1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каков тип на маж сакате до вас?

Дискусија во 'Врски' започната од magic, 8 декември 2009.

  1. Marchesa

    Marchesa Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    965
    Да е воспитан, ама да не е мамина маза...
    Да е амбициозен, ама не workoholic...
    Да има добра смислам за хумор, ама да знае да препознае сериозна тема...
    Да можам да учам многу од него, ама да не ми го наметнува својот памет...
    Секогаш да има некој мал дел од него што не го знам, за да можам да го откривам секој ден одново...
    Да биде барем 190цм, сакам да се чувствувам мала и заштитена :$
     
    На fierce му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Butterfly-itgirl4s

    Butterfly-itgirl4s Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    414
    Допаѓања:
    285
    прво да знае сто сака во зивотот да има некоја цел,самоуверен но не некој нарцис абе да знае да го извади најдоброто од мене да знае да ме насмее да ме застити иако не сум некоја сто сака да зависи од некој но тоа е,кога ќе се видам со него да бидам нормалната јас а не онаа која работи студира и се бори и нема време за вистински емоции,сакам да си бидам нормална со сите мои мани и доблести и да ме сака покрај тоа...уфф зар и тоа ќе го начекам
     
  3. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Цврст и стабилен карактер. Свој на своето. Изградена личност. Амбициозен. Интелигентен и образован. Сериозен кога терба само, останатото време сакам шегаџија да е :lol:
    Маж кој ќе се грижи за мене. Маж со кој ќе се сакаме безусловно.
    Маж со кого ќе можам да разговарам за се, маж кој нема да ги заобиколува и пакува работите туку ќе ми ги каже дирекнот. Мистериозен маж кој сака да си играме игрички.
    Маж кој ќе ме почитува, гордо ќе шета со мене и нема да се срами да ми каже колку ме сака.
    Маж на кој домот и семејството му се најважни.
    Маж оган, маж со кој ќе имам прилично многу возбудлив сексуален живот.
    Маж со кого можеш само да молчиш и двајцата да ја обожавате таа тишина.
    Многу барам знам :) но можам да дадам и многу повеќе од тоа што го набројав :tmi: :P
    П.С. Ова не е оглас :)
     
    На MarchelineAmaru, Gioia и TeddyGrey им се допаѓа ова.
  4. Estranged

    Estranged Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    1.736
    Допаѓања:
    24.492
    Ова е дефинитивно мојот избор.... сум била со другиот вид на маж, не викам дека не ми беше убаво, дури и навидум совршена ни беше врската, само што..... лигаво е бе, досадно станува по некое време, немаш со кој да се потскараш, да продискутираш, те тепа монотонија.... ако сакам да си играм со некого и да трча по мене, ќе си купам кученце.
    Убаво е понекад мажот да те разгали и да ти попушти, но ако се случува премногу често, дефинитивно иритира. :devil:
     
  5. Gioia

    Gioia Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    629
    Допаѓања:
    600
    Пол:
    Женски
    Кога и да ми го постават ова прашање одговарам вака:немам некој одреден тип како би требало физички да изгледа,но затоа има некои карактеристики кои би сакала да ги поседува..Да биде пред се самостоен,да стои цврсто на земја,да биде позитивна личност која ќе се труди да ме насмее и развесели,да биде комуникативен,да има почит и разбирање.. :?: тоа одприлика
     
  6. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    Каков што си го имам до мене паметен висок образован културен убав
     
  7. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Интелегентен, културен и пристоен дечко, со цврст карактер.
    Да биде амбициозен, но не претерано, и да знае што сака во животот. Секако и да знае тоа да го постигне.
    Потоа, да биде решителен, силен, но и да знае да ме заштити.
    Да можам со него да разговарам на многу теми, да можам да му се доверам.
    Да има смисла за хумор и да знае да ме насмее и да ме расположи. :)
     
  8. BeautyQueen

    BeautyQueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2011
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    32
    Дефинитвно би го одбрала оној вториот кој има свое мислење и цврст карактер.. Доколку тој ги исполнува сите мои желби и игра по мои правила (како што беше бившиот) би ми досадил затоа што знам дека што и да направам тој ќе ми прости и ќе остане со мене.
     
  9. peperutka87

    peperutka87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    764
    Допаѓања:
    535
    Пол:
    Женски
    Deчкото што е со мене не би го менувала за ништо на светот,едноставно HE IS THE ONE :)
     
  10. WomanInRed

    WomanInRed Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    1.607
    Амбициозен, неизбувлив. што знае со 2-3 збора да ме смири..
    некој што си има екситинг јоб ... возбудлива работа што го исполнува и на крајот на денот кога се гледаме ми кажува се што поминал во текот на денот! :)

    мора да биде авантурист за заедно да пробаме се што не сме пробале, искрен спонтан! да знае да ме насмее да биде зборлив да не мора зборовите ко со клешти да му ги вадам :D
     
  11. cigarce

    cigarce Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    1.401
    Допаѓања:
    3.931
    Пол:
    Женски
    со цврст карактер
    да му удоволува но со граници бидејќи знам да се разгалам
    образован
    да знае да се снајде во животот
    да биде некој кој ќе биде прифатен од моите најмили
    да знае да ме почитува
    да има разбирање меѓу нас
    да знам да се грижи за мене

    и да да ми носи бар едно кафе у кревет :D
     
  12. slatkichKa123

    slatkichKa123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    598
    Допаѓања:
    341
    Да ме разгалува, но да знае да ми каже доста, да има бескррајна почит, да е џентлмен, да знае да готви, да е забавен дору и кога ќе има 40 години :)

    И секако, да е добар во кревет :)
     
  13. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.467
    Допаѓања:
    39.688
    Пол:
    Женски
    Да е добро воспитан, да има добри манири, да има смисла за хумор, да направи да се чувствувам сигурна покрај него, да внимава на себе и својот изглед, да ме почитува, да има цврст карактер но и да знае да попушни во одредени моменти кога мене ми е потребно секако :D , да знае што сака, да можам да зборувам отворено со него на секоја тема, да ги сфаќа сериозно домот семејството и своите обврски, да биде доволно образуван....и што е најубаво си го имам покрај себе :inlove:
     
  14. Squirrel

    Squirrel Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2011
    Пораки:
    362
    Допаѓања:
    433
    Дефинитивно да е некој кој ќе може да ме свати со сите мои 300 бубачки и лудила.
    Да биде чуствителен и да ме опсипува со љубов, внимание и нежност!
    Знам дека некогаш знам да бидам тешка,да филозофирам до бескрајот и назад,но и тогаш сакам да е тука да ме разбере и поддржи!
    Некој на кој ќе можам да му кажам се,тој да ми е најдобат другар!
     
  15. Chocoholic

    Chocoholic Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2011
    Пораки:
    747
    Допаѓања:
    987
    Паметен, образован и самостоен. Секогаш да е тука до мене, да ме разбира и поддржува. Да ми пружа поддршка и заштита, а сепак да е нежен и романтичен. Некој кој ќе ме разбира, цени и почитува, ќе ме засмејува и разгалува :inlove:
     
  16. DirtyQueen

    DirtyQueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2011
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    179
    Пол:
    Женски
    Пред се да има смисла за хумор, да биде со цврст карактер, не многу чуствителен.
    Да знае да ме сака но да не претерува со покажувањето (мразам кога некој ми се лигави за тоа колку ме сака |( ) Да знае да ме развесели кога не сум добро и да биде со мене кога ми е тешко.

    За надворешен изглед, треба да биде висок со темен тен, малце подолга коса (не како џастин бибер |( )
    Да има убави раце со испакнати вени и да биде покрупен..
    Не дебел,туку добро граден со стомачни. Сакам кога ќе ме гушне да се изгубам во неговите раце. :inlove:
     
  17. moonlight-girl.55

    moonlight-girl.55 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    1.501
    Допаѓања:
    2.735

    Одговорот на прашањето би било - Ваков каков што имам сега.
    Има свои размислувања, кои се различни од моите некогаш, но не ми вика - Е, јас сум во право, ти не си ... Туку си го кажува своето мислење.
    Кога не сум во право, а и сама сум свесна скоро секогаш за тоа, само од инат не признавам ]:), ми го укажува тоа, но не на некој онака, навредлив начин, или да се прави паметен, туку на најдобар начин, со мирен тон итн ... :D
    Не премолчува ништо битно, па макар и да ме налути .... Еднаш имаше прилика да премолчи, но ми кажа, иако бев страшно лута некое време за тоа ...
    Она што го сака, на некој си негов итар, манипулативен, сладок начин, го добива на крај :D. Обично сум тешка за кршење, али тој го нашол начинот изгледа :^)
    Но, сепак, кога сум лута нешто, тој ја смирува ситуацијата, ме гали, ме тера да го бакнам :D, така да, би рекла дека е од вториов тип, иако сепак ми допушта по мое да е почесто :P :D
     
  18. ljubam

    ljubam Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    2.412
    Допаѓања:
    18.408
    Пол:
    Женски
    Пааааа може некој ваков, нежен, плав, креативен, музикално развиен, секоја вечер пред спиење да ми пее, амбициозен, шармантен, интересен, згоден бре, со цврст карактер, да знае да аргументира со мене па и да се кара, значи мора да е интелгентен да не мора да се спуштам на негово ниво за да направиме асален муабет, добро социјализиран. :?:
     
    На MarchelineAmaru, Phyramide, marama и 2 други им се допаѓа ова.
  19. Cynthia

    Cynthia Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    622
    Допаѓања:
    2.368
    Пол:
    Женски
    Интелегентен момак пред се`, пажљив, нежен и искрен.
    А за изгледот да не тупам многу-многу со реферати кои никој нема да ги прочита, ќе бидам кратка и јасна:

    [​IMG]
     
  20. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.572
    Допаѓања:
    80.649
    Пол:
    Женски
    Maж кој ќе ме почитува, ќе се гордее и радува на моите успеси во професијата и нема да мечтае за секси домачица која ќе му готви, пере, чисти и ќе ги собира парталите по него, згора на тоа да ги гледа и воспитува децата 24/7.
    Не, благодарам. Не велам дека ќе ги избегнувам овие наведениве горе бидејќи неизбежни се, но порадо би скромен но амбициозен и полн со разбирање (и нерви, богами). :D