со боја на мед, да не биде фенсер никако.Комплициран и мистериозен, паметен, романтичен, фин и со добра душа. Да ме сака и да го сакам.
    Не би било лошо и гитара да знае да свири. :rofl:
    Постои ист ваков, ама е untouchable, т.е. не сум се ни потрудила. :lol:

    А да, не сакам да биде со „напрчен нос“, во стил: „Можам да ја имам секоја што ќе ја посакам“ и по него да трчаат сите. Односно не сакам да е главен фраер у маало. :)
     
    На StarryEyed му/ѝ се допаѓа ова.
  16. t.a.m.a.r.a

    t.a.m.a.r.a Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    5
    немам никакво, а сакам боем, хедонист.. уметничка душа по можност ама со реален пристап кон секојдневието. пушач, неверник ии по можност солидно образован :)
     
  17. Gunshine

    Gunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    818
    Допаѓања:
    666
    Тамара и Вајлд, кажаа се она што мене ме мрзеше да кажам.
    Ете тоа..
    И има еден таков, ама глупава јас...
     
  18. Sweety-Tweety

    Sweety-Tweety Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    994
    Допаѓања:
    500
    Си замислував дечко кој не е превисок (во однос на мене), изразито црн,нејќам плави момци, со светли очи, снажен и остроумен, културен и образован, разговорлив и блесав, дете заробено во зрело машко тело, со неодолива насмевка и силно изразена смисла за хумор, романтичен, креативец, музикален, да знае да танцува...
    Е сега, она што го најдов и го имам покрај себе не е баш она што го замислував - висок е со темни очи, не е дрдорко како мене, креативен, образован дури и повеќе од очекуваното, сака филозофија и историја, не е романтичен како што јас посакувам понекогаш, кога детето од него излегува на површина тогаш е најсладок на свет, не е музикален и не знае да танцува. Сепак го сакам најмногу на свет, а и брзо учи :D
     
  19. Mimush

    Mimush Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2010
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    3
    Jas imam momce na moja vozrast e i se mi se dopaga kaj nego osven negovoto burno reagiranje na nekoi sitnici :( :(
    Nz dali da sekogas da preminuvam preku toa toj da vika pred mene za nekoi negovi problemi i da go tesam ili da mu kazam deka toa mene mi smeta.....
    OK toa e samo mala sitnica vazno e da postoi ljubov a problemite i nesoglasuvanjata se samo propratini raboti koi ja zacinuvaat vrskata... :) :) :)
     
  20. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.131
    Допаѓања:
    88.390
    Пол:
    Женски
    Сакав висок, црн, со темен тен, крупен. Сакав сериозна личност, која сака кариера и успех. Борбен дух.
    Покрај мене имам не многу висок, смеѓ со темен тен, со добро тело. Воопшто не е сериозен, постојано сака да се шегува, да се смее и сите околу него да се насмеани. Не сака многу да се бори и да успее, ама знае дека мора. Можеби чека вистински момент.