1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Какво момче имате, а какво сте сакале да имате?

Дискусија во 'Врски' започната од ma4o4female, 16 јули 2010.

  1. Whatsername

    Whatsername Популарен член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2010
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    344
    Висок, црна коса со средна должина, зелени очи, светол тен, слаб и со добро тело. Рокер, уметничка душа, романтичен, да знае да свири на гитара, добродушен, интелигентен.

    Не сум сретнала никој ваков, а и сум скоро сигурна дека нема ни да сретнам. Многу сум пребирлива :lol:
     
  2. karenin

    karenin Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2010
    Пораки:
    1.426
    Допаѓања:
    2.170
    Си замислував висок, со темна коса и темен тен. Фудбалер/човек кој спортува, да не слуша некаква глупава музика, да има голема душа, да биде паметен и културен. Да има интуиција за нештата, да сака уметност и да си ги кажува директно своите мислења и желби. Да има доза на прљав ум ама со мерки. Да се смее секогаш, дури и во најтешките мигови. Да обожава да јаде.
    А си имам невидено мирен човек кој сака да се бориме (на зафрканција). Значи кога ми се испуштило да му кажам нешто што не треба не реагира никако, а внатре во срцето знам дека му е тешко. Тоа ме нервира невидено. Не сака спорт :(, но сака да јаде. Не сака да водиме љубов во природа, бидејќи сме си имале стан, пссссст. Малку не се смее постојано но јас па се смеам за двајцата. Другото скоро се ми е погодено.
     
    На Ruza.Ruzica му/ѝ се допаѓа ова.
  3. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
  4. TheCandy880

    TheCandy880 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    3.992
    Допаѓања:
    6.303
    Пол:
    Женски
    Немам момче,не сум ниту имала дечко..А посакувам некој со кого би се однесувала природно без срам,страв од тоа дали ке треснам некоја зелена дали ке се вклопам во муабетот или слично.
    А за надворешен изглед пааааааа......да има убавка така полу полна усна,повисок барем една глава од мене...нзззззззз......битно би ми било да можам да си бидам своја кога ке сум со него, и секако да си се сакаме т.е. привлекуваме да уживаме во заедничкото дружење :) АХХХХХХХХХххххх !!! само сон :?: :)
     
  5. Shila89

    Shila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2010
    Пораки:
    255
    Допаѓања:
    204
    Поубав, позгоден, подобар и да сакав немаше да најдам, не дека е мој ама.. :$ Висок, црна косичка, средно развиен, со најубави стомачни (добро сеа малце го пушти стомачето од пивцето ама не ми смета - имам што да штипам :lol: ), темни очиња, полно усте мх мх :inlove: најубави раце и прсти, стегнато г'зе, абе најубав ми е :* :* :* Се што сум сакала и сакам он го поседува, од изглед до карактер :$
     
  6. TheOne

    TheOne Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2010
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    5
    добар, да слушаме иста музика, да свири на гитара, културен, паметен, начитан, филмоман, да ме сака, да ме цени, да ме почитува, да ме гледа како нешто најважно за него...
    физички: виткана коса, повисок од мене, да не биде премногу слаб, ни премногу дебел...

    го имам :$
     
  7. Gunshine

    Gunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    818
    Допаѓања:
    666
    Епа... не е нешто сериозно... али ај да кажеме...

    Тивок е, флегматичен, се док не го бацам позади уво, не го фатам за бут и не му дишам (буквално) во врат. Тогаш се буди тоа животинско во него и спас ми нема. И таков е силен, висок и има големи раце. Моите во споредба со неговите се... ништо. И прекрасен е. Не знае да искажува чувства, ама се привикнува полека... и страствен е -многу. И фин е со тоа гитарата, права уметничка душа. И IQ-то му е високо, бајаѓи високо. Да барав подобар, немаше да јадам.
     
  8. Alanna

    Alanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    482
    Мислам дека сликата ќе си каже се :D Е ваков дечко сакам да имам :inlove:
    [​IMG]
     
    На ma4o4female му/ѝ се допаѓа ова.
  9. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    моето момче е пресно се запознаваме сеуште но тој е момче какво што сакав јас да имам :)
    има прекрасни плави очиња тело мммммммммм :) душа ќе му вадам :) средна висина кратка коса тоа е моето момче иако знај да ме изнервира понекогаш неможам да му се налутам :) се надевам дека ќе бидеме заедно долго долго :*
     
  10. Ruza.Ruzica

    Ruza.Ruzica Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    197
    Допаѓања:
    24
    Одсекогаш сакав момче паа како на сликата погоре па уште и фудбалер да беше :inlove: :lol:
    баш не ми се погоди таков но мојов умее да ме орасположи ме сака и секогаш е тука за мене мислам дека беше доволно, а да и неговите сиво-зелени очи :inlove:
     
  11. kukli4ka2

    kukli4ka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2010
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    21
    Сакам дечкото да ми биде повисок од мене, со кафеава коса, а најважно да не ме повредува, да ме разбира, да ме почитува.... Јас и немам некои карактериситики каков сакам да ми биде дечкото/да изгледа, туку најважно ми е да не ме повредува зошто веќе доволно ми беше од лаги и лажни намери. Секако малку да е симпатичен да личи на млад дечко како што и одговара на секоја млада и убава девојка. :) Инаку сум имала и колку мене висок средно и повисок и послаб и пополничок :D важно ми е да е примерен, не некој на кој што не може крајот да му се најде :worried: :D
     
  12. macence05

    macence05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2011
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Јас отсекогаш сум сакала висок црн дечко во чија прегратка би се игубила и да има преубава насмевка и заби... баш каков што ми беше бившиот дечко. А овој сега со кој што сум заедно 3 години, е црн, повисок од мене ама не е висок...Ама кај него пак ме привлекуваат карактерните особини и ред други работи кои се далеку поважни од моите физички идеали за совршен дечко...
     
  13. pufi-cufi

    pufi-cufi Популарен член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2010
    Пораки:
    382
    Допаѓања:
    1.764
    Па до мене го имам баш онај кој го замислував, карактерно и физички...навистина сум среќна, не би посакала ништо повеќе.... :wasntme:
     
  14. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Го најдов она кое го барав, она кое ми беше зацртано дека едно машко треба да го поседува. Сигурно не е единствен ваков, мали сме, мали се и шансите дека ќе останеме со него толку долго па да му шибнам една бурма на прст, ама никогаш не може човек да е сигурен. :)
     
  15. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.761
    Ко тинејџерка сум сакала да имам Бред Пит до мене :D сега имам човек кој целосно ме разбира и ми одговара.
     
  16. beautiful1

    beautiful1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2010
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    33
    Мојот дечко е она што од секогаш и сум го посакувала. Повисок од мене со црна коса, плави очи и темен тен значи чоколадце :D И потполно ме разбира во се и секогаш е со мене ме подржува во секоја моја добра одлука. Тој е тој што од секогаш сонував да го имам.
     
  17. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    тој што ми се допага му е како брат близнак на Милан Калиник-руса коса, црни очи, убаво граден
    ама е зафатен, си има девојка :sweat: ;( па ке си барам друг
    (и повеке ми се допага руса коса, отколку црна коса кај машко) :!:
     
  18. cigarce

    cigarce Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    1.401
    Допаѓања:
    3.931
    Пол:
    Женски
    од секогаш сум преферирала машки со зелени очи и темен тенн уфффффффф :P прекрасноо... дечко ми шо го имам веќе подолго време е сосема океј коа би зборела за надворешен изглед би го опишала како најпрекрасниот на светот, иако нема зелени очи, али тој е тој вистинскиот :) полн со разбирање, душиче, јас сум таа шо секогаш наоѓа рачка за расправа :D
     
  19. firequeenn

    firequeenn Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.983
    Допаѓања:
    5.727
    Мојот е со светлокафеава коса и развиено тело и насмевка од шеска до шеска :) .. би сакала косата да му биде плава :)
     
  20. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.448
    Замислував, замислував...и искрено, добив повеќе од тоа што го посакував, подобро од тоа што замислував...
    Интересно е што никогаш не сум сакала плави мужи, а ова моево е плаво, дури порцеланско, секад замислував црн со зелени очи, тоа ми е идеална комбинација, предиспозиција за убавина, а имам плавуша со големи плави очиња...
    Отсекогаш сакав фудбалер, ама не се надевав, само ги сакав, толку колку што го сакав и фудбалот, пуно, пуно, пунооо, и види, добив фудбалерче ;) професионален, мојот златен фудбалер :D
    Телце има ремек дело, никогаш, ама баш никогаш, неможев да се замислам со дечко кој има стомак, одвратно ми е, и затоа на коцките мои омилени неможам да им се изнагледам, ...тртлесто газе, кое конкурира на мојот претртлест гз :rofl:
    Многу ми е убав, еми многу, само неможам од тренерки да го извадам, мака мачам, коси корнам... :@
    А карактерно...неможев ни да замислам дека постои некој што ќе знае и може да се справи со мојот темперамент и налудничав карактер на моменти, овој кога се справува, кога трпи...
    Клучно ми беше и да не е некоја манга, да трепка и мижурка ко блесав, да не ми глуми фраерчина, за не крши глава кога проаѓа некоја лепа цура, и тоа да не го спречувам јас, туку сам да си сака така, и фала богу така е...
    Сума сумарум, она што го добив, повеќекратно ги надмина моите најдлабоки, и најоптимистички очекувања...
     
    На mims-89, Neytiri и Dejana.M им се допаѓа ова.