1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Какво момче имате, а какво сте сакале да имате?

Дискусија во 'Врски' започната од ma4o4female, 16 јули 2010.

  1. Filiposka

    Filiposka Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    384
    Допаѓања:
    261
    Пол:
    Женски
    Јас секогаш и сега повеќе бендисувам црни машки.........но судбата ми била таква да земам плавуша :lol: и ај не речи после дека се е пишано од порано.....а и да го спомнам и тоа дека ми е пр комшија а тоа од никогаш не сум го сакала и после тоа реков дека никогаш нема повеќе да велам НИКОГАШ :)
     

    Прикачени фајлови:

  2. Ilusionist

    Ilusionist Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    752
    Допаѓања:
    1.912
    Сакав да имам романтичен, вистински да ме сака. Но, да е по ладен, да не е љубоморен. Многу да не се замара.
    А имам...романтичен, вистински ме сака. Но, и за ситници се замара. :)
     
  3. Ivanna2

    Ivanna2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Каков сака нека биде,само да е фудбалер :lol: ...Тој и го имам :inlove:
     
  4. prettyliar

    prettyliar Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    1.207
    Допаѓања:
    893
    Пол:
    Женски
    Немам дечко иначе сакам фудбалер...и свиѓам еден! :)
     
  5. Nymeria

    Nymeria Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2011
    Пораки:
    758
    Допаѓања:
    3.659
    Имам имагинативно, а сакам реално :?: Прилично строги критериуми, нема што.
     
  6. lilybeth

    lilybeth Активен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2012
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    14
    Што да ви кажувам , многу сум си скромна хх , сум сакала и плави со подолга косичка и бејби фејс , убави развиени ,мускулести , црни со поширока вилица , темни очи по можност црни , може и мааалку брадичка ама и не мора , црни со плави очи или зелени и црн тен мхмх , кремци и шминкери , олд скул дечки, да свири на нешто, да глуми или да црта графити , бизнисмени во одела уфуф , и сите тие да се високи и со плочки и да ме сакаат само мене :) Е сега тоа се моите бивши фантазиички , сега си го имам најубавото сонце на светот со најпрекрасни темни очиња ,темен тен и косичка и најслаткото лиценце на светот ,просто да го изедеш и сега само него си го сакам :)
     
  7. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    Баш онаков каков шо посакував, фудбалер, со стомачни мускули, паметен, има пирс, мх мх за мерак :P 8)
     
  8. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.649
    Пол:
    Женски
    Никогаш не сум имала определени критериуми, на пример да биде бејби фејс или мачо мен или што ти уште знам. Мене тоа ми е крајно глупаво, затоа што на крај секако есапот друг ќе излезе и џабе мечтаења, а таков карактер сум, си се разочарувам па не би ми било потребно и разочарување од таков тип. :D

    Значи, посакував мојот човек да има асален карактер, да има разбирање, едноставно да ми биде поддршка и да си живееме, народски кажано.
    Да си бидеме и другари и партнери и љубовници и сè.
    На изгледот и не обраќам многу внимание, затоа што знам дека на крај сепак ќе ми биде по вкус бидејќи нели, надворешноста е она првото нешто кое паѓа в окце, па после ги гледаме и внатрешните карактеристики. :)

    Сум имала среќа, „критериумот“ е исполнет, барем во една област точно знам што сакам. :D
     
    На phoenix4235 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. phoenix4235

    phoenix4235 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    524
    Допаѓања:
    201
    Баш каков што си посакував, дури и подобар! :) :rofl:
     
  10. LadyR

    LadyR Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2012
    Пораки:
    1.432
    Допаѓања:
    4.624
    Moeto momche e mn mn dobro. Navistina ima prekrasen karakter. Trpeliv e i se dr. No negovata maana e toa shto toj ne vodi grizha za oblekuvanje. Nema stil vo negovata garderoba i epten e bez veza. Bi sakala da se grizi za negoviot izgled navistina :/ Nekogas koga iozleguvame zaedno mi e duri neprijatno. No kako da mu kazam? Nezgodno mi e :/
    [mod-kirilica:1eczlqu3][/mod-kirilica:1eczlqu3]
     
  11. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.681
    Допаѓања:
    97.907
    Пол:
    Женски
    Јас и ден денес фантазирам за принц на бел коњ,ама еве на прагот на мојов половина животен век (ако даде Бог) гледам слабо фајде од тоа.Затоа ќе си преминам на вуду,ќе си направам принц.И нема да го боцкам ветувам. :P

    А и зошто би кога ни тој мене нема да ме боцка :emo:

    И да ви кажам Дизни е најголемиот виновник за моите преголеми очекувања од мажите. :swear:
     
  12. Bozica1980

    Bozica1980 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    6.628
    Допаѓања:
    251.206
    Пол:
    Женски
    Плав |(
    А од секогаш сакав црн :emo:
    ;) :D
     
    На Lepaaa и Serafima им се допаѓа ова.
  13. Filiposka

    Filiposka Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    384
    Допаѓања:
    261
    Пол:
    Женски
    Се пронајдов во муабетов :)
    Мажот ми е повеќе накај плав а јас отсекогаш сум ги сакала црните машки....и ден денеска ако некој ми западни во око е некој црномурест и секогаш му викам - а бре од секогаш сум сакала црни машки а јас паднав на една плавуша :D .....ама чудни се некогаш патиштата на ЖИВОТОВ
     
    На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. stetoskop

    stetoskop Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    5.388
    Допаѓања:
    171.341
    Леле Луничка ,во врска со принцот на бел коњ,ме подсети на една моја пријателка(немажена) која знае да каже дека цел живот го чекала принцот на бел коњ,ама принцот никаде го немало-доаѓал само коњот. :lol:
     
  15. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.486
    Допаѓања:
    8.280
    Пол:
    Женски
    Лејди,зошто не пробаш да му сугерираш нешто ,да направи некоја промена.Само немој директно да му кажеш,ќе се навреди сигурно.Пример некогаш натерај го да се прошетате по чаршија,почни малку по малку да му кажуваш дека добро би му стоел некој друг стил на облека,посочи му некое парче како пример,проследи ја неговата реакција :) ,ќе сфати и тој самиот .
    Речи му те бендисувам на пр во друга боја маичка,смени малце look,објасни му дека и ти сакаш да правиш промени,прашај го дали тој има некаква идеја за твојот стил на гардероба дали му се допаѓа,и така постепено ќе му кажеш без да го навредиш.
    Се надевам дека ти помогнав :hai:
     
    На LadyR му/ѝ се допаѓа ова.
  16. littleflower

    littleflower Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2012
    Пораки:
    708
    Допаѓања:
    1.480
    Отсекогаш сум сакала дечко со долга темна права коса, блед тен и убава (специфична, јас си знам каков тип на) насмевка. Да биде опуштен и open-minded. Сеуште мечтаам за таков...
    Мојот сегашен дечко нема ниту една од овие карактеристики. :(
     
  17. mimitka

    mimitka Активен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2012
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    3
    lele barem imate nekoj ne ko mene sama do grob :||
     
  18. doll.a

    doll.a Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    1.279
    Допаѓања:
    3.113
    Пол:
    Женски
    Паа има се што сакам кај едно машко да поседува но сепак уште да имаше и зелени очи ќе беше се туто комплето :D
     
  19. Tikvi4ka

    Tikvi4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2012
    Пораки:
    938
    Допаѓања:
    451
    Сакам високи машки,црни со зелени очи. Мојот е висок црна ама нема зелени очиња. :wasntme:
     
  20. Lepaaa

    Lepaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    2.069
    Допаѓања:
    8.096
    Пол:
    Женски
    Отсекогаш сакав да имам црн дечко, со длабоки црни очи, висок, со добро тело, со најубава насмевка и мистериозен изглед.
    А да, :!: сакав (обавезно) да е спортист! Имав еден таков, ама пролазен. Џабе ти што ми беше како од мисли изваден, кога карактер имаше една голема 0. Разгален до немајкаде, мамичка уште г*зето што не му го бришеше. :D
    Е, сега имам исто еден висок убавец со смеѓа коса и плави очи, преубава и преслатка насмевка составена од бели запчиња подредени како бисерчиња. :wasntme: На прв поглед изгледа невино и нежно, и сите ме прашуваат дали нон стоп се смее?!
    Висок е скоро 2m и е спортист. (Најбитното! :lol: )

    Ко ќе видиш само црн не е, за да биде целосно исполнета замислата моја! :)
     
    На Ana3567, Stoimenovska, pamelche и 1 друга личност им се допаѓа ова.