1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каков тип на маж сакате до вас?

Дискусија во 'Врски' започната од magic, 8 декември 2009.

  1. ABeautiful

    ABeautiful Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2013
    Пораки:
    179
    Допаѓања:
    56
    Паметен,убав,згоден,шрамантен...Пред се треба личност што ке те почитува,сака..И ке ти биде пријатно во негово присуство. :D
     
    На Nate- princeza му/ѝ се допаѓа ова.
  2. V.e.n.e.r.a

    V.e.n.e.r.a Активен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2013
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    18
    Да биде искрен,љубезен и културен ,маж што ќе знае да ме цени.
     
    На Nate- princeza му/ѝ се допаѓа ова.
  3. LaraSolare

    LaraSolare Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2013
    Пораки:
    865
    Допаѓања:
    6.617
    Пол:
    Женски
    Сакам маж со самодоверба , свесен за своите квалитети , доблести и маани ! Маж кој нема да си лечи комплекси на мене и да ме окривува на празно за све што некоја бивша му направила , да е симпатично љубоморен до таму што нема да ме проверува на 20 минути каде сум и што правам , да е верен и искрен што е еден од најбитните фактори , да има харизма и да знае и да ме насмее и да се насмее со мене .
     
  4. Slatko-Malo

    Slatko-Malo Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2011
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    12
    Како овој вториов. А и дечко ми е таков. :)
    Треба да си го каже своето мислење, па дури и некогаш интересно е кога ќе ти се развика. Секако дека треба да ја почитува девојката и да го почитува и нејзиното мислење, а не само он како ќе каже, но сепак треба да имаш вистински маж покрај себе. :) а не ги сакам оние типови на момци што само трчаат по девојката и се лигават, додека таа го врти на малиот прст. :) :lol:
     
  5. Aniston

    Aniston Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2011
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    234
    Стегнат, богат, верен и послушен :lol: Не постои таков нели :|

    Значи првиот :lol:
     
  6. LadyFlame

    LadyFlame Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2012
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    339
    Да има убави очи и убава искрена насмеавка, да знае да пронајде начин како да ми го привлече вниманието, харизматичен, да е заинтересиран за фудбал и по можност да игра фудбал, не признавам машко што не гледа фудбал никако :!: . Да знае во животот што сака, цврсто да стои на земја ,да знае како да си ја оставри целта а не да лета во облаци, да не е мамино синче. Да ми е верен и искрен, да ме почитува, да знае како да ми удоволи, но не и да ми оди по газот :lol: , треба да знае кога да каже не, да знае да се постави како машко и да не е лугуш да ми плаче за се и сешто :lol:
     
    На wish и vitomir им се допаѓа ова.
  7. loveisshit

    loveisshit Активен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2013
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    26
    Да ги има сите позитивни карактеристики на светот :D
     
  8. marija1907

    marija1907 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2013
    Пораки:
    875
    Допаѓања:
    2.857
    Пол:
    Женски
    Исто е и кај мене кога ќе се развика бесна сум :@ и не му зборам ама кога ќе се смирам му се јавуввам и му кажувам дека е во право а ако се развикал а не е во право тој ми се јавува :inlove: :*
     
  9. Amore

    Amore Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    71
    Да бидам среќна покрај него и никогаш да не ме остави. Таков сакам! :)
     
  10. L-a-r-a22

    L-a-r-a22 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2013
    Пораки:
    1.337
    Допаѓања:
    10.769
    Пол:
    Женски
    Да не пие, да не пуши, да не се врти по други девојки.... абе едноставно не постои :D

    Се шалам, си го сакам баш овој што си го имам и не го менувам... ептен ми се погоди. :D Добар е, паметен, убав... и најважно од се е што ме сака и премногу ме почитува...
     
  11. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.732
    Допаѓања:
    32.007
    Пол:
    Женски
    За машко од физички изглед најбитно ми е да има убави очи и насмевка.
    Да биде паметен, интелегентен, да знае што сака.
    Упорен, да не се откажува, да има своја цел во животот која ке се стреми да ја оствари.
     
  12. Valentina.Vaki

    Valentina.Vaki Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2013
    Пораки:
    351
    Допаѓања:
    578
    Пол:
    Женски
    Сакам Шармантен господин,амбициозен што знае што сака во животот.
    Сериозен и стабилен. Пред се Искрен во своите намери
    Харизматичен и шегаџија
    Со убава насмевка :)
    Финансиска состојба не ми е меродавна :)
     
  13. Izaabella

    Izaabella Популарен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    1.303
    Допаѓања:
    7.301
    Пол:
    Женски
    Прилагодлив. Сериозен кога станува збор за животни прашања, детинест кога одредена ситуација налага такво однесување.
    Да знае да се забавува, да се смее од срце. Да љуби со сета душа.
    Мажествен до таа мера што кога ќе ме допре пеперутките од што ќе им биде тесно во стомак ќе почнат да се шират низ целото тело. Да ме доведува до лудило.. слатко лудило.
    Вреден, образован, пожртвуван за семејството.

    Инаку за дечкото според мене многу зборува и начинот на кој се однесува со мајка му. Не мислам во смисла дали ја слуша и и е верно куче кое секогаш и секаде ја следи, туку мислам на почитта која што секој од нас треба да ја има кон жената која го родила. Претходниот дечко секогаш и повишуваше глас, ја понижуваше, исмејуваше. Беше и насилен понекогаш, искрено ме плашеше тоа зошто на моменти чувствував дека истиот однос пробува да го воспостави и со мене.. Ако со жената која девет месеци се мачела за да го донесе на овој свет така се однесува, што ќе остане за утре онаа што ќе му биде жена?

    Сегашниот пак, не е многу приврзан со мајка му, ама ја почитува премногу и навистина имаат прекрасен однос, секогаш смирен и хармоничен. Всушност и кон мене се однесува така, само што јас сум дивата во врската, па мора да се развика некогаш чисто за да не заборавам до каде ми е границата и сосема го оправдувам (иако никогаш не му признавам).

    Од другите особини што ги наведов, ни половина не поседува, ама пак е тука.. до мене.
    Најверојатно сега засега и токму таму му е местото.
    :)
     
  14. bekii

    bekii Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    52
    Мојот дечко е со комбинација од двете точки, но повеќе со втората ... знае да каже не, знае што сака, упорен е, ме сака, ме почитува, ми угодува но не претерано ( не сакам да ми оди по газот ептен, бидејќи тоа повеќе го оттрга од тебе и го злоупотребуваш).. А инаку би сакала во изгледот да му ја сменам косата во права, поретка брада, развиен во градите и да биде повеќе маженствен... И така си е убав но не би било лошо да биде таков како што наведив :)
     
  15. Jenniffer

    Jenniffer Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2013
    Пораки:
    2.375
    Допаѓања:
    7.415
    Пол:
    Женски
    Хох, конечно тема да мрчам колку сум сама, осамена... ;(

    Сакам, сакам авиона! :rofl:

    Сакам машко што ќе биде најдобар пријател и дечко во едно. Да има карактер, образован. Да има убавина, барем на мене да ми биде најубав. Да знае да почитува женско, да ми ги разбира проблемите и да ми биде рамо за плачење кога ми е тешко. Да не се вртка по други женски, бидејќи лошо ќе помине! Да биде висок и да има плави или зелени очи ии и да ме сака најбитното. :angel:

    Амин!
     
    На natemila му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Femina777

    Femina777 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2013
    Пораки:
    534
    Допаѓања:
    236
    да е Харизматичен
    да е фудбалер
    да не е лигуш
    да е паметен
    да има убави очи и насмевка
    да знае да бакнува убаво
    да е згоден
    да не лаже
    да е искрен
    да е храбар
    да е висок
    да е романтичен
    да е финанскиски стабилен
    да има смисла за хумор
    да има цврст карактер
    да е секси
    да има стомачни

    Има таков? :wasntme:
     
    На natemila му/ѝ се допаѓа ова.
  17. jovana03

    jovana03 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2013
    Пораки:
    1.759
    Допаѓања:
    6.673
    Пол:
    Женски
    Прво и основно сакам да има црна коса,за другото мање битно ќе се снајдам јас :D :D
     
    На Ana3567 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Decapitated.Hanna

    Decapitated.Hanna Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    576
    Сакам најдобар пријател и дечко во едно. Некој со остар поглед. Црн. Тетовиран. Со брадичка. Со извајани стомачни.. Некој кој ме сака, некој кој ме почитува, некој со кој можам да се смеам и глупирам и пак да ме сака таква ретардирана. :D Некој кој ми угодува и се гордее што ме држи за рака.

    Тоа е мојот дечко! :D
    ..добро, само без стомачните. :lol: Тогаш ке беше многу совршен па. :^) :D
     
    На Ana3567 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.359
    Допаѓања:
    83.825
    Пол:
    Женски
    Откачен али и по малку повлечен да не се искажува пред другите каков е навистина , висок,црн тен, со црна коса кратка ,брадичка (во секој момент),спортски тип но да знае и да изненади со начинот на облекување :lol: Нежен, по малку романтичен, да мрази турбофолк а да обожава транс (тоа мора ) да ме сака,да се смееме како ненормални за мала смешка :D Да е горд што ме има,да му бидам најважан,да неможе без мене,искрен, да не се замара за другите ....
    па таков е дечко ми :$ среќна сум што го имам до мене :tmi:
     
  20. curlygirl

    curlygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2012
    Пораки:
    680
    Допаѓања:
    521
    Пол:
    Женски
    Од секогаш сум сакала машко со плави очи и плаво-смеѓа коса.Не мора да многу слаб,не сакам набилдани со мускули и да биде доволно висок.Сепак карактерот е најбитен.Не сакам многу сериозни и романтичари.Сакам некој кој само ќе ме насмее и времето ќе ми лета со него..
     
    На ABeautiful и girlonfire им се допаѓа ова.