1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како го исполнувате времето додека сте заедно?

Дискусија во 'Врски' започната од yawn, 8 април 2011.

 1. yawn

  yawn Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  697
  Допаѓања:
  699
  Сакам да чујам интересни предлози и идеи..Што правите додека сте со вашата сакана личност? Веќе знаеме за она стандардното (секс,филм и прошетки).Нешто што ќе ја разбие монотонијата и ќе внесе свежина во врската :)
   
 2. kelly.r

  kelly.r Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  598
  Допаѓања:
  315
  Па освен стандарното возиме ролери,играме карти со друштво и не љути се :)
   
 3. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.590
  Одиме по интересни ресторантчиња за да вкусиме необична храна, несекојдневна за нашиот менталитет.

  Гледаме јапонско аниме, покрај задолжителната доза филмови и омилената серија.

  Знаеме да отидеме во кино, на театар, на изложба или промоција на некоја книга.
  Концерти обожаваме и двајцата.

  Бевме на саемот за книги, се спремаме и за следниов... :?:
  Што друго...

  Сакаме да играме многу меморија, I'm a sore loser, губам мошне драматично и театрално, т.е. сум лутка, ама повеќе му доаѓа како зачин на make up sex-от. ;)

  Прошетки во парк, возење на вовчето :rock: и јадење шеќерна волна (јас јадам, он ме фотографира).

  Во последно време му читам книги или песни.
  Да, кога ќе се погоди атмосферата, така мила и опуштена после секс, отварам некоја книга, обично Градинарот или куси раскази и ги читам на глас.
  Многу е интересно, интимно и преубаво за опуштање.
  Моментално ги читаме расказите на Иван Шопов , а потоа си ги анализираме.

  Едно нешто сепак нема да го правиме заедно... шопинг. |(
  Не би му правела друштво додека избира кошула или патики, ниту би го влечкала на сагата наречена - ајде да си изберам идеални фармерки. |(
  Секој за себе, воопшто не сакам да ми се мешаат , ниту да се мешам во тие штипки.

  И секс, секс, секс, секогаш секаде, СЕКС!
   
  На srcekrsacka, jenny.p, kate21 и 5 други им се допаѓа ова.
 4. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.894
  Да зборувам во минато време, бидува ли?

  Вака.
  Ке дојдеше дома, кога ке бев сама исклучиво, ке се истуширавме заедно, ке имавме секс, па ке се истуширавме пак.
  Ке јадевме нешто термитски настроени, па на пола јадење ке имавме секс пак.
  Ке си продолжевме со јадењето.
  Ке станевме да се истушираме, па ке имавме секс пак.
  И толку. Ке си одеше.

  Не ова дека сум нимфомански настроена јас, ама скоро и да не правевме муабет зашто нервоза преовладуваше.
  Нервозно и завршивме, не со секс.
  |(

  Со еден дечко помала додека бев, се каравме константно, па за смирување место make up sex, ке ми купеше кило сончоглед, па ке грицкавме заедно. Или ке одевме на кафе.
  И тоа. Исто те исто. Ништо. Боза работа. |(

  Сега сум во план да си најдам некој (или да си измислам) што ем ке ме смее постојано, ем ке имаме постојано теми за разговор, ем ке имаме совршен секс. И да не е нервозен и лутеница. :!: И да ми е ќеиф да сум со него, а не само од корист да го имам. :wasntme:
   
  На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
 5. love23

  love23 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  912
  Морам да признам дека времето што го поминувам со мојот сопруг секогаш ми изгледа кратко, понекогаш се прашувам како брзо летнал денот. Кога човек е заљубен не гледа на времето па затоа и брзо и забавно ми минува. Инаку покрај прошетките, седење во ресторани водење на љубов јас со мојот сопруг често патувам во странство и секогаш мојот сопруг гледа да биде различна дестинација. За тоа секогаш е задолжен мојот сопруг и секогаш ме изненадува, може ќе изгледа дека се фалам но можеме да си дозволиме да прошетам, и од се срце на сите феминки им посакувам да најдат сопуг или сопатник кој ќе може барем дел од вашите мечти и желби да ви ги исполни па макар и најситните задовоства, само тоа нека ве направи среќни и исполнети.
   
  На honey.11, ku4ence и srcekrsacka им се допаѓа ова.
 6. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.064
  Допаѓања:
  87.688
  Пол:
  Женски
  Мојот дечко е можеби единствениот кој сака страшно шопинг. :lol: Одиме на шопинг, одиме на ручек, одиме во парк, сето ова е исполнето со многу разговор, смеа и по некоја закачка :D
  Кога сме кај него, јадеме, играме карти, играме брза географија, секс, пауза за муабет, секс, муабет, секс, муабет, јадење , грицкање сончоглед и дома :D
  Разговорите ни се најразлични- за книги, филмови, мисли, некоја интересна статија или колумна од весник, факултет, дома буквално за се разговараме. Му ги знам и ми ги знае сите најскриени мисли и сите највалкани работи, па тоа е уште подобро за да имаме целосна слобода еден пред друг.
  Мене секогаш поминатото време со него ми е одлично, штета што не е постојано тука за секој ден да ми биде прекрасен.
   
  На melnicanecot му/ѝ се допаѓа ова.
 7. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.158
  Ме радува тоа што има многу работи кои и јас и тој ги сакаме, па така со големо задоволство одиме и во театар, и на шопинг, и на пикник, и на танцување, и на модни ревии, и на спортски натпревари, буквално на секакви случувања...
  Кога сме заедно, освен разменувањето љубов и нежности, гледаме филмови, јадеме, се сликаме, си муабетиме... И никогаш не ни е досадно. :inlove:
   
  На melnicanecot му/ѝ се допаѓа ова.
 8. joelle

  joelle Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2010
  Пораки:
  1.117
  Допаѓања:
  2.366
  па со оглед на тоа дека живееме заедно правиме доста работи од кино до прошетки излегувања и така натаму сите тие нормалнии работи, но би ги издвоила разговорите со чаша вино и убав оброк без разлика дали е во ресторан или дома и кога разговараме за поминатиот ден на работа смешки нервози итн(мн убав и интимен момент макар што може не делува така) балет опера и театар ми прави посебно задоволство, и најубави ми се викендите кога се будиме ми прави појадок и кога го минуваме викендот во кола барајќи убави села, манастири и се што е интересно за истражување....
   
  На melnicanecot му/ѝ се допаѓа ова.
 9. bitter-girl

  bitter-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  558
  Допаѓања:
  530
  5 години сме заедно и секогаш имаме што да правиме.
  Најчесто сакаме да сме сами па времето го поминуваме со седенка кај него или пак кај мене дома.
  Купуваме чипсови и пуштаме филмче.
  Во меѓу време си се мазиме, си се гушкаме, знаеме да си удриме по неколку партии секс за време на филмот.

  Кога сме скроз сами, си правиме фина вечера задолжително проследена со алкохол (најчесто Коњакокола :) ) и добро музиче.
  Ќе си ги наполниме мешињата, ќе си се поднапиеме, па пак следуваат неколку партии секс, туширање и на крај трезнење. :D

  Тоа е тоа што го правиме кога сме кај него или кај мене дома (најчесто кај него)

  Инаку сакаме прошетки небитно дали дневни или ноќни.
  Кога сме и двајцата слободни сакаме денот да го поминеме шетајќи на кеј или во парк притоа некаде ќе седнеме на кафе, сокче, лапачка.

  Сакаме да правиме работи кои не сме ги правеле, па секоја година (на крајот на годината) правиме листа на места кои сакаме да ги посетиме годината што следува.

  Секогаш има што да се прави. Какви се идеи ни минале низ главите во овие 5 години ехехееее.
  До сега многу од нив успеавме да реализираме: Лизагалиште, кино, театар, концерт, кинески, италијански, мексикански.. ресторани, базен, седенка на кров на висока зграда, видиковец и што уште не.

  Никогаш не ни било монотоно и еднолично во врската. Ние сме неисцрпен извор на идеи. :)
   
  На yawn му/ѝ се допаѓа ова.
 10. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.017
  Пол:
  Женски
  Најубаво,најпрекрасно,најзабавно,највљубено :inlove: Ни минутка не ни е досадно со оглед и на тоа што не сме заедно многу често зашто живееме во различни држави,кога сме заедно толку бргу ни поминуваат деновите :( Инаку насабајле си пиеме кафенце заедно,доручек па ќе си прошетаме некаде,за разлика од други дечко ми обожава шопинг,бетер од мене е хехехе така да слободно можам со него да си разгледам и некое фустанче узпат :D потоа си одиме на ручек некаде,па си се враќаме домче па :l: :l: :l: па си гледаме филмчиња,навечер пак си шеткаме и такаа уффф како ми фали сега ;(
   
 11. Kimey

  Kimey Активен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2015
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  84
  Пол:
  Женски
  Целото време без разлика што и да правиме кога сме заедно ни е најјубавиот период од денот. Секоја минута е правилно искористена.
   
 12. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.918
  Пол:
  Женски
  Гледаме филмови, шетаме, играме карти или не лути се човече, гледаме смешни видеа со бебиња :lol:, готвиме (повеќе се шлапаме така се глупираме :$), и нормално секс секс секс :D
   
 13. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.924
  Допаѓања:
  75.489
  Пол:
  Женски
  Освен тоа стандардното, секс, филмови и прошетки, заедно јадеме и тоа како да не сме виделе јадење, особено јас секогаш со флеки завршувам :D заедно пиеме пиво, се оденсуваме како мали деца и се глупираме, уплаќаме ливчиња во обложувалници :D Некогаш одиме на места каде што претходно не сме биле итн
   
 14. Cinderfakinrella

  Cinderfakinrella Популарен член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2016
  Пораки:
  957
  Допаѓања:
  7.433
  Пол:
  Женски
  Шетање, гледање филмови, интимни моменти, долги дебати на различни теми :)
   
  На melnicanecot му/ѝ се допаѓа ова.
 15. doctorgreyxo

  doctorgreyxo Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2017
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  113
  Пол:
  Женски
  Шетање,гледање филмови,одење на шопинг,слушаме и играме на музика(забавно ни е ептен бидејќи јас се глупирам повеќе хахах),играме игри,интимни моменти,маратонски разговори,јадиме,готвиме,се сликаме,си лежиме гушнати со саати итн итн.
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Incule

  Incule Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2015
  Пораки:
  355
  Допаѓања:
  296
  Пол:
  Женски
  Јадеме,гледаме филм,праиме муабет,се шетаме
   
 17. Angelopus

  Angelopus Активен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2019
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  111
  Пол:
  Машки
  Воземе велосипед,шетаме,правиме муабет,гледаме нешто на тел
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 18. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.686
  Допаѓања:
  283.174
  Еве... ме чеша на грбот :D
   
 19. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.279
  Пол:
  Женски
  Шетаме, пиеме кафе, јадеме, се сликаме, разговараме...:D
   
  На cresa-jagoda и Angelopus им се допаѓа ова.
 20. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  5.399
  Допаѓања:
  61.216
  Гушкање и споделување на нежности на различни начини. Сексот секако не е на последно место, но се случува и да прескокнеме неколку дена, во зависност од тоа колку сме уморни.
  Разговори на најразлични теми.
  Готвење и јадење заедно.
  Пиење кафе.
  Масажа.
  Поретко гледање филм заедно.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.