1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Какво момче имате, а какво сте сакале да имате?

Дискусија во 'Врски' започната од ma4o4female, 16 јули 2010.

  1. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457
    Јас да ви кажам на мои 11-12 години видов еден дечко абе идеален вака физички и го запаметив како најубаво машко кое сум го видела во животот. Кога по неколку години ми доаѓа детево се гиба јас и викам на другарка ми абе грд е овој Бог знае кај ми биле очите и кој да го памти после толку години ама кога го видов со пократка коса дежа ву ми се врати филмот...и викам аууу ти кој си бил... :D И така сега имаме нешто крајно несериозно ама совршен ми е :*
    Заклучок: шишајте се :D


    Едит: Енцаа како тоа не си сакaла плави мажи :rofl: ете ваква останав ко прочитав :o :o Па кога ќе слушнам плав маж ме асоцира на твојот баш до толку што е плав :D а таа не сакала плави мажи :D Чудо си :rofl: ама совршени сте заедно :*
     
    На enca.69 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Butterfly-itgirl4s

    Butterfly-itgirl4s Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    414
    Допаѓања:
    285
    Хм никогас не сум имала некоја замисла за идеален маз,тој по кој копнеам моментално ја има најубавата насмевка на овој свет уфф би го гледала цел ден тие заби како везани тие потези јас искрено се залјубив,ауу не сум сретнала некој таков до сега,единствено сто сакам е карактерот да му е исто толку убав како таа насмевка :inlove: инаку црна коса има и професионален фудбалер е,тело гром во споредба така со бивси ауу нема споредба никаква подобро да си молчам
     
  3. ubava01

    ubava01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2011
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    2
    ми се допага еден сто е згоден но не е убав а плус тоа сакам да биде и така малку со пари а овој мојот бас и не е таков
     
  4. fatbeautiful

    fatbeautiful Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    161
    Допаѓања:
    58
    Паа замисла од секогашш ми е билаа некој русокосссс дечкоо со плавии очи и прекрасна насмевка со дупчиња. А имам црноманјест со цццрнии очи.. :^)
     
  5. Spell

    Spell Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2011
    Пораки:
    550
    Допаѓања:
    400
    Пол:
    Женски
    Јас одсекогаш сум ОБОЖАВАЛА природно смеѓи, плави момци :D Мојата прва платонска љубов беше смеѓо ситно момченце со најпрекрасни сини очиња. После тоа се заљубив во прекрасен плав ракометар со кафеави очиња се додека не се фатив со висок , црн секси дечко што никогаш не бил дел од моите фантазии :D и тоа е тоа секогаш е така никогаш не го добиваш тоа што го сакаш но најдобро е да си задоволен со тоа што го имаш ;)
     
  6. Andjelek

    Andjelek Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2010
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    6
    Сакав црнец - имам Хрват :))))
     
  7. lylaby

    lylaby Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    631
    Допаѓања:
    333
    Пол:
    Женски
    Сакав некој што ќе ме мази пази чува и иде по ќејф...ама сепак да ја зачува онаа строга машкост која со поглед ќе знае да ме предупреди дека сум претерала...сакав висок шармантен и амбициозен и некој кој ќе ми дава голема поддршка за се што правам..имам уште мн да додадам но тоа само на сон изгледа,а имам нијансирана верзија на сето ова набројано и тоа само под некои точки некаде воопшто и не го уживам задоволството кое се чувствува при доживување на горе наведените карактеристики....ахххх илузионе :)
     
  8. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Сега имам момче баш како што секогаш сум сакала. Нежен, внимател, посветен, грижлив тој ми е подршка и е секогаш тука за мене. Не е ни најмалце љубоморен, што ми е најбитно, и не верувам дека некогаш ќе биде...Тој секогаш се смее на моите бисери, глупости и слично, пошо ја иам обичај онака без везе да си дрндам. Ах, само да не е некој сон, или пак сето ова подоцна да прерасне во некоја реприза на минатото......
     
    На Lepaaa му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Lepaaa

    Lepaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    2.069
    Допаѓања:
    8.096
    Пол:
    Женски

    Спелл кој ти ма тоа ракометарчето ?! Некое познато ? :o
    Мх мх обожавам спортисти !!
    И да...сакав црни момци, а имам смеѓ дечко со прекрасни плави очи :) мхх :inlove:
     
  10. anastasijaki

    anastasijaki Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    5.156
    Допаѓања:
    46.950
    Пол:
    Женски
    Отсекогаш сум сакала црни момци со малце брадичка :) црни во тенот и не многу високи.
    Тивки, мирни,
    да можам јас да командувам :P :lol:
    и паметни. :)
    Мислам дека веќе го најдов таквиот. :inlove:
     
  11. LadyDaget

    LadyDaget Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2011
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    23
    мм .. па да биде висооок со мускулесто тело може а и не мора толку само некоја плочкичка :lol: со кратка коса и полни или средно полни усни :) ...амбициозен, паметен (не до тој степен дека се знае хихи) иии најважно да ме сака и почитува а и јас него со еден збор ИДЕАЛЕН Е ! :inlove: има и уште нешто ама нека остане сикрет ;)
     
  12. 9021

    9021 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    3
    Јас одсекогаш сум сакала да имам дечко повисок од мене, убав спрема меене, карактер пред се :) Убаво облечен мислам по мој стил хехе :P Плав и со плави очи, да ме сака и почитува и исто како јас шо си го сакааам .. Сакав да биде со убаво тело, Секогаш сакав да се совпаѓаме со мислењата во се , буквално :) Шеговит и зборлест како мене хехе и Тн.. :) ....... И кратко кажано одсекогаш сонував и добив што посакав !!! <3
     
    На hermosa и kalinka89 им се допаѓа ова.
  13. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Одсекогаш сакав да имам атлетски граден дечко, сакав да е фудбалер или ватерполист само да не е кошаркар :lol:
    Сакав да е црн, висок и силен, да е постар од мене 3-4 години. Сакав да е паметен, амбициозен, борбен, да има очи само за мене, полн со разбирање, авантуриста, зборлест, со огромна смисла за хумор.
    Дали плав дали црн сеедно.
    Добив се спротивно на ова што посакував освен што беше непоправлив авантуриста дупло повеќе од мене.
    Од тогаш веќе ништо не посакувам ниту замислувам како треба да изгледа мојот иден дечко, доволно ќе биде само да ме почитува и да знае да ме привлече.
     
    На Fallin-ForHisSmile му/ѝ се допаѓа ова.
  14. kankus

    kankus Популарен член

    Се зачлени на:
    31 декември 2010
    Пораки:
    1.472
    Допаѓања:
    870
    хахаххахахахаххахах ме изнасме трендафика
     
  15. EffyPink

    EffyPink Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2010
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    12
    Со бившиот имам жив доказ дека физичкиот изглед и те како е битен. Беше смеѓ со подолга косичка бел тен и не така мускулесто тело. Бидејќи визуелно не ме привлекуваше не можев и карактерно да се поврзам со него. А премногу беше фин и добар со мене. Сегашниот е црн со црн тен, кафеави очи и цврсто тело. :inlove: Пирсот е бонус :D
     
  16. donna.17

    donna.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    1.718
    Допаѓања:
    5.012
    Пол:
    Женски
    Прво и најбитно- барем 3 години постар од мене.
    Висок, со црн тен и црна коса (како мене) зелено-плави очи (во зависност од времето) да не биди набилдан,со секси стомаче не многу дебел. Повисок од мене, со смисла за хумор, авантурист, зборлест (да не мора зборовите од клешти од уста да му ги тргаш). Педантен, убаво намирисан, со не многу долга коса и средена да му е.

    И ова не е многу битно: Да слуша балади, да знае англиски, да носи кошулчиња, да ми попушта, да ме зема и носи до дома, да го сака моето друштво, да пие алкохол ама умерено.

    И обавезно...Да ме сака и да ме почитува. :D :D :D

    Најдов сличен што исполнува добар процент од сите овие критериуми не ми е дечко сеа за сеа. Па ќе видиме во иднина здравје Боже. Јас би сакала :D
     
  17. LoVeR

    LoVeR Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    886
    Допаѓања:
    1.046
    Jaс сакам високи со плави очи црна коса и со средна килажа :D а мојот е со плави очи плава коса и малку отпоќе од потребната килажа....колку блиску... :rofl:
     
  18. Estranged

    Estranged Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    1.737
    Допаѓања:
    24.503
    Хмммм ја никад не сум била некој романтик што го чека принцот на бел коњ... Си летав од врска у врска без да се ограничувам во изборот :lol: Што се однесува до физичкиот изглед, одсекад сум преферирала високи машки со црна коса, темен тен, црни очи, но тоа во никој случај не го сметав за некој критериум според кој го вршам изборот. Како и да е, повеќето со кои сум била не биле такви...
    Што се однесува до карактерот, не сум имала некој зацртан шаблон, сум била со буквално СЕКАКОВ вид на машки - од претерани романтичари, преку мамини синчиња, срамежливци, сериозни дечки, лажовци, секси мачо-типови..... Не знам зашто ама нешо као фетиш ми е да знае англиски, ств не знам зашто :^)

    Е сеа... за сегашниот дечко... :lol: Висок, црн, црна коса и очи, знае англиски, на моменти романтичен, на моменти срамежлив, на моменти мачо... значи баш се што ми треба во едно :tmi: и што е најважно - ме сака, ме цени и ме почитува. :$
     
  19. crnobelisvet

    crnobelisvet Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јули 2011
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    6
    Сега мојот е низок и слабичок како мене,бообичаено се такви ми се паднат,со зелени очи,голем оптимист е,само се смее,... :D
    инаку би сакала некој повисок,црн,со кафеави очи...али-.-
     
  20. Estelle

    Estelle Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 декември 2010
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    154
    отсекогаш сум сакала висок, црн, посмирен и полежерен од мене (за да правиме баланс) :D , со одлична смисла за хумор...некој со кој никогаш не би ми било досадно....некој што не би ми ги броел чашите во диско и не би пробувал да ме смени (скрои) по негов терк :)
    Досега сум го добивала само спротивното од горенаведените особини :D изгледа Универзумов функционира на принцип на обратна психологија :D