1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каков би бил животот после смртта според вас ?

Дискусија во 'Канта' започната од s1a1n1d1r1a1, 21 октомври 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. s1a1n1d1r1a1

  s1a1n1d1r1a1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  1.685
  Допаѓања:
  14.349
  Пол:
  Женски
  Јас многу често го замислувам животот после смртта и сакам да знам шо мислите за то вие...

  ЈАс вервам во Бога и вервам дека се шо прајме на овај свет ќе се одрази после смртта...Вервам дека душата не умира...И дека секој човек кој заслужува да биде во рајот ќе има свое делче сопствен рај во кој ќе се кријат неостварените желби во животот и сите работи кои не прават среќни...

  позз
   
 2. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  21.640
  Допаѓања:
  191.794
  Пол:
  Женски
  Еве ја веќе постоечката тема, во Религија ја има
  После смртта.
   
 3. s1a1n1d1r1a1

  s1a1n1d1r1a1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  1.685
  Допаѓања:
  14.349
  Пол:
  Женски

  во таа тема се обработва прашањето дали вервате во рај и кај мислите дека ке одите после смртта... А јас имам скроз друга тема односно како го замислувате РАЈОТ воопшто !!!
   
 4. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  21.640
  Допаѓања:
  191.794
  Пол:
  Женски
  Па поентата е иста, таму можеш да збориш за тоа.
   
 5. s1a1n1d1r1a1

  s1a1n1d1r1a1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  1.685
  Допаѓања:
  14.349
  Пол:
  Женски
  хмм не не е иста поентата ! и ако зборам таму ќе бидам само јас, а сакам да знам поќе мислења...
   
 6. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Темата е заклучена затоа што веќе постои слична:После смртта.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.