1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да ги ивчистите акните на лицето.

Дискусија во 'Канта' започната од Saska023, 16 декември 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Saska023

  Saska023 Активен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2013
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  3
  Според мене како што слушам викаат дека треба да се машкаме со мед на лицето каде што имаме акни и ке ни помине или пак со јајце матено ;)
   
 2. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  18.073
  Допаѓања:
  104.027
  Пол:
  Женски

  Кога сме кај акните , треба да се најде причината од што настануваат. Ќе си кажам за мене. Акни плчнаа да ми се појавуваат од 11 год кога и ми се појави мензис. И секако мислев дека се поради пубертетот. Но поминуваа годините и кога станав средношколка ми се појавуваа сд повеќе и повеќе иако ставав разни работи , квасец , пиев витамини и ништо не помагаше. Поради акните почнаа и многу да ме исмејуваат во училиште и тргнав кај интернист ендокринолог. Таа/ме прати на гинеколог. Од таму ме пратија да правам некои тестови во врска со хормоните , правев и ехо и покажа дека имам цисти на/јајниците а дека имам и проблеми со хормоните. Правев и испитување на тироидната жлезда но немав ништо. Ми препиша гинекологот Диане35 и мислам дека почнав нов живот. Ако ја/поминете 16 година и имате многу акни правец на лекар џабе ќе ви се маските
   
  На Saska023 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.352
  Допаѓања:
  17.400
  Пол:
  Женски
  Како прво не гледаш што пишуваш а како второ за твоето прашање веќе имаш отворени теми

  http://forum.femina.mk/lice/domasni-maski-za-akni-t17424/

  http://forum.femina.mk/lice/kako-do-cisto-lice-t1049/3220.html

  http://forum.femina.mk/lice/crnki-na-liceto-t30/1210.html

  http://forum.femina.mk/lice/kako-da-se-spravam-so-bubulicive-t350/500.html

  http://forum.femina.mk/lice/krema-protiv-akni-diacneal-t7619/90.html

  и да не набројувам, сигурно има уште теми за ова прашање.

  И пред да отворите тема користете го пребарувачот за да видите дали постои веќе отворена.
  Па и да немаше ваква тема, срамота е да ја поставиш со ваков наслов со погрешен распоред на букви.
   
 4. Saska023

  Saska023 Активен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2013
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  3

  Се извинувам многу бидејќи сум нова затоа !!! :(
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.