Како да ги убедам??

Дискусија во 'Психологија' започната од Ana.Karenina, 13 јули 2012.

1. Ana.Karenina

Ana.Karenina Активен член

Се зачлени на:
    13 јули 2012
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Здраво феминки.
    Јас имам голем и сериозен проблем.Како да успеам моите родителите да си го сменат мислење и да ме пуштат да одам на село?? Брат ми смее да оди,а мене дома ми било местото :o Сите се таму,татко ми,тетка ми,брат ми,братучедите,баба ми и дедо ми,а и таму имам 3 добри другарки.Јас сама дома,по цели денови,а они таму си уживаат.Па се едно исто гледам,ѕидовите,компјутерот,телевизорот,креветот и јадењето,нема ништо друго.Па и мене веке ми пукна филмот. ;( ;( ;( И сега што да правам?? Не ми е јасно како тоа мене дома ми било местото дома?? :o :o И што треба јас да правам??

2. BeLLaDona23

BeLLaDona23 Популарен член

Се зачлени на:
    23 септември 2011
    Пораки:
    477
    Допаѓања:
    714
    Почни да правиш бељи по дома и ќе те земат со нив за да им бидеш во видик :D Не најозбилно. Јас кога бев помала се молев се МОЛЕВ на Господ да НЕ ме ме носат на село со нив, многу ми беше досадно.
    Викни другарки дома, пуштете гласна музика нека се жалат комшиите и ке видиш како следниот пат ке те земат со нив ;) проверено :D

На Oksa му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Ana.Karenina

Се зачлени на:
    13 јули 2012
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    [quote="BeLLaDona23"[/quote]

Почни да правиш бељи по дома и ќе те земат со нив за да им бидеш во видик :D Не најозбилно. Јас кога бев помала се молев се МОЛЕВ на Господ да НЕ ме ме носат на село со нив, многу ми беше досадно.
    Викни другарки дома, пуштете гласна музика нека се жалат комшиите и ке видиш како следниот пат ке те земат со нив ;) проверено :D[/quote]

И со тоа се обидов,ама не ништо. ;( ;( Не викнав другарки,затоа што ги немам тука,ама правев бељи,ама не.

4. Elenuskaa

Elenuskaa Популарен член

Се зачлени на:
    11 септември 2011
    Пораки:
    1.867
    Допаѓања:
    2.034
    Ана ја си плачам да останам сама дома а ти бараш да те носат со нив :D ја едвај чекам да останам сама дома, што ќе правиш на село. досадно ти е таму сум била еднаш и никад више
    дома си е дома, арно ти кажа Бела викни си другарки, уживај пушти си гласна музика, посвети си се себе си...

5. BeLLaDona23

BeLLaDona23 Популарен член

Се зачлени на:
    23 септември 2011
    Пораки:
    477
    Допаѓања:
    714
    Викни другарки дома, пуштете гласна музика нека се жалат комшиите и ке видиш како следниот пат ке те земат со нив ;) проверено :D[/quote]

И со тоа се обидов,ама не ништо. ;( ;( Не викнав другарки,затоа што ги немам тука,ама правев бељи,ама не.[/quote]
    А што е работата мора да има некоја причина зошто не те земаат. да не си болежлива нешто да ти смета сонцето?

6. Ana.Karenina

Се зачлени на:
    13 јули 2012
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Elenuskaa Немам тука другарки,а и досадно ми е дома,сакам на село.
    BeLLaDona23 Какво сонце,викаат дека мене ми било местото дома,а зашто само Господ знае. :o :x :x

7. Sanjichka007

Sanjichka007 Популарен член

Се зачлени на:
    5 јуни 2012
    Пораки:
    1.520
    Допаѓања:
    11.905
    па дома ти е местото, како инаку ќе станеш домаќинка :lol: :lol:
    шала, шала :D како може дома сама да ти биде досадно, сигурно имаш и тука некои другарки, викни ги на спиење, седете до касно, журкајте се :lol: ееее па ние плачеме да останеме сами дома :D

8. Ana.Karenina

Се зачлени на:
    13 јули 2012
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Е многу ти фала,еве сега сабајле рано ке станам,ке чистам,ке правам ручек,домакинка да бидам.Од денес тоа,затоа што ништо не заслужувам.

9. Sanjichka007

Sanjichka007 Популарен член

Се зачлени на:
    5 јуни 2012
    Пораки:
    1.520
    Допаѓања:
    11.905
    шала беше малечка :)

10. Waka-waka

Waka-waka Популарен член

Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.059
    Допаѓања:
    8.635
    Немој така да мислиш дека ништо не заслужуваш. Разговарај со твоите , кажи им дека ти е досадно дома,дека сакаш летово да си повеќе со нив, да се зближите, да се одмориш на село. Прашај ги зошто не ти дозволуваат да одиш. Биди искрена и отворена,родители ти се. Каков ти е односот со нив?Какви се карактерно?