1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каков тип на маж сакате до вас?

Дискусија во 'Врски' започната од magic, 8 декември 2009.

 1. magic

  magic Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  79
  Пол:
  Женски
  Девојки ме интересира дали би можеле да бидете со маж кој цело време би трчал по вас, би играл како што вие свирите, ја исполнува секоја ваша желба, бара одобрување од вас за се што прави, не сака да се кара со вас и секогаш признава дека е крив дури и да не е........
  ИЛИ
  сакате некој кој има цврст став, кој би бил вистински маж во една врска, кој има свое мислење и знае да го каже, кој знае понекогаш и да каже дека не сте во право и да го докаже тоа, а не да ги премолчува работите за вие да не се налутите...??????

  Каков тип на маж сакате да имате покрај себе?
   
 2. kristin4e

  kristin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  122
  Како овај од вториов опис.Таков и имам дома.Цврст карактер,упорен,секогаш знае што сака и знае како да го добие тоа што го сака.
   
 3. Sneze.Vanja

  Sneze.Vanja Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Па вака.... За мене сеуште е најбитна љубовта!!! Ако нема голема љубов меѓу партнерите - не верувам дека сето она што го посакуваме ќе функционира.
  Јас сум во брак еве веќе 2 години -со претходна врска од 5 години.
  Го сакам мојот маж како никој и никогаш до сега!!! Ме сака и он!!! -сигурна сум во тоа...
  Он дома е главен и одговорен скоро за све. Он се грижи за сметки, храна, гардероба и све останато што е потребно за во еден дом. Скоро секојдневно разговараме за нашата финансиска состојба, двајцата даваме мислење и одлучуваме што и како ни треба. Јас му се имам препуштено на нему и му верувам за секоја негова одлука дека правилно постапува....
  Едноставно верувам во него и неговите способности!
  Само со љубов и разбирање - ја од него го добивам сето она што го посакувам... Се надевам исто и он.
  Позззз
   
 4. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.470
  Допаѓања:
  147.003
  За мене само од овие од вториот тип!Инаку,несвесно знам да злоупотребам,да не ценам и слично затоа што сама по себе сум таква,крута и директна на моменти,па затоа не сакам завиткани работи,туку отворени,цврсти и директни.
   
 5. kikica

  kikica Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  sakam maz so cvrst karakter da znae da bide odlucen, da presecuva za glavnite raboti vo zivotot, maz na koj mozam da se potpram za se. Onie papacite mi se ambivalentni i vednas gubam interes za takov maz.
   
 6. citron4e

  citron4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Momentalno do mene ima maz sto e kombinacija od dvata tipa na mazi koj sto gi imate opisano....i normalno vakov tip na maz bi sakala da imam pokraj mene :)
   
 7. srcka

  srcka Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  3
  sakam da imam maz so ke me ceni ,postova i mnogu mi e vazno da ne bidi sebicen i da razmisluva samo za negovite zadovolstva i da ocekuva samo toj da bidi zadovolen ,so eden zbor ne sakam da si misli deka samo toj ima zivot
   
 8. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  418
  Допаѓања:
  250
  isto i jas kikica
   
  На m.tr му/ѝ се допаѓа ова.
 9. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  668
  Tokmu kako sto posakuvav cel zivot ,takov maz imam do sebe...
  CVRST vo svojot stav ,ama ne nametliv..
  Nezen,no mazestven...
  Nekoj koj site zaraboteni pari gi dava doma ..
  Nekoj koj ima doverba vo mene...
  Nekoj koj me tesi i ohrabruva...
  Nekoj koj znae sto mi e najvazno vo zivotot i me podrzuva..
  Nekoj koj nikogas ne veli NE na moite zelbi...
  Nekoj koj e prekrasen tatko i soprug...
  Nekoj koj vo isto vreme misli isto sto i jas..
  Nekoj koj saka nasata ljubov da e vecna....bas isto kako i jas!
  ZA mojot maz vredi da se saka......
   
 10. Frosin4e

  Frosin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  179
  Пол:
  Женски
  CVRST vo svojot stav ,ama ne nametliv..
  Nezen,no mazestven...
  Nekoj koj site zaraboteni pari gi dava doma ..
  Nekoj koj ima doverba vo mene...
  Nekoj koj me tesi i ohrabruva...
  Nekoj koj znae sto mi e najvazno vo zivotot i me podrzuva..
  Nekoj koj nikogas ne veli NE na moite zelbi...
  Nekoj koj e prekrasen tatko i soprug...
  Nekoj koj vo isto vreme misli isto sto i jas..
  Nekoj koj saka nasata ljubov da e vecna....bas isto kako i jas!
  Nekoj koj nema da mi sokriva raboti od strav da ne me povredi ili naluti
  Nekoj iskren i otvoren
   
 11. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  668
  FROSIN4E ke te tuzam za avtorski prava!! :lol: :lol: :lol:
  Trebase samo da citiras,a ne copy-past :lol:
  Poz.
   
 12. Frosin4e

  Frosin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  179
  Пол:
  Женски
  babyketi izvini ne znaev kako odi so citiraneto posle toa mi kaza edna drugarka :( kako i da e izvini a imam i dodadeno nesto :)
   
 13. magic

  magic Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  79
  Пол:
  Женски
  хехехех каде да најдам и јас таков маж? Супер, мило ми е што си го имате идеалниот маж покрај вас :) и мојот не е лош :lol: :lol: :lol:
   
 14. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  668
  MAGIC kako taka samo "ne e los" toa mu doadja 2-ka...
  Treba malku da go pofalis :lol:
  Ajde ne se srami :D
   
 15. ForeverYoung

  ForeverYoung Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  643
  Допаѓања:
  1.888
  Паметен,убав,добар па и да има пари....постое ли таков,или џабе се надевам?? :(
   
 16. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.642
  Па паметен, убав, спортски тип, добро граден, мудар, сакам да биде секогаш тука за мене у да биде заштитнички настроен. Сакам да биде авантурист и со смисла за хумор и да има пари. Само не сум сигурна дека постои ваков...
   
 17. marija-p88.com

  marija-p88.com Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  2
  hmmm... da bideme realni sovrsen maz nema da najdeme nikoade :D ili nema ili nasite kriteriumi se previsoki i kolku i da ni e ubavo i interesno sepak ke najdeme nekoja mana-tkvi sme nie po priroda ;) Moe mislenje e deka ako se cuvstvuvam sigurno sakano i srekno pokraj nekogo togas treba samo da se uziva vo ljubovta. Sekako odvreme-navreme dreba dda se dodade i malku zarce vo ognot- neli e teka devojki :D
   
 18. gwen

  gwen Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  80
  Нормален, кој што има цел во животот и знае што сака!
   
 19. magic

  magic Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  79
  Пол:
  Женски
  Хехехехе ајде да го пофалам.
  Секогаш има свое мислење за секоја тема, паметен е, атлетски е граден, знае да ми каже кога нешто правам погрешно да знам на што да обрнам внимание, добар е со сите (не ги дели луѓето), МЕ САКА МНОГУ, ме цени како личност, ме прави среќна и да не претерувам ми рековте да го пофалам, а не да го кренам во небо :lol: :lol: :lol:
  Сега има 5-ка или до 4-ка стигна?? :lol: :lol: :lol:
   
 20. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.057
  Пол:
  Женски
  Сакам богат, убав и паметен...