Како ви е запишан партнерот во телефонот?

Дискусија во 'Врски' започната од PinkGir123, 23 септември 2012.

 1. PinkGir123

  PinkGir123 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  752
  Ако има ваква тема , слободно заклучете ја или пак ако не одговара за ова насока преместете ја :)

  Е сега јас постојано го менувам како е запишан , се едно исто некако досадно ми станува.Сега ми е пишан My baby. На вас девојки?
   
 2. Emma89

  Emma89 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  424
  Со името. Глупо ми е имиња такви, па уште и кога ми ѕвони и некој случајно кога ќе види, комедии. Или пак јас кога ѕвонам. Многу многу ние не се лигавиме. Освен кога сме сами. :) Не глумиме лудило пред народ и за народ.
  Вака најдобро е, според мене.
   
  На Marojo budalO, lanacandy, S-girl и 5 други им се допаѓа ова.
 3. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.267
  Допаѓања:
  14.970
  Пол:
  Женски
  *<<< името >>>*
   
 4. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  4.702
  Допаѓања:
  59.906
  Мене сите во именик ми се под име и презиме освен мајка ми и баба ми, а и дедо ми би се приклучил кога ќе си купи мобилен. :D

  Никогаш не сум сакала да запишувам некој во телефон како срцка, мрцка... или па по прекари, пример Алекс од Александра или Мони од Моника.

  Строго формално кај мене. :geek:
   
  На Name, Liebe.Love, Chocolate.me и 2 други им се допаѓа ова.
 5. L-enna

  L-enna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2010
  Пораки:
  1.106
  Допаѓања:
  1.790
  Бившиот ми беше потпишан со името и првата буква од презимето.
  И мене ми е глупаво да го потпишувам со некои прекари, се знае кои сме. Иако тој на зафрканција на неколку дена ме имаше потпишано со еден чуден и долг прекар, измислица на една другарка. :lol:
   
 6. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  4.422
  Допаѓања:
  33.489
  Пол:
  Женски
  Прво ми беше запишан со име ама кога виде се налути зашто така бил напишан, па не бил он било кој :D и од тогаш ми е запишан како hanicko <3 :lol: :$
   
 7. thinkerbell

  thinkerbell Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.834
  Допаѓања:
  11.087
  Пол:
  Женски
  Обично, без ѕвезди и останати симболи, на име. Нагалената верзија поточно :)
   
 8. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.883
  Со името, и тоа со македонски фонт, строго формално, ах и <3 до него. :D
  Многу ми е лејм Сонцето, Миличко, Бебето ... :|

  Па не за џабе му дале убаво име, за да луѓето го именуваат по него.
   
 9. kikav

  kikav Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  2.711
  Допаѓања:
  2.030
  името негово :) и толку од почеток ми е така од ко се запознавме значи ко незнаев дека ке има нешто а глупо ми е некако да го сменувам. :lol: :lol: :lol:
   
 10. Izvrtopereni-bajki

  Izvrtopereni-bajki Активен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  3
  Убавецот моб :inlove:
   
  На srna1234 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. ilipili

  ilipili Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  1.300
  Допаѓања:
  4.978
  Ахахха јака е темава :D Па на почетокот беше само името,па Срценцето па скратена верзија од неговото име ,а сега е Душлето ,а и така го викам секогаш,многу ретко на име,а и тој мене :rofl: :inlove:
   
 12. Izvrtopereni-bajki

  Izvrtopereni-bajki Активен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  3
 13. calliope

  calliope Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  1.362
  Допаѓања:
  15.947
  Пол:
  Женски
  ♥♥♥ :* :* :* ^.^ srcu6kof43nc3najmiladu6amwa ^.^ :* :* :* ♥♥♥
   
  На buba4e89, LiderKa, marchy15 и 13 други им се допаѓа ова.
 14. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.529
  MarshalotSoGOLEMOMandalo.

  |(
   
  На buba4e89, LiderKa, Marojo budalO и 22 други им се допаѓа ова.
 15. homealone

  homealone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  1.286
  Допаѓања:
  359
  Пол:
  Женски
  скратено неговото име и <3 до него
   
 16. lana8

  lana8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  180
  прекарот само на едниот број.
  на другиот мачето.
  да се дешава нешто. :!:
   
  На mal.ecka му/ѝ се допаѓа ова.
 17. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.705
  Допаѓања:
  4.988
  Пол:
  Женски
  Само правата буква

  Г
   
 18. sweet25

  sweet25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  314
  Променлива работа. :D
  На почетокот кога ми стануваше мил го имав пишано срце, потоа кога ме налути го пишав со неубав збор за кога ќе ми ѕвони да ме потсети, па еднаш кога ме лажеше од друг број дека зборам со друг го пишав како лажго, и потоа друг пат го снимив повторно под друго име, и стварно ме испобуни.
  Птоа го ставив со име, и работата скратено, пошто знам мн со неговото име, и сега на крај ми е пишан како Брат ми :lol:
   
 19. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  5.140
  Допаѓања:
  78.293
  Не ми е запишан. Му го знам бројот на памет :D
   
  На BojanaLegija, yo lee, Marojo budalO и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. babymama

  babymama Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2012
  Пораки:
  437
  Допаѓања:
  221
  по име :D цело име!
  а јас кај него во тел сум - жена ми!