1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да ги убедам??

Дискусија во 'Психологија' започната од Ana.Karenina, 13 јули 2012.

 1. Ana.Karenina

  Ana.Karenina Активен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Здраво феминки.
  Јас имам голем и сериозен проблем.Како да успеам моите родителите да си го сменат мислење и да ме пуштат да одам на село?? Брат ми смее да оди,а мене дома ми било местото :o Сите се таму,татко ми,тетка ми,брат ми,братучедите,баба ми и дедо ми,а и таму имам 3 добри другарки.Јас сама дома,по цели денови,а они таму си уживаат.Па се едно исто гледам,ѕидовите,компјутерот,телевизорот,креветот и јадењето,нема ништо друго.Па и мене веке ми пукна филмот. ;( ;( ;( И сега што да правам?? Не ми е јасно како тоа мене дома ми било местото дома?? :o :o И што треба јас да правам??
   
 2. BeLLaDona23

  BeLLaDona23 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2011
  Пораки:
  815
  Допаѓања:
  1.873
  Пол:
  Женски
  Почни да правиш бељи по дома и ќе те земат со нив за да им бидеш во видик :D Не најозбилно. Јас кога бев помала се молев се МОЛЕВ на Господ да НЕ ме ме носат на село со нив, многу ми беше досадно.
  Викни другарки дома, пуштете гласна музика нека се жалат комшиите и ке видиш како следниот пат ке те земат со нив ;) проверено :D
   
  На Oksa му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Ana.Karenina

  Ana.Karenina Активен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  [quote="BeLLaDona23"[/quote]

  Почни да правиш бељи по дома и ќе те земат со нив за да им бидеш во видик :D Не најозбилно. Јас кога бев помала се молев се МОЛЕВ на Господ да НЕ ме ме носат на село со нив, многу ми беше досадно.
  Викни другарки дома, пуштете гласна музика нека се жалат комшиите и ке видиш како следниот пат ке те земат со нив ;) проверено :D[/quote]

  И со тоа се обидов,ама не ништо. ;( ;( Не викнав другарки,затоа што ги немам тука,ама правев бељи,ама не.
   
 4. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.866
  Допаѓања:
  2.036
  Ана ја си плачам да останам сама дома а ти бараш да те носат со нив :D ја едвај чекам да останам сама дома, што ќе правиш на село. досадно ти е таму сум била еднаш и никад више
  дома си е дома, арно ти кажа Бела викни си другарки, уживај пушти си гласна музика, посвети си се себе си...
   
 5. BeLLaDona23

  BeLLaDona23 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2011
  Пораки:
  815
  Допаѓања:
  1.873
  Пол:
  Женски
  Почни да правиш бељи по дома и ќе те земат со нив за да им бидеш во видик :D Не најозбилно. Јас кога бев помала се молев се МОЛЕВ на Господ да НЕ ме ме носат на село со нив, многу ми беше досадно.
  Викни другарки дома, пуштете гласна музика нека се жалат комшиите и ке видиш како следниот пат ке те земат со нив ;) проверено :D[/quote]

  И со тоа се обидов,ама не ништо. ;( ;( Не викнав другарки,затоа што ги немам тука,ама правев бељи,ама не.[/quote]
  А што е работата мора да има некоја причина зошто не те земаат. да не си болежлива нешто да ти смета сонцето?
   
 6. Ana.Karenina

  Ana.Karenina Активен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Elenuskaa Немам тука другарки,а и досадно ми е дома,сакам на село.
  BeLLaDona23 Какво сонце,викаат дека мене ми било местото дома,а зашто само Господ знае. :o :x :x
   
 7. Sanjichka007

  Sanjichka007 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2012
  Пораки:
  1.541
  Допаѓања:
  11.921
  Пол:
  Женски
  па дома ти е местото, како инаку ќе станеш домаќинка :lol: :lol:
  шала, шала :D како може дома сама да ти биде досадно, сигурно имаш и тука некои другарки, викни ги на спиење, седете до касно, журкајте се :lol: ееее па ние плачеме да останеме сами дома :D
   
 8. Ana.Karenina

  Ana.Karenina Активен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Е многу ти фала,еве сега сабајле рано ке станам,ке чистам,ке правам ручек,домакинка да бидам.Од денес тоа,затоа што ништо не заслужувам.
   
 9. Sanjichka007

  Sanjichka007 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2012
  Пораки:
  1.541
  Допаѓања:
  11.921
  Пол:
  Женски
  шала беше малечка :)
   
 10. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  8.637
  Немој така да мислиш дека ништо не заслужуваш. Разговарај со твоите , кажи им дека ти е досадно дома,дека сакаш летово да си повеќе со нив, да се зближите, да се одмориш на село. Прашај ги зошто не ти дозволуваат да одиш. Биди искрена и отворена,родители ти се. Каков ти е односот со нив?Какви се карактерно?