Форумџика на годината 2020

Како ги решавате проблемите во вашата врска?!

Дискусија во 'Врски' започната од Lilit, 19 февруари 2012.

 1. Ilusionist

  Ilusionist Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.906
  Со разговор.
  Ама многу често знам и да го покачам гласот.
  Но, пробувам да се контролирам :)
   
 2. lattie

  lattie Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  498
  Допаѓања:
  199
  Пол:
  Женски
  Проблемите во врската ги решаваме заедно со разговор и пронаоѓаме заедничко решение понекогаш избувнувам јас а понекогаш и тој ама сепак со разговор решаваме се мислам дека така е најдобро
   
 3. gingerchild

  gingerchild Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.496
  Допаѓања:
  4.988
  Пол:
  Женски
  Досега не избил некој проблем, но доколку се случи такво нешто јас сум спремна и се надевам дека ќе го решиме со разговор. Ко луѓе.
   
 4. Anet4e

  Anet4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  26
  Како да решиш проблем со инат човек-кога ќе ти исклучи телефон и чека ти да му се јавиш после??? Мн ми е потребно да ми кажете...
   
  На Anne15 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Spell

  Spell Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  550
  Допаѓања:
  399
  Пол:
  Женски

  Ќе водиш и ти инат. Нема да му се јавиш многу едноставно. Кои сме па ние цело време да попуштаме и да молиме ааа па више :)
   
  На Anet4e му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Anet4e

  Anet4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  26
  Уфф...ово пат ќе мора така :worried: мислам дека морам да издржам или ќе се истера инатот или толку ;( Правевме муабети за свадби,брачен живот ама...дали ќе стигнеме до таму којзнае ;( Не ми е лесно ич да знаете...
   
 7. Dinnna

  Dinnna Популарен член

  Се зачлени на:
  19 мај 2012
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  422
  Пол:
  Женски
  Скоро се се решава со разговор и отворени карти .
  Ако личноста со која што сте во врска навистина ве сака и почитува и ви сака добро тогаш лесно ќе си ги решавате недоразбирањата со разговор .
  Со инает и спуштање слушалки ништо не се прави .
  Разумни и нормални луѓе седнуваат и разговараат .
  Размислете дали вие се однесувате нормално и дали вашиот партнер доволно ве почитува .
  Не правете го тоа што не сакете да ви го прават и нормално не губете ценето време со недораснати личности .
  Толку .
   
 8. Spell

  Spell Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  550
  Допаѓања:
  399
  Пол:
  Женски

  Епа ете пробај да не се јавуваш 2-3 дена па види што ќе се случи (ако не си ти виновна) па и да си не треба да клекнеш на колена и да молиш. Зависи каков е човекот ти си знаеш најдобро. Абе за бракови и за такви работи сите сакаме да збориме и да фантазираме додека сме во врска но никогаш не се знае што носи следниот ден ама баш никогаш и тоа засекогаш може да стане никогаш повеќе. :) Ништо не е сигурно само ти треба да си процениш дали вреди или не.
   
 9. Anet4e

  Anet4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  26
  Па врската ни е супер стварно ама се десиле вакви ситуации неколку пати.Најлошо е да ти пропадне врска заради "ништо".Моја другарка така за без причина шо се вика си прекина одлична врска,не сакам да ми се случи истото :( Ај рано е па 1 ден помина,уште е нервозен :rofl:
   
 10. bekii

  bekii Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  49
   
 11. sagittarius57

  sagittarius57 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2013
  Пораки:
  861
  Допаѓања:
  2.186
  Пол:
  Женски
  Секогаш смирено со разговор, сослушување, разбирање и совети :)
   
 12. viki-dete

  viki-dete Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2013
  Пораки:
  686
  Допаѓања:
  762
  Пол:
  Женски
  Секогаш со разговор и барање решение за проблемот.
   
 13. marija1907

  marija1907 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2013
  Пораки:
  801
  Допаѓања:
  2.838
  Пол:
  Женски
  у принцип тој ги решава смирено ( барем се обидува) а јас малку бурно изреагирувам ама битно ги решаваме :D и на крај бакнеж мора да има :*
   
 14. QweenSM

  QweenSM Популарен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  2.099
  Допаѓања:
  13.621
  Пол:
  Женски
  Понекогаш јас лошо реагирам,ама веднаш ќе се осетам дека не смеам така и прекинувам.А тој секогаш со разговор,смирено и заеднички го наоѓаме решението. :)
   
 15. eloves

  eloves Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  2.662
  Допаѓања:
  7.601
  Пол:
  Женски
  Па некогаш знам да избувнам и да се карам кога некој не е во право но додека бев во врска за секој проблем прво прашував не одев веднаш да се расправам затоа што некој ми кажал нешто. А мојот бивши дечко знаеше дека штом го прашам нешто јас го знам точниот одговор на тоа и ретко се осмелуваше да излаже. А секако почитувам и туѓо мислење а проблемите неможе да се решат секогаш ако викам јас сум во право ти не си и толку. А најдобро решение за проблемите е разговорот и сослушувањето. Никогаш не осудувам без да ислушам затоа што работите не се секогаш такви како што изгледаат од страна.
   
 16. MalaMedena

  MalaMedena Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2013
  Пораки:
  445
  Допаѓања:
  175
  си кажеме двајцата што мислиме често се скараме,ама тоа поминува многу брзо :D
   
 17. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.873
  Допаѓања:
  51.853
  Пол:
  Женски
  Многу нормално дека со разговор. Ништо нема да се постигне со избегнување, затворање во себе, недостапност. Бившиот тоа го правеше, со него немаше расправања, се повлекуваше секогаш и со денови инает тераше, не знаев на што сме. Бегајте од такви незрели будали. Сегашниот е човек на место кој знае што сака и го решава проблемот, не молчи и не бега. Сега јас сум таа поинаетливата и што започнува кавга за глупост, но ако нешто ме мачи или смета тоа му го кажувам и го решаваме.
   
 18. Cinderfakinrella

  Cinderfakinrella Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2016
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  7.414
  Пол:
  Женски
  Буквално све решаваме со разговор, смирено и полека доаѓаме до крајното решение. :)
   
 19. Dream-Girl

  Dream-Girl Caffeine addict ☕ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  12.011
  Допаѓања:
  131.549
  Пол:
  Женски
  Се со разговор и со добро отворени карти. Се трудам што посмирена да сум, а исто така и он е таков. :)
   
 20. Skyfall

  Skyfall Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2012
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  1.472
  Јас сум по избувлива и одма почнувам да се карам, но тој е посмирениот и почнува да разговара смирено и се обидува да ме смири и мене. Но и јас сум таа што ги посочува проблемите, да се прашува тој, проблеми никогаш нема.