1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каков подарок добивте од партнерот?

Дискусија во 'Врски' започната од lovelife, 15 февруари 2014.

  1. lovelife

    lovelife Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    1.722
    Најпрво сакав да гласи темава Што добивте од партнерот за Валентајн но потоа си реков дека е подобро да биде за подароци со или без причина исклучиво само од партнерот при што ќе објавуваме слики или ќе раскажуваме со цел НИЕ да имаме повеќе идеи кога ќе дојдат важни датуми :)

    Полесно е да разгледаш отколку да чекаш одговор..затоа овде ќе се објавува ШТО сме добиле а не ШТО да купиме!
    Ако има ваква тема нека се избрише :)


    Едит:Заборавив да пишам и дека може да се објавуваат слики од тоа што сме му дале и ние или што сме му приредиле :))
     
  2. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    3.950
    Допаѓања:
    30.793
    Пол:
    Женски
    Најубавиот поклон што сум го добила.Го сакам! :inlove:
     

    Прикачени фајлови:

    На ♡BuBaLe♡, kjukli, LiderKa и 3 други им се допаѓа ова.
  3. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    роза и чоколадо ;)

    пишав и во темата добив подарок , дадов подарок ;)
     
  4. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477
    Добив огроомен букет цвеќе и вино Александрија,берба 2007ма :D :emo:
     
    На lovelife му/ѝ се допаѓа ова.
  5. donna.17

    donna.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    1.718
    Допаѓања:
    5.012
    Пол:
    Женски
    Јас добив блуза и милка чоколадо :D
     
  6. lovelife

    lovelife Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    1.722
    Добив :
     

    Прикачени фајлови:

  7. Decapitated.Hanna

    Decapitated.Hanna Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    576
    Јас си добив црно комплетче долна облека. :inlove: ..знае дека тоа најмногу го сакам. Душичка. :*
     
  8. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    Ги прескокнавме романтиките, па заедно бевме да си купуваме поклони.
    Јас си одбрав розева ламба :)
     
  9. Aleliii

    Aleliii Активен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2013
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    1
    Мене ми е за неколку дена роденден и денес дознав дека нема ништо да ми купи за роденден затоа што следната недела ми била матура и јас незнаев како да изреагирам и му реков океј. Ви се има ли и на вас ова случено?
     
  10. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Е добро де не е крај на светот :) можеби нема во моментов доволно пари, можеби сака да ти купи нешто поголемо и за роденден и за матура..
    А и ти ваљда не си со него заради неговите подароци туку затоа што го сакаш :)

    Инаку последно што добив од дечко ми беше ланче
     
  11. Aleliii

    Aleliii Активен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2013
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    1
    Секако дека не сум со него заради подароците јас на почетокот на нашата врска му кажав дека несакам подароци секој месец и глупости но денес незнаев како да изреагирам за да не му падне глуподека ништо нема да ми купи, мене ми е во ред тоа, со оглед на тоа дека знам одприлика што ми купил за матура . Инаку сите подароци што сум ги добила од него се навистина посебни и мислам дека никој не ми погодил подарок како он, но мислам дека најубавиот подарок што некогаш сум го добила е тој самиот. :)
     
  12. mal.ecka

    mal.ecka Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 декември 2010
    Пораки:
    9.260
    Допаѓања:
    124.754
    Жолт гербер :inlove: мојот омилен цвет :)
     
  13. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477
    А како требаше да изреагираш?
    Тебе толку до подарокот ти е дојдено, или до вниманието?
    Што повеќе би ти се допаднало, подарок или убава романтична порака, посветена песна...?
    Ако се одлучиш за првото, веќе станува збор за материјалист.

    Инаку и јас да сум на местото на дечко ти, би ти подарила подарок две во едно-и за матура и за роденден.
    Сепак е трошок. Може слабо стои со пари, па се обидува да купи скромен подарок за двата настана.
    Или тоа не е битно, само подарок да добиеш |(

    Не бидете такви, ситничари, не секогаш се има пари за поклони за вас.
    Ценете го дечкото според тоа што е, и како се однесува спрема вас, а не според потрошно добро.
     
    На LiderKa, Umbrella22 и Anne15 им се допаѓа ова.
  14. Anne15

    Anne15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 февруари 2012
    Пораки:
    762
    Допаѓања:
    244
    Пол:
    Машки

    Се согласувам.Што ако ти купува подароци,ако воопшто не ти обрнува внимание или најлошото не те сака?
    Јас не сакам подароци,го сакам него.И тоа што викаш повеќе ќе ме израдува некоја порака,песна испратена од срце,него ли некаков поклон.
    Ако го сакаш,материјалната страна нема да ти биде важна.Треба да го сакаме дечкото според она што е,а не колку има во џебот. |( Зошто па само мажите се ценат според матријалната страна,а што ако почнат и тие истото да го прават за нас?Да гледаат колку имаме во џебот и да очекуваат скапи подароци од нас?Убаво ли ќе ви биде да ве понижува некој само затоа што не сте некоја со длабок џеб? Па не е убаво ни кон машкиот род. |(
    Многу подароци и умилкувања не е на арно,на страна сигурно прави некои глупости,па ќе сака со тоа да ги прикрие.Имам жив пример за ова.Познавам една жена,како демек имаше толку убав брак,маж и секој ден и носеше букети и уште што ли не.Оваа леташе до облаци и знаете што се случи на крај?
    Излезе дека господинот цело време имал друга,ја изневерувал и на крај се ожени со таа.
    Сакајте се,не барајте многу,барајте да бидете само ценети,почитувани,сакани,тоа е најважно! :!:
     
  15. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    незнам каде да го поставам прашањево но ми треба идеја за поклон за матура (дечкото на сестра ми е матурант а во врска се 1 година) ;)
     
    На ♡BuBaLe♡ му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    За мене најголемиот и најбогатиот подарок од него ми е тоа што ме прави СРЕЌНА !!!!! :inlove: :inlove: :inlove:

    Ништо друго матријално не може да ја замени таа среќа :) ;)
     
    На rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr и Lella1 им се допаѓа ова.
  17. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Јас добив рамка за слика со срциња за прв месец врска.
     
  18. LaraSolare

    LaraSolare Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2013
    Пораки:
    865
    Допаѓања:
    6.617
    Пол:
    Женски
    I'm so happyyyyy :inlove:
    Прекрасни подароци си разменивме за нашата годишнина , а сето тоа го крунисавме и со вечера на местото каде што се запознавме.Јас му купив цветна кошула, каиш кожен, торта правеше мама во форма на срце и и помогнав да ја украсиме за него со фигурички од марципан.Сето тоа го ставив во кутија за подароци во форма на срце и плус честитка.

    Тој еве слики што ми купи:баде мантилче , леле какво е целото меко меко и со ушиња и мустачиња на маче на качулката, салонки и урамил слика што сам ја правел со датумите кога прв пат сме се запознале,нашиот прв состанок, бакнеж и датумот кога сме започнале врска:l:

    Ставив ***** за да не ни се гледаат имињата.Правев принтскрин на сликите од официјалните сајтови,а имам и слика како сето тоа беше завиткано и украсено.Во кутијата, која патем ми е прекрасна и обожавам такви кутии за складирање се штиклите а тоа другото е баде мантилчето
     

    Прикачени фајлови:

    На LiderKa, Umbrella22 и Luna91 им се допаѓа ова.
  19. kjukli

    kjukli Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 ноември 2014
    Пораки:
    3.057
    Допаѓања:
    28.609
    Пол:
    Женски
    оу, да го одговорам прашањево, ќе напишам цел реферат
    ај на кратко, за матура ми купи сако и цвеќе нормално, за роденден торта и цело изненадување, за валентајн црвен градник и гаќички, за следен роденден прекрасно ланче со сваровски срце, изненадување повторно, видео од сите мои пријатели со прекрасни пораки, сложувалка, итн, потоааа, скоро секој месец ми подарува цвеќе, неколку мечиња, една голема мечка, хахах, парфем, кошула, фустан, лелееее, навистина многу работи, хаха, миризливи сапунчиња и купки, и такаааа натакааа
    јас на него исто така му имам направено изненадување за роденден, парфем, кошула, маички, специјални купони ;) миризливи свеќи и сапунчиња, новчаник, шал, капчеее, амм.. немам веќе идеа што да му подарам за нова година :?
     
  20. Ance-to

    Ance-to Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 септември 2013
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    191
    Пол:
    Женски
    Дечко ми често ми подарува нешто и секое видување ми купува чоколадо во суштина се гледаме преку еден ден мсм сега кога е тука бидејки работи во странство. Јас гледам д му првам некои изненадувања бидејки не можам да му приуштам поклони. Инаку последен поклон BU fancy sindarela